Eyüphan KAYA Ak Partinin Pak Neferleriyseniz Dilipak’la Uzlaşın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ak Partinin Pak Neferleriyseniz Dilipak’la Uzlaşın!
Eyüphan KAYA

Ak Partinin Pak Neferleriyseniz Dilipak’la Uzlaşın!

Ak parti bu halkın değerleriyle barışık bir kadro ile yola çıkınca halkın teveccühünü kazanmıştı. Kitle partisi olmaya doğru gittikçe de sağdan soldan içine sızmalar oldu, derken gelen bazı Ak partilileri kendine benzettiler, bazı Ak partililere da partinin kapısı kapandı maalesef!

Özellikle kadın cenahında kendini gösteren gelişme feminist akım oldu, bu ülkede feminist, hümanist gibi akımların rüzgarına kapılan kimseler daha çok kendine öz güveni olmayan insan tipi olup bu tür yerlerde varlığını hissettiriyorlar.

Abdurrahman Dilipak meselesinde 81 kadın kolları talimat üzerine ayaklanırken iradelerinin zayıf olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Demek ki bu il başkanlarından hiç biri vefa kavramıyla ya tanışmamış ya da Dilipak kuşağının bu ülkede hak ve adalet konusunda ne tür mücadele ettiğini bilmeyenlerdendir. Bir kaçı bir “Osmanlı kadını” edasıyla “hele durun arkadaşlar, bir öz eleştiri yapalım, acaba biz de bir yanlış durum/davranış yok mu?” demedi maalesef!

İstanbul Sözleşmesini bilerek ya da bilmeyerek bu halkın başına bela eden Ak partinin kimi dinamikleri bu konuda HDP-CHP-MHP ile bir olup 246 firesiz oylarla kabul edildi, Ak Parti cenahından hiç düşünmediler mi, nasıl oluyor da bir çok hayırlı konularda iktidara muhalefet eden bu partilerde bir ses bir seda çıkmıyor diye.

“Ak partinin Papatyaları” benzetmesiyle yazdığı yazıyla Abdurrahman Dilipak bunların yanlış yolda oluğuna dikkat çekince konuşmasından/yazisindan cımbızla kavram çıkararak; “vay efendim kadınlara fahşa/fahişe demiş” iddiasıyla tazminat davasını açtılar. Yahu LGBT ve avenelerini savunmak size mi kalmıştı?

Dilipak’ın uzlaşma talebini kabul etmesi hala ağabeyliğini muhafaza ettiğine işarettir, Ak parti kadın kollarının bu konuda ne cevap vereceği daha belli değildir. Ben de bir vatandaş, bir Ak partili, Türkiye Aile Meclisi Güneydoğu Bölge başkanı olarak diyorum ki; iyi düşünün, tefekkür edin, yanlışta ısrar etmeyin ve bu uzlaşmaya olumlu cevap verin, üstelik Dilipak’tan özür dileyin, size yakışan budur.

Yetmiyor KADEM’in üyeliğinden, gönüllüğünden ayrılın, sempati bile duymayın, hatta edebiliyorsanız KADEM’i kapatın. Kadını evden çıkarmaya endeksli kurulan ve aileyi annesiz bırakmayı hedefleyen bir harekettir. Yeşil feministler edasıyla bu sinsi çalışmaya öncülük yapmayın, bizim başka başka işlerimiz var.

Elbette ki çalışmak durumunda olan kadınlar mürüvvetlerine uygun şartlarda çalışabilirler ya da kabiliyetleri ve tahsili elverdiği durumda çalışmalarında sakınca yoktur, ama kadınları bir bütün olarak çalışmayı hedefe koyarsak yedi açıdan sıkıntı karşımıza çıkar unutmayalım. Gözü kadının parasında olan erkeğe de teessüf etmek lazım. Anne olmak bir yuvayı sıcak tutmak en büyük değer değil mi? kadının değeri para ile ölçülür mü?

Batının batıl rengiyle boyanırsanız o bataklıkta birlikte boğulursunuz Haşir günü de onlarla haşir neşir olursunuz haberiniz olsun.

Ayrıca 24 Kasım günü bu melanet sözleşmenin 9.yıl dönümü bu münasebetle meclise sesleniyorum. İyi düşünün ve yaptığınız bu yanlıştan vazgeçin, milyonlarca bu sözleşmenin mağdurları meclise ve dolayısıyla vekillere siyasi partilere ve özellikle Ak partiye beddua etmektedir.

Bu sözleşmeyi;

Ermenistan halkı imza kampanyası aşçım istemiyor,

Macaristan Meclisi reddetti,

Rus lideri Putin meclis kararını veto etti,

Biz niye bu belalı sözleşmeye karşı bu kadar ilgisiz duruyoruz acaba?

*Halk olarak Ermenilerden, Meclis olarak Macaristan’dan, Lider olarak Putin’den bir adım geride miyiz?

Hem cumhurbaşkanımız  bu melanet sözleşmeniz sıkıntılarına işaret etti, Ak Parti Genel Başkan vekili Numan kurtulmuş bu sözleşme geldiği gibi gider dedi, İç işleri bakanımızı bu sözleşmenin vahametinden bahsetti, Türkiye Aile Meclisi olarak 3 yıldır 3 BİN dernekle bas bas bağırıyoruz pasif ve ilgisiz kalan TBMM’dir. İşinizi yapın, bu halkın duasını alın derim.

Zaman halkı oylama zamanı değildir. Halk her siyasi partinin notunu veriyor, ama rengini seçimden seçime gösteriyor.

Bakın ister Ak parti ister PAK parti bu tür sıkıntılarla halkın önüne çıkarsanız kendinizi savunamazsınız haberiniz ola, bizim gibi orijinal Ak partililerin de dili kısa kalıyor.

Üç kuruş menfaat için, Avrupa’nın karşısında düştüğümüz kompleks ve İslam’i değerlere karşı vurdum duymazlığımız bizi bu kadar küçük düşürmemeli.

Haydi ya Allah “barışta hayır var” hem Abdurrahman Dilipak ile uzlaşın hem de İstanbul Sözleşmesine şimdiye kadar verdiğiniz destekten dolayı bu halktan özür dileyin e mi?

Hiçbir parti halkın inanç ve kültüründen büyük değildir.

Benden söylemesi!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER