Advert
Oktay ZERRİN Yılport Samsunspor'da Hedef Zirve!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yılport Samsunspor'da Hedef Zirve!
Oktay ZERRİN

Yılport Samsunspor'da Hedef Zirve!

Evet; zorlu bir haftayı daha geride bıraktık ama bu defa Balıkesirspor maçını, biraz daha umutlu, biraz daha başarılı ve 3-1 galip bitirmeyi başardık !

Aslında bazı spor yazarları; bu başarıyı fazla büyütmemeyi,abartmamayı dile getirmişler de; bence o kadar da basit değil bu görüş ! Asıl umursanmayacak ve kaale alınmayacak konu, karşındaki rakip her kim olursa olsun; o rakibi asla küçmsememek, erken havaya girmemek ve özverii bir oyun sergilemektir ki, Samsunspr bu özelikerini genelde sahaya yansıtarak net bir galibeti hakkıyla, çabasıyla almıştır.

Diğer önem bir konu ise; hastalığını yenen Başkan Yükse YILDIRIM' ın, Bursaspor maçındaki o 3-' 0' lık mağlubiyet sonrası gösterdiği haklı tepkiler ve verdiği gözdağı, önemli ölçüde işe yaramış ki; takım elinden geleni Balıkesir maçında yapmaya çalıştı.

Nadir' in gol sonrası yaptığı o işareti bazları, taraftarlara yapıldığını belirtti ancak Nadir; o hareketi taraftarlara değil, Balıkesirlilere yaptığını açıkladı ki; bence hiç bir futbolcu ister haklı ister haksız da olsa, o tür hareketleri yapmamalı.

Senin; bir futbolcu olarak aslî görevin bu değil; nedir o zaman, sporculuk ahlâk ve dik duruşluluk, uyum, sevgi ve saygıdır. Sende bu özelikler var zaten ama o hareket sana hiç yakışmadı ve bir özür borçlusun bir oyuncu olarak!

Hiçbir futbolcu; bu şanlı kulübün üstünde değildir ve olamaz da. Samsunsporlu olmak; efendiliğin, dürüstlüğün, başarının ve  en önemlisi de formanda taşıdığın o anlamlı armanın içerdiği öneme haiz olmakla eş değerdedir!

Ve bu dediğim özellikler; sadece Nadir değil, tüm Samsunlu futbolcu içindir. Bu büyük takımı, bu şanlı, şerefi takımı hiç kimsenin küçük düşürmeye ve ya nlış yapmaya hakkı yoktur !

Yılport Samsunspor; liderle arasında 3 puan ve averaja 8. sıradan beşinci sıraya ve 24 puana yükseldi ama bazı takımların eksik maçları da var. Bunu dikkate almamız, daha çok çaışmamız ve seri gaibiyetler elde etmemiz gerekli ve de şarttır.21 Aralık Pazartesi günü, saat 16 ' da oynayacağımız Boluspor maçını mutlaka almalıyız.

Eğer zirveyi, Liderliği ve Süper Lig' i hedefliyorsak ki hedefliyoruz; o zaman bu performansı daha da çok katlamalıyız. Daha özverili, hırslı, bilinçli, göze hoş gelen bir futbol oynamalıyız.

Ertuğrul Sağlam; geçmişi başarılarla dolu, örnek bir şahsiyettir ve mutlaka bu futbolculardan en iyi verimi de alacaktır, alması da âcilen şarttır ! Yoksa,yine "ah" ları, " vah " ları oynarız ki; bu da bize hiç yakışmaz.

Bir de devre arasında en az 4 futolcu transfer edilmeli bence. Zira; takımda bazı aksayan mevkiler var ve bu boşluklar, en verimli transfrlelere telâf edilmelidir.

Yüksel bey  başkanımız ve yönetiminin de bu transferleri yapacakları konusunda duyumlar da alıyoruz ama son sözü; bu konuda Ertuğrul bey hocamız ile kulüp başkanımız sayın Yüksel Yıdırım ve ekibi verecektir.

Yılport Samsunsor a başarılar dilerim.

Saygıarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert