Eyüphan KAYA Sakıncalı Piyade Amerika’ya Bak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sakıncalı Piyade Amerika’ya Bak!
Eyüphan KAYA

Sakıncalı Piyade Amerika’ya Bak!

Sevgili dostlar dünya küçüldü bir köy haline geldi, artık kim neyin peşinde, ne zulümler yapıyor? Soruların cevabını bilmeyen kalmadı.

Amerikan Başkanı Biden gelmiş 1925 olaylarını “Soykırım” olarak nitelendiriyor. Bunun için çaba sarf eden “Ermeni diyasporası” gitsin onu dedelerinden sorsun. Nasıl da kadın, çocuk, yaşlı demeden çoğunluğu Kürt, Müslüman çocuklarını nasıl öldürdüklerini onlardan dinlesinler, kendileri yapmamışsa dahi iyi bilirler.

Bu durum karşısında halk arasında Ermeniler için “katli vaciptir” fetvasının fısıltı gazetesiyle yayılması da Ermenilerin öldürülmesine etkili olmuştur, eski defterler açmanın zamanı değildir, olan oldu. Aslında Ermeni tehciri bir anlamda onların canını kurtarmaya da vesile olmuştur denilebilir.

Hani bir meşhur bir ifade var; “Dinime küfreden bari Müslüman olsa” Amerika’nın tarihi de kirli, bu günü de buruşuktur.

Herkesin bildiği kabahatlerini sıralamak istemem, ama bu gün yeryüzünde yaptığı zulüm, tarihteki katliamları, soy kırımları zaten geride bırakıyor. Hala utanmadan siyahilere ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapan zihniyete ABD’de mevcuttur.

Afganistan’daki zulmü devam ediyor,

Yanı başımızda Irak’ı gördük,

Somali’deki sömürüsüne devam ediyor,

Şu andaki Suriye’nin halini görüyoruz,

Zalim İsrail devletine verdiği destek bile tek başına kabahat olarak yeter de artar.

Gelmiş Türkiye’ye dil uzatıyor, mini/enik siyasetçiler de sırıtarak direk dolaylı destek veriyor.

Vay yavrum vay!

Biden’in derdi Ermeni soy kırımı falan değil, onun derdi Recep Tayyip Erdoğan’ın Riyasetten ayrılmasıdır. Çünkü onlara göre zapt edilemeyen, ayarlanamayan, onurunu çiğnetmeyen bir liderdir Erdoğan.

Bunların ülkemizin gidişatından haberleri yüzeyseldir. Anlamıyorlar ki bu halk özüne dönmeye karar vermiştir. Artık dışarıdan gelen işaretlerle kalkıp oturan hükümetlerin modası geçti.

Bu ülkede siyaset yapıp Avrupa ve Amerika ile iş pişiren kimselerin de 2023 seçimlerinde pabuçları dama atılacak, merak etmesinler.

ABD dediğiniz ne ki? 15-16 trilyon dolar borç içinde kıvranan bir ülke, yakında ABD’nin kahrını çekmiş dünyanın kahır ekseriyeti Doları tanımadığını ilan ederse, o zaman görün Amerika’nın halini.

Bu ülkede Kürt Türk meseleleri yeni anayasa ile son bulacak,

İslami değerlerle barışık bir duruma geleceğiz

Asya Afrika birliği(ASAF) da kuruldu mu? Amerikan devleti kalp krizi geçirecek, tabi hemen can vermeyecek, yeryüzünde sebep olduğunu zulümlerin cezasını çeke çeke bir az uzun bir sekerat halini yaşayacak.

Şeytan bile kabul etmez Küdsü Şerifi İsrail’e başkent yapmaya, ama Trump kağıt üzerinde öyle bir sözleşmeye imza attı, sanki babasının malını üvey kardeşine veriyormuş. Biden’de samimiyet ve vicdan varsa önce o hayali kararı reddetsin ve İslam dünyasından özür dilesin.

Oylamada 128 ülke ABD’in bu kararını reddetti, 35 ülke çekimser kaldı, 7 devletçik de ABD’ye destek verdi, hiç utanacak yüz sizde yok mu ey ABD? diye sormak geliyor içimden.

O eski günler artık eskide kaldı, insanlık epey mesafe aldı, zalim kim mazlum kim ortada.

Rahat dur ey ABD başının çaresine bak, senin ne sakıncalı piyade olduğunu artık bilmeyen kalmadı.

Müslüman dünya size “dur” demek, sizi aforoz etmek için hazırlanıyor. Tabi bunu derken zalim devlet nizamınızı ve pentagonun oyunlarını kast ediyorum. Yoksa ABD’de yaşayıp hak ve adalet özlemini çeken, doğrunun tarafı olan insanlara kapımız da, gönlümüz de açıktır.

İki kuruş aklı olan ne demek istediğimi anlar, bu kadarla yetinelim.

Ermeniler de iki kere düşünüp, böyle boş hayallerle vakit öldürmesinler. Biz Kürtlere kalsa artık buralara konmayı hayalinde bile göremezler. Bari vatandaşlarımız olan Ermenileri rahatsız etmeyin, derim.

Eski defterleri karıştırmanın alemi yok! Olan ve ölen geri gelmiyor.

Barış ve huzur için çalışmayı prensip etmiş kimselere ne mutlu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER