Bülent ERTEKİN Sizden Gelenler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sizden Gelenler
Bülent ERTEKİN

Sizden Gelenler

ASIL KORONA VİRÜSÜ BUNLAR. (1)/(2) şeklinde iki makale yazmış idik. Okurlarımızdan da konu ile alâkalı olarak düşüncelerini istemiş idim, sağolsunlar onlarda yüreklerinden geçenleri nezih bir şekilde ifade etmişler. Rabbim hepinizden razı olsun.

 

İşte gelen o YORUMLARDAN birkaçı.

 

Aleykümselam Muhterem abim.

Benden çözüm konusunda görüşümü soruyorsun.. Öncelikle bu tip olayların çıkış sebebine bakılmalı. Çözüm, sebeplerin tesbiti ve giderilmesinde.  Polisiye tedbirler hiçbir zaman çözüm olamaz. Kişinin canı yanıp gözü karardımı ne kanun dinler, ne de kaybedecekleri. Hiç kimse keyfe keder bu tip bir hareketi yapmaz. Olaylara sebep olana değil, yapana bakıldığı sürece, hakikatli olamayız.

Sizin bu yazınızıda  tek taraflı buluyor ve adil olmadığınızı düşünüyorum.

Yaşanan olay üzücü ve kabul edilemez ama sebepleri gözardı edilmemeli.

(Eğitimci Refet KUŞİN)

....................

 

Bu noktada eğitimimizi sorgulamalıyız.  Uhuvvet, muhabbet, hürmet, saygı, güven, emniyet, sevgi düsturlarını akıllara ve kalplere nakşetmeliyiz. O zaman hem insan ve hem toplum rahat edecektir. Aksi takdirde insana yasak, yasakları uygulayanlara yasak, onu kontrol edenlere yasak sıralanıp gidecektir.

Çünkü kuvvet kanunda olması gerekirken, kanun kuvvetlilerin eline geçecektir.

Eğitim herkesin en önemli ve en öncelikli meselesidir. Evrenseldir her bakana ve her partiye göre değişmez.

(Prof. Cahit KURBANOĞLU)

............

 

En azından üç gün nezaret hanede kalmalılar. Masraflar kendilerine çıkarılmalıdır.

..................

 

Ve aleyküm selam.

Ben affınıza sığınarak olaya farklı bir gözle bakıcam. 30 yaşındayım ama 11 yıldır hastane ortamlarda geçiyor zamanım. Daha da ötesi 5 yaşında gözlük kullanmaya başladım göz numaram çok yüksekti. Bu yaşıma kadar çok doktorla sağlık ekibiyle karşılaştım. Benim hiç hatırımda kötü bir örnek kalmamış. Her zaman da dediğim onlar benim "sağ kolum" olur. Lâkin şu son 1 aydır biraz zorlu bir süreç geçirdim. Gözüme öyle ilgisiz ve umursamaz tavırları çarptı ki. Sanki bu Korona yüzüne çalışmaktan bıkmışlar, bezmişler gibi. İnsanın yüzüne bile eskisi gibi bakmıyorlar. Ben göremedim o ışığı. Öncesini de çok iyi biliyorum. Kesinlikle böyle bir zorbalığı hak etmiyorlar. Fakat şu da var ki kimse hele ki şu süreçlerde hastanelere gitmeye meraklı değil zorda kalmasak sağlık problemi olmasa bizde gitmeyeceğiz. Biz onları anlıyoruz yoruldular. Nasreddin hocanın hesabı davalıya da davacıya da aynı anda haklısın demesi ikisine de aynı anda haklısın diyene sende haklısın demesi gibi. Onlarda haklı bizde haklıyız. Hasta yakınları da hastalar da bir o kadar gergin oluyorlar. Bunun üstünde onlarda o gerginliği ile öyle üzücü tavırlar sergiliyorlar ki gerçekten sinirlenmemek elde olmuyor. Güler yüzle muhabbetle yazılan bir reçete ile üstünkörü sadece görev icabı başa kakar gibi yazılan bir reçete bir olmuyor. Belki biraz da empati, sempati kurabilirler. Ben şu son bir ayda bu zulmü yapan insanların gözüyle bakarak çok düşünüyorum bu zulme bu kadar hiddete yol açan nedenler neler diye. Asla da emeklerini yadırgamıyorum şiddetle onaylıyorum ki ne olursa olsun bu kadarını hak etmiyorlar. Ben sadece hasta yakını olarak bunu yapanların ruh halinin de ne denli düzgün olup olmadığını düşünüyorum. Bilmiyorum meramımı ne kadar dile getirebildim. Sizin kaleminize yaraşır bir bilgi olduğunu da düşünmüyorum. Ben bu muzdarip olduğum konuyu yazmayı çok düşündüm iyi ve eleştirel yönüyle ama çok da girişmek istemedim. Sizde bu konuya değinince gönlümde ilanları dökmüş oldum.

(Yazar. İlknur ESKİOĞLU)

...............

 

Selam aleykümmm

Şiddetin her türlüsüne karşıyım inan...

(Emine İPEK)

.....................

 

SON SÖZ!

 

Bu noktada eğitimimizi sorgulamalıyız.  Uhuvvet, muhabbet, hürmet, saygı, güven, emniyet, sevgi düsturlarını akıllara ve kalplere nakşetmeliyiz. O zaman hem insan ve hem toplum rahat edecektir.

Herşey için çok teşekkür ederim. Her ne olursa olsun düsturumuz

 

KENDİMİZE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİMİZ BİR DAVRANIŞI KARŞIMIZDAKİLEREDE YAPMAMALIYIZ.

 

Selam ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri