Advert
Oktay ZERRİN Ey Gözünü Sevdiğimin Türk Millî Futbol Takımı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ey Gözünü Sevdiğimin Türk Millî Futbol Takımı!
Oktay ZERRİN

Ey Gözünü Sevdiğimin Türk Millî Futbol Takımı!

Her ne kadar bir hazırlık maçı olsa da; Almanya karşısında  değil beraberliği, gaibiyeti kaçıran Türk Millî Futbol Takımı' mız oldu !

Türkiye; tam bir ciddiyet ve sorumluluk duygusuyla, Almanya kalesine tam 3 gol füzesi gönderdi. Bir anda ne olduğunu anlayamayan Almanya Millî Takımı, dua etsin ki mağlubiyetten kurtuldu !

O ne  inanmışlık, o ne müthiş bir birlik ve berabrlik ruhu idi. Her bir futbolcumuz; yüklendikleri, taşıdıkları Türk ve Türkiye isimlerini; onurluca ve gururla taşımanın, en iyi ve güzel şekilde o ay-yıldızlı, şerefli formanın hakkını ve sorumuluğunu mükemmel bir biçimd sahada verdiler.

Bir defa; oyunda sen- ben düşüncesi ve zihniyeti değil; " BİZ " olmanın bilinç ve gururu vardı. Hangi futbolcuyu yazayımki iyi oynadı diye; bir Ozan Tufan 49. dakikada  Almanya kalesine öyle bir füze gönderdi ki adamlar topun nereye gittiğini bir an için anlayamadılar !

Efecan, 67. dakikada saneye çıkıp, takımımızın 2. golünü ve 90+ 4'  te de Kenan Karaman ile bulduğumuz 3. golle ve alnımızın akıyla, sahadan başımız dimdik ayrıldık.

Deplasmanda oynadığımız bu hazırlık maçında; görevini yapmayan, aldığı sorumluluğu üstlenmeyen tek bir futbolcu yoktu! Herkes; bir ve birlik olmanın bilincinde, formasında taşıdığı şerfli ay-yıdızın da her an farkındaydı !

İşte bu bilinç ve güzel sorumluluk duygusu da bizi; 1-0' dan 1-1' e, 2-1' den2-2' ye ve 3-2' den de 3-3' lük, anlamlı ve güzel bir beraberliğe taşıdı

Şenol GÜNEŞ ile; Türkiye ve Türk Futbolu güneş açtı. O güneşi bizler gece Almanya' da gördük ve hissettik, yaşadık ! Bu oyun anlayışımızı devam ettirebilirsek; inancım odur ki, oynayacaımız, UEFA Uluslar Ligi' ndeki Rusya ( 11 Ekim ) ve Sırbistan ( 14 Ekim ) maçlarını, inşallah lehimize çevireceğiz ve bunu da, bu inançlı, sorumlu futbolcularımızın yapabileceğine inanıyor, güneniyor ve de umuyoruz !

Tüm futbolcularımız da çok iyiydi. Hepsinin adını da yazalım ki gönül koyma olmasın hiç !  İşte 3 gollü müthiş maçın millî kahramanları:

TÜRKİYE: Mert Günok - Nazım Sangare, Kaan Ayhan (Dk. 75 Ozan Kabak), Merih Demiral, Hasan Ali Kaldırım, Okay Yokuşlu (Dk. 63 Kenan Karaman), Ozan Tufan, Efecan Karaca (Dk. 70 Mahmut Tekdemir), Yusuf Yazıcı (Dk. 46 Dorukhan Toköz), Emre Kılınç (Dk. 46 Cengiz Ünder), Enes Ünal (Dk. 85 Abdülkadir Ömür)

Yolunuz açık olsun çocuklar ! Çocuk sembolik bir ifade, yoksa sizler, her biriniz de altın ve aslan yürekli cengâversiniz !

Kutlarım, saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert