Advert
Oktay ZERRİN Samsun Yılportspor Hedeften Şaşmaz !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Yılportspor Hedeften Şaşmaz !
Oktay ZERRİN

Samsun Yılportspor Hedeften Şaşmaz !

Öyle kolay şey değil, koronalı birçok futbolcumuz varken, zirve mücadelesi verrmek. Yâni sizin anlayacağınız arkadaş; Yılport Samsunspor, tüm olumsuz şartlara rağmen yine de maşallah dolu- dizgin hedefe koşuyor!

Şimdi bu takımı yok şu şöyle oynadı yok bu böyle oynadı diye olumsuz bir tablo çizip de eleştirmek yerine; önce böyle yürekli ve de böyle güçlü bir Adanademirspor takımı karşısında  sergilediği, onurlu ve başarılı futbolu için tebrik etmeliyiz!

Tamam şunu anlıyorum; istiyoruz ki oyunun  her ânında topa sahip olsun, çok gol atsın, rakibi evirip çevirsin, futbol sarhoşu yapsın, iyi de bunlar öyle maçı uzaktan seyredenler  için kolay ama işin gerçek boyutunu, futbolu o sahada oynayan ve  yaşayan futbolcular ve teknik heyet bilir!

Bu işler hiç de öyle göründüğü kadar kolay işler değildir. Bir kere şu korona illeti; sadece bizim değil her takımın da  başına musallat olmuştur ! Atsan atılmaz, satsan satımaz denilen cinsten bir illet işte ! Öyle ciddî ve tehlikeli bir illet ki; insanı bir anda nakavt edip yatağa sürükleyen ve ölüme kadar yol açan bir hastalık, bir mikrop!

İşte tüm bu ağır ve zor süreçte; takım olabilmek, dimdik ve dinç ayakta kalabilmek öyle lafla olmuyor arkadaş ! Bir kere  bunun verdiği riskli tehlike ve endişe; takım oyununu derinden etkiliyor.

Adanademirspor'  u da kimse küçümseyemez Samsunspor'u da ! Liderle şu anda arasında 2  puanlık bir fark da uzun bir futbol maratonunda fazla bir kayıp sayılmaz ! Yeter ki bizler bu takıma sahip çıkalım, maddî desteği zaten Başkan YILDIRIM veriyor sağolsun ama sırf bunu bir mazeret bilip de şehrin diğer dinamikleri de madden desteklemezse, her açıdan iyi bir görüntü olmaz !

Eğer madden takıma sahip çıkmıyorsan, çıkamıyorsam o zaman manen yani mânevi yönden sahip çık. Yoksa sadece  maçı izleyip ardından da  bol bol haksız elşetiriler yapmakla bu takım düze çıkamaz!

Hadi; şimdi yarın ki Ziraat Kupa Maçı' nda, Muğlaspor ile yapacağımız maça odaklanalım ve  şunu hiç unutmayalımki; bu kupada, bazı Süper ve 1.Lig takımlarının 2. ve 3. Lig takımları karşısında  havlu attıklarına  şahit olduk, oluyoruz da.

O ndenle; rakip kim olursa olsun, ciddiyeti elden bırakmadan mücadele etmeliyiz.

Samsun Yılportspor' umuza başarılar dileriz.

Saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert