Mehmet ÖZÇELİK Macron’un 2022 Seçimleri İçin Erdoğan Karşıtlığı Ve İslamafobia Stratejileri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Macron’un 2022 Seçimleri İçin Erdoğan Karşıtlığı Ve İslamafobia Stratejileri
Mehmet ÖZÇELİK

Macron’un 2022 Seçimleri İçin Erdoğan Karşıtlığı Ve İslamafobia Stratejileri

Macron’u düne kadar (2017) kimse bilmez tanımazdı.

Ta ki François Hollande’un kabinesine girişi, istifa edişi ve kendi hareketini kurup Cumhurbaskani seçilmesime kadar…

Hepsi küçük bir film kareleri gibi…

 

Gelelim Macron’un en büyük özelliğine; sırtlan gibi bir ‘stratej’ olmasını, belki Rotschild için çalıştığı zamanlardan kalan bir özelliktir.

Ve bu nedenledir ki , 2022 seçimlerinde beklenilen yenilginin - seçim kaybının - önüne geçebilmek ve kendisini tekrar Fransızların gözünde favori aday olarak gösterebilmek için Erdoğan ve Türk düşmanlığı ve İslam karşıtlığı üzerinden aşırı sağ seçmen oyunu kapabilme derdine düşmüştür son zamanlar.

 

Evet bugün Fransa da ekonomik kriz, konut fiyatlarının çok pahalı olması ve işsizlik den çok, Türkiye’nin iç siyaseti, Türkiye’nin meşru Doğu Akdeniz hamleleri, Erdoğan’ın Libya’daki Köroğlu Türkleri ile kurduğu ittifaklar dayanışmalar, konuşulur oldu ve her gün manşetlerde illaki bir Türkiye, Erdoğan ve İslamiyet karşıtlığı adına yazılmış, yapılmış bir haber görürsünüz.

 

Tabii ki Türkiye güçlendikçe, ve kendi kabuğundan dışarı çıktıkça, Fransız medyası, kanaat önderleri, ve siyasiler de buna kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda karşı çıkmak isteyecekler ve istemektedirler.

 

Nitekim Macron’un ‘l’Islam est en crise’ yani ‘İslam krizde’ demesi, Charlie Hebdo’nun Hz Muhammet s.a.v karikatürlerini devlet kurumlarında video projektörlerle yansıtılması ve benzeri sözde laiklik ve ifade özgürlüğü adı altında İslam düşmanlığını yaymak ve halkı ayrıştırmaya yönelik atılmış adımların hepsinde Macron’un ‘stratej’ kimliği ve hamleleri yatmakta.

 

Sonuç itibari ile Macron 2022 de kazanmak istiyorsa Erdoğan ve İslam karşıtlığı onun için vazgeçilmez unsurlar.

Aşırı sağcı ve ırkçı parti başkanı Marin Le Pen’in gün geçtikçe artmakta olan popülaritesini baskılamak için önümüzdeki günlerde daha çok Türkiye, Erdoğan ve İslamiyet hakkında iftira, manipülasyon, dezenformasyon ve benzeri söylemler ve faaliyetler göreceğiz.

Bu konuda sizlere Marc Endeweld'in "Le grand manipulateur" kitabını okumanızı tavsiye ederim.

O kitapta Macron’un gizli destekçilerini ve finans baronlarının nasıl arkasında durdukları anlatılmış.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER