Bülent ERTEKİN Abi Boşları Alalım !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Abi Boşları Alalım !
Bülent ERTEKİN

Abi Boşları Alalım !

Eski adamlar bir başkaymış. Adam gibi adam derler ya hani, aynen onun gibi. Adam gibi adamlarmış.

Oturmasını bilen...

Konuşmasını bilen...

Büyük konuşmanın kendisini nasıl bir açmaza düşüreceğini bilen, gene eskilerin tabiri ile ALTI OKKALI ADAMLARMIŞ.

 

Geliyoruz bugüne.

Adamsa; hepsi adam..

Hem de kelli felli.

Kimi siyasetçi...

Kimi gazeteci...

Kimi şirket sahibi.

Dedik ya hepside karizmatik, güçlü, iktidar ve söz sahibi adamlar. Lâkin eski adamlar gibi konuştuklarının nereye gideceğini bilmeden sağa sola sallayan, saldıran üstelikte BÜYÜK LAFLAR ve İDDİALI ÇIKIŞLAR yapan okkasının altı(!) mı yoksa daha mı düşük olduğunu bilemediğimiz ADAMLAR(!)DAN.

 

KİM BUNLAR?

Fatih Altaylı'nın Çukurova Grubu'na karşı dile getirdiği eleştiriyi bi hatırlayalım. Altaylı, 16 Ağustos 2004 tarihinde Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde şunları dile getirmişti:

 

'TMSF Başkanı Ahmet Ertürk ile yaptığım son görüşmede, 'Mehmet Emin Karamehmet 20 ay içinde bu borcun tamamını ödesin. Ben de gelip sizin kapıda anırırım' demişti.

....................

 

Kendisini "Siyaset bilimci" olarak pazarlayan Doç. Dr. Koray Çalışkan, 1 Kasım seçimleri öncesinde:

 

"Ben siyaset bilimciyim, araştırmacıyım. Biz bu araştırmaların metodolijisini öğreten insanlarız... Bu adam, nereden çıkarmış yüzde 47'yi? AK Parti, kesinlikle yüzde 47 oy alamaz. Yüzde 47'yi bırak, ona yaklaşamaz bile. Yüzde 40'ı bulsun, mutlu olsun. O zat, seçimden sonra bir daha araştırma yapmasın. Hadi çıksın benimle televizyona. EĞER HAKLI ÇIKARSA; BEN BU AKADEMISYENLİĞİ BIRAKIRIM"

.....................

 

24 Haziran öncesi, MHP'nin barajı geçmesi durumunda TANDOĞAN MEYDANINDA ANIRACAĞINI SÖYLEYEN eski siyasetçi Yaşar Okuyan.

 

Bitti mi?

Bitmiyor!!!

Bitmez!!!

Bitmeyecek!!!

 

Ve bir kaç gün önce...

 

A&G Kamuoyu Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür; Kıbrıs’taki seçimi Mustafa Akıncı'nın yüzde 60’la kazanacağını iddia etmiş, Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı da; Mustafa Akıncı’nın yüzde 53.3 oy alacağını öne sürmüştü. “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım” demişti.

 

Seçimleri Ersin TATAR kazandı. yılların kamuoyu  araştırma şirketi sahibinin  ne yapacağını bilmiyoruz. Bildiğiniz tek şey Yaşar Okuyan'ın boyunu aşan sözünden dolayı özür dilemiş olması idi. Lâkin ne Altaylı'nın EŞEKLER GİBİ ANIRDIĞINI DUYDUK ne de İSTİFA EDERİM diyen akademisyenin(!) İSTİFASINI.

 

Biz sade vatandaşlarız.

Sizler ise; sözü dinlenen, ne dediği, ne söylediği takip edilen ve okunan insanlarsınız. Siz siz olun iddialı olacak her türlü laf, söz, yazı, makale vs den uzak durun.

Ya da MASKARA OLMADAN BIRAKIN BU İŞİ!!!

 

SON SÖZ.

 

Cem Yılmaz’ın Gora, Hokkabaz, Pek Yakında gibi filmlerinden sevilen 6 farklı karakterinin boy gösterdiği reklam filmde geçen çok güzel bir söz var. sanki yukarıdaki arkadaşlar için söylenmiş.

 

ABİ BOŞLARI ALALIM(!)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri