Bedriye Arık ÇAMBEL Aşağı Bakmayacağız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Aşağı Bakmayacağız!
Bedriye Arık ÇAMBEL

Aşağı Bakmayacağız!

1. “Her şey çok güzel olacak." Sloganından sonra yeni slogan bu oldu. Yaşadık gördük ki “Aşağı bakmayacağız sloganınız tutmadı. Aşağı da baksanız yukarı da baksanız her yerde ak parti var, reis var. Ak parti de her şey daha güzel olmaya başladı. Ak kadrolar baştan aşağı yenilendi. Üç dönemdir koltuklar da yer işgal eden halktan uzak olan kibir abidelerinden bazıları belediyeler de koltuklar da yerlerini aldılar.(Ak kadrolar da yeni yönetimler oluşturuldu.) Gidiyoruz görüyoruz, adamın kendine dahi hayrı yok ama nedir? Belediyeler de başkan yardımcısı, özel kalem müdürü, medya tanıtım, memur, işçi her neyse onlar da illaki yeni seçimler de hak ettikleri yerlerini bulurlar ya da böyle devam ederler.

2.Aşağı bakmamaya devam edin sonuçta aşağıda başı kapalı diye dışladığınız insanlar yok artık. Aşağı bakmayın başı kapalı diye horladığınız, hoşlanmadığınız insanlar yok artık. Aşağı bakmayın teröristlere destek olan hocalarınız istediği gibi at oynatamıyor artık. Aşağı bakmayın hiç sevmediğiniz ama cenazelerinizi yıkayıp, okuyacak dindar nesiller ayaklar altında değil artık. Aşağı bakmayın özgürlük diye kandıracağınız yeni yetme nesil yok karşınızda, yeni nesil artık uyandı, tehlikenin farkındalar. Aşağı bakmayın TV lerde en iyi rollerle insanların kafasını karıştıracak mesajlarınıza yer verilmiyor artık. Aşağı bakmayın, “Her şey çok güzel olacak diye kirli ittifakınızın can çekişmeleri var.Yakında ölüm haberini de alırız inşallah. Aşağı bakmayın 20 yıl devletine büyük bir sadakatle emek vermiş ücretli öğretmenler var.Onlar hiç bir zaman kamu malına, devletin polisine sizler gibi zarar vermediler.Her daim görevlerini en iyi şekilde yaparak sağlam nesiller yetiştirdi.

3.Protesto hakkınız tabi, aşağı bakmayın yapın ama %52 oyla seçilmiş cumhurbaşkanının atadığı rektörü reddetmek sizlerin haddine değil bunun bilincine de varın o aldığınız puanlar sizi devlete karşı getirsin diye değil.

4.İşkence,gözaltı,tutuklama hiçbiri işe yaramaz. Vatanın da huzursuzluk çıkartan, aşırıya giden kim olursa olsun aşağıya bakmayacaksın ağır yargılayacaksın ki ülkede huzur olsun.

5.Aşağı bakmayacaksan seçimi bekleyeceksin hakkını sandıkta arayacaksın bez, çaput parçalarından kendine uyduruk bayraklar yaparak, meydanlar da sallayarak hak, hukuk aramayacaksın dış ülkeler de ki bozuk düzenin ülkeye sokulmasını istemeyen bir halk var buna saygı duyacaksın.

6.Bu ülkede yeterince özgürlük,adalet,barış, demokrasi olmayabilir bu demek olmuyor ki ahlaka dine uymayan istek ve arzularını alenen yaşayabilirsin herkese bunu yayabilirsin. Senin özgürlüğün bir başkasının özgürlüğüne engel olacak çizgide biter.

Dün mesele ağaç değilse bugünde mesele rektörlük değil. Siz istediğiniz kadar dini sevmeyin, din düşmanlığı yapın “İslam nurunu tamamlayacak. Ne İslami değerlere sövdürürüz nede İslama sövmenin hürriyetini sizlere yaşatırız.

Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözünün anlamı nasihat ile uslanmayanın azarlanması gerektiğini azarın ve şiddetin kötü yoldan saptıracağını ve iyi yola döndüreceğini ifade eder. Nasihat ile yola gelmeyenin hakkının dayak olduğu anlamına gelmektedir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
gamzegül     2021-02-13 Türkçe'yi doğru kullanamayan birinin hiçbir imla ve dilbilgisi kuralına uymadan yazdığı bu yazı hem şekil hem de içerik olarak yayımlanmaya değer bir yazı değildir. Keşke yazarlarınızı ve yazılarınızı seçerken daha seçici olsanız...
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri