Başyazı Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Operasyon mu Çekiliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Operasyon mu Çekiliyor!
Başyazı

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Operasyon mu Çekiliyor!

Eğitim Bir Sen Samsun Başkanı Hamdi Yıldız'ın Toplumsal cinsiyet eşitliği üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yaptığı itirazı doğru buluyoruz.

İstanbul Sözleşmesine de 6284 sayılı yasaya da bu minvalde çok sert eleştirilerimiz oldu, olacak da…

Ancak İl Müdürü Coşkun Esen'i ve ekibini tanır, biliriz.

Toplumsal cinsiyet, LGBT, sapkınlık, değer düşmanlarına karşı duruşlarında samimidirler…

Aynı dünyanın, aynı değerlerin insanı olduğumuz aşikârken Eğitim Bir Sen Samsun başkanının il müdürlüğünü zan altında bırakan yaklaşımında operasyon kokusu aldığımızı da üzülerek ifade etmeliyiz.

Bir yanlışlık, gözden kaçmış bir dalgınlık yani maddi bir hata olan bu durumun Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünü zan altında bırakacak bir hale getirmek Hamdi Yıldız’a hiç yakışmadı.

Hamdi Yıldız’ın bu tavrında hangi doğrucu Davutların ikiyüzlülüğü vardır bunu da araştırmaktayız.

Hamdi Yıldız’ın İl Müdürü ile arasının açılmasının asıl sebebini de sorup soruşturacak ve açıklayacağız.

Hamdi Yıldız’ın sehven yapılmış bir yanlışı basına servis etmesi, çelik çomak oyunundan başka bir şey değildir.

Ya çocukken çok fazla oyun oynayamamış, ya da gazeteciliğe, muhabirliğe hevesli bir arkadaş..

Özelde yapılması gereken görüşmelerle düzeltilebilecek yazı ve davranışların genele taşınmasında başka bir arayışın olduğu görünmektedir.

Öfkesi o kadar büyük ki, sosyal medya paylaşımlarına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u eklemesi bunun bir tezahürü…

Lakin Ali Yalçın’ı neden etiketlememiş…

Acaba Eğitim Sen Genel Başkanı’nın “Kendi aranızda halledilmesi gereken meseleleri ne diye umuma taşıyorsun?” eleştirisine maruz kalacağını tahmin ettiği için mi?

Tam da Cumhurbaşkanımızın “eğitimde başarılı olamadık” açıklamasının yaptığı bu günlerde asıl meselelere yoğunlaşmak ve birlikte çözüm üretmek yerine birbirimizi karalamayı kabul etmemiz mümkün değildir.

Hamdi Yıldız’a Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkan adaylığındaki seçim sloganı hatırlatarak bitirelim; “Samsun’da Eğitim Konuşulacak….”

E hani?

E haydi…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Davut     0000-00-00 O da birilerine aynısını yapıyor
Hasan Çelik     2020-10-22 eskiden il müdürlüğüne çok oynamış ama bir türlü o makama gelememiş mevcut ve eski ilçe müdürlerinin beklentileri yükselmiş durumda. makam makam makam diye siyesetçilerin yakınlarında dolaşır olmuşlar. ilçe müdürü iken ne kattın bu ilin eğitimine de, şimdi il müdürü olmak için çabalıyorsunuz. sendika başkanına yakın olmakla, istediğiniz makamı alacağınızı zan edebilirsiniz, ama çarşıdaki hesap pazara uyar mı? bekleyip göreceğiz. bu samsun iline yazık etmeyin beyefendiler.
Hasan Çelik     2020-10-22 il milli eğitim müdürü, geldiği günden beri gece gündüz çalışıyor ve sendika ile aynı siyasi görüşü paylaşıyor. sendika başkanının ankarada genel başkan ile görüştükten sonra, sosyal medya üzerinden iki kez ciddi ciddi il müdürünü hedefli paylaşımları, yeni isteklerin yerine getirilmediğini gösteriyor.son günlerde bazı ilçe müdürlerindeki (eski ilçe müdürleri de dahil) hareketlilik de, il müdürünün gönderilmesi şeklinde yorumlanabilir. işi bitenin, makamı da gider. üzülürüz samsun adına, yazık.
Advert
GALERİLER