Bülent ERTEKİN Asıl Korona Virüsü Bunlar 1
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Asıl Korona Virüsü Bunlar 1
Bülent ERTEKİN

Asıl Korona Virüsü Bunlar 1

Bitmiyorlar ki.

Karakola da götürsen...

Adliyeye de götürsen

Cezada versen...

Olmuyor..

Anlamıyor bu mankurtlar.

Eeeeee.

Ne olacak bu işin sonu.

Eline sopayı, bıçağı, baltayı, taşı alan ACİL Mİ BASACAK. Haaaa bir de yetmedi EK KUVVETLER İLE YARDIMA GELEN ........ var.

 

SON DAKİKA HABERİ

 

Ankara Cebeci Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisi'nde hasta yakınlarının saldırısına uğrayan sağlık çalışanları kapıya barikat kurdu. Hasta yakınları tarafından sağlık personelleri yine saldırıya uğradı. Görüntüler akıllara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi acilinde yaşanan ve Türkiye'de infial oluşturan anları getirdi.

 

SALDIRININ SEBEBİ

 

Edinilen bilgilere göre, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisi'ne gece geç saatlerde bisikletten düştüğü için kalp sorunları yaşayan bir hasta getirildi. Çocuğun tedavisi sırasında hasta yakınları ve sağlık görevlileri arasında tartışma çıktı. Hasta yakınları bunun üzerine sağlık çalışanlarına saldırdı. Sağlıkçılar ise yoğun bakım bölümünün kapılarını kapatarak cihazlarla barikat kurdu. Polisin olaya müdahale etmesinin arından 5 zanlının gözaltına alındığı belirtildi.

 

Bir değil, iki değil, beş hiç değil. Say say bitmiyor. Rakamlar bitiyor bu soyları kuruyasıcalar ne hikmetse bir türlü bitmiyor, biteceği de hiç gözükmüyor. Tıpkı korono gibi yayılıyor.

 

Neden. Soru oldukça basit.

Bir taraftan toplumsal bir olay olarak karakola götürülen bu mankurt tipler burada ifadeleri alınarak ya serbest bırakılıyor ve ya adli olay olarak nitelendirilerek adliyeye sevk ediliyor. Burada yapılan işlemler sonucunda şartlı olarak serbest bırakılıyor. Böylelikle hak yerini bulmuş oluyor(!), yapılan zulümler zalimlere kâr kalmıyor(!), adalet bi hakkın yerini bulmuş oluyor(!) Yaşasın adalet.(!)

 

ÇÖZÜM.

 

Yapanın yaptığı yanına elbette kâr kalmamalı. Kanunlar -özellikle-gecesi gündüzüne karışmış olan sağlıkçılara karşı yapılan her şiddete sıfır tolerans ile hemen ve anında gereken cezaları uygulanmalıdır. Aksi taktirde serbest kalan, adli kovuşturmaya ve cezaya dahi gerek duyulmadan serbest bırakılan her olay, yapana ayrı bir güç verdiği gibi daha sonra yapılacak olan hatta belki de ölüme kadar gidecek olan yeni şiddet olaylarında önünü açmış olacaktır.

 

Bir sonraki yazımızda gerekli önlemler konusunda düşüncelerimizi paylaşmak duası ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri