Bülent ERTEKİN Yok aslında birbirilerinden farkı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yok aslında birbirilerinden farkı!
Bülent ERTEKİN

Yok aslında birbirilerinden farkı!

Hani derler ya "al birinden vur ötekine." Gerçi o öteki(leri) nde diğerlerinden hiç mi hiç farkı yok. İşte, bu noktada benim gibi hâlâ genç(!) olanların  ilkokullu yıllarda radyolarımızda ve siyah beyaz televizyonlarımızda duyduğumuz ve dahi izlediğimiz reklamın spotu zihninizde canlanıveriyor.

‘‘YOK ASLINDA BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ"

Bu bir banka reklamı idi. Banka kapandığı için reklama girecek bir durum söz konusu olmadığı için ismini yazmakta bir sakınca olmayacaktır. Osmanlı Bankası kapandı. Ama bu güzel ve kulağa hoş gelen slogan belleklerde kaldı.

"Bunu niye, neden, niçin yazdın?" derseniz anamuhalefet partisinin eski kuşak milletvekili Fikri SAĞLAR'ın katıldığı bir televizyon programında, “Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” (1) Ifadesi üzerine yazma gereksiniminden.

Yetmiş yıl geriye dönmeyeceğim. Mazlum milletin 18 yıl sonra ezanın, Kuranın tüm islami şeairlerin serbest kalmasından sonra Ezan-ı  Muhammediyi minarenin eşiğinde, caminin kapısında hüngür hüngür ağlayarak müezzin ile beraber okudukları veya dinlediklerini yazmayacağım. Zira o gerçekten de tekrar tekrar yazılması zihinlere tokmak gibi vurulması gereken bir konu. Neden mi? Evlatlarınıza bir sorun, "18 yıl minarelerinden ezan okunmayan devlet hangisidir" diye. Alacağınız cevapların sonunda da nasıl bir hayal kırıklığı içinde olacağınıza da hazırlıklı olun.

Gelelim asıl mevzuya:

"YOK ASLINDA BİRBİRLERİNDEN FARKI"

VARAN 1!!!

"Burası, devlete meydan okunacak yer değildir. (DSP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar; FP sıralarından gürültüler) LÜTFEN, BU HANIMA HADDİNİ BİLDİRİNİZ! (DSP sıralarından alkışlar; FP sıralarından gürültüler)(02.05.1999 Meclis tutanakları)

VARAN 2!!!

O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!!"

"Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üstlerine? Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi asıp imamı mı keseyim?"

(Sera KADIGİL Chp milletvekili) (2)

VARAN 3!!!

CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, ezanın mikrofondan okunmamasını isteyerek, mikrofonla okunan ezanın kulakları tırmaladığını söyledi. (3)

Boş veya müsait bir vaktiniz olursa eski veya yeni hiç ama hiç farketmez Googel amcaya bir sorun. Göreceksiniz daha neler neler çıkacak. Türban ve türban takan kızlarımız, ablalarımız, annelerimiz kısaca kadınlarımız ile ilgili  inancı aşağılamaya ya da küçük düşürmeye yönelik nice beyanatlar göreceksiniz.

Daha önce yazmış olduğum bir çok makalemde de Rabbim bunlara ne imkan ne de fırsat nede kaşıyacak tırnak versin. Allah muhafaza. Zira hâlâ geçmiş ile yaşıyor ve dedelerinin icraatlarını yapmak ve dahi icraata geçirmek için fırsat bekliyorlar. Fırsatı eline geçirenler ise  ilk fırsatta Ezan-ı , Kuran-i Kerimi Türkçe okutmak garabetini Şeb-i Arus merasimlerinde göstermekten hiç ama hiç bir şekilde imtina etmiyorlar. Yedirmeye yâni YERSEN!!!   diyorlarda bu millet artık YEMİYOR!!

Siz sayın Chp li vekiller;

ekran önünde mecliste ve millet içinde neler söylediklerinizi neler yaptıklarınızı görüyor, okuyor, işitiyoruz. Partinin içinde göreviniz, titriniz ne olursa olsun hiç ama emin olun hiç önemli değil. Şuna emin olunuz ki: Söyledikleriniz ile bize 70 lerdeki bu reklamın o güzel sözünü hatırlatıyorsunuz.

YOKTUR ASLINDA BİRBİRİNİZDEN FARKINIZ!!!

SON SÖZ!!!

"Bence Fikri Sağlar'a teşekkür etmeliyiz. Belli bir çevrede oluşturulmaya çalışılan "GEÇTİ O GÜNLER" illüzyonunu bir çırpıda yıkıverdi. Üstelik daha sonra yaptığı yazılı açıklama "Gidin evinizde veya köyünüzde örtünün" tezinin hâlâ hayatta olduğunu gösterdi. Korkarım ki, imkân ve güç bulduklarında eski günlere dönüverecekler.

(H. Babaoğlu 02.01.2021 Sabah)

Rabbim bunu taşıyan zihniyete...

Bunu dillendirenlere...

Bu ateşe odun taşıyanlara,

Ne imkân...

Ne fırsat...

Ne de kaşıyacak tırnak versin.

Amin

Selam ve dua ile.

Bülent ERTEKİN

Not: (2)Saliha Sera Kadıgil Sütlü; Türk siyasetçi, avukat ve 27. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekilidir.

(3)Bülent Baratalı (1947 - .... )

Bülent Baratalı, 1947'de İzmir Urla'da doğdu. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

"Çevre Teşvik", "İzmir ve Ege'nin en başarılı Belediye Başkanı", "Son 20 Yılın En Başarılı Belediye Başkanı", "Abdi İpekçi Dostluk ve Barış" ile 2007'de "Yılın Milletvekili" ödüllerini aldı.

22. Dönem İzmir Milletvekili.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP' den İzmir milletvekili seçilmiştir

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri