Bedriye Arık ÇAMBEL 2021 Koronavirüs Aşısı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
2021 Koronavirüs Aşısı
Bedriye Arık ÇAMBEL

2021 Koronavirüs Aşısı

Türk insanının yılmaz cesareti ve bunun haklı övüncünü bilmeyen yoktur eminim Koronavirüs salgını yayılmaya başladığı zaman bu illet hastalığın aşısını Türkler ‘den birinin çıkıp bulacağına o kadar emindim ki o zamanlar çıkıp bununla alakalı yazılar yazmayı dahi düşündüm sonra dedim ki insanlar bu konuda fikrimi merak etmiyor nasıl olsa dedim ve kendimi kenara çektim.

Şimdi görüyorum ki bir bayan eli değen her yer gerçekten çok güzel oluyor. Koronavirüs aşısının bilimsel gelişimini Özlem Türeci yapmış ve kansere çare aramaktadır. Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e Koronavirüs aşısını buldukları için teşekkür etmek gerekiyor.

Gençlerimizin kolay yoldan para kazanan ünlüler yerine okuyarak, çalışarak, dişiyle tırnağı ile büyük başarılar kazanabilecekleri inancını gösterebilmemiz için de bizlere örnek oldular.

Almanya’ daki imkanların Türkiye’ deki imkanlardan çok daha iyi olduğunu biliyoruz fakat biz Türklere imkan verildiği zaman neler yapabileceğimizi dünyaya bir kez daha göstermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz Dünya Sağlık Örgütü Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin Biontech aşısını onayladı. Sinovak aşısını onaylamadı.

Çin hükümeti Sinovak aşısını onaylamadı. Halkına aşı yapmayan Çin dahil bir çok ülke Sinovak aşısını kullanmıyor.

Koronavirüs’e karşı geliştirilen ilk aşı olan; ABD, AB ve bir çok ülke tarafından onaylanan Pfizer Biontech aşısı oldu ve kullanımına başlandı. 

Korona aşısının mucitleri Almanya'da yetişti. Fuat Sezgin birkaç asrın en büyük İslam bilgini Almanya ‘da yetişti. 

Nobel ödüllü bilim insanı Aciz Sancar ABD de yetişti. Dünyadan bir çok insanın bir arada çalışması ile güzel bir güç elde edildi. 

Bu demek oluyor ki farklılıklara rağmen birlikten güç doğuyor. Eğer Biontech firması gibi kuruluşlarımız olmasını istiyorsanız öğretmenleri özgür bırakarak derse girdikleri sınıflarda kısıtlayarak değil de imkanlar sağlayarak şartlarında iyileştirmeler yaparak eğitime ve öğretime büyük önem vermek gerekiyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tubanur Cödel     0000-00-00 Teşekkürler
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri