Bülent ERTEKİN Bir Başka Açıdan Protesto Boykot
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bir Başka Açıdan Protesto Boykot
Bülent ERTEKİN

Bir Başka Açıdan Protesto Boykot

Kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi. Zira yapacak olduğumuz protesto ile içim(n)izdeki yanardağın ateşini dışarıya atacak, ruhen ve bedenen temizleneceğiz değil mi? Sen öyle san, Bilo; zira o işler sadece atmakla olmuyor.

 

Boykot.

Türk Dil Kurumu'nun belirttiğine göre  "Bir işi, bir davranışı yapmama kararı alma. Bir kimse, bir topluluk veya bir ülkeyle amaca ulaşmak için her türlü ilişkiyi kesme" demek oluyormuş.

 

HANGİ ÜLKELERE BOYKOT YAPTIK.

 

Hatırlayanınız var mı acaba, ülkemizde kaç boykot ve hangi ürünlere, hangi ülkelere yapıldı. Benim yaşlarda olanların büyük bir çoğunluğunun zihinlerinde kalan, Fransız, İtalyan mallarına ve herhalde en çokta İSRAİL ve ABD menşeli ürünlere boykot yapıldı.

 

Bugün geldiğimiz nokta da bebek katili, dünyanın azılı teröristi İsrail'in özellikle sitematik hale getirdiği Filistine yaptığı kanlı ve ölümcül saldırılardan sonra içimiz ve dışımız İSRAİL MENŞELİ ÜRÜNLERİN olduğu BOYKOT LİSTESİ ile doldu taştı.

 

Burada bu ürünleri tek tek yazmayacağım zira hepin(m)iz bu ürünleri ve firmaları yakinen biliyoruz. Listeler, olayların patlak vermesi ile watsap gruplarında ve sanal ortamda günlerce dolaştı,  durdu. Netice bugün gelinen nokta sıfıra sıfır elde var sıfır.

 

Peki; tüm bu olaylara sebep olan İsrail ve ABD nin ürünlerine boykot çağrıları yapılırken, bu iki terör örgütünün içimizdeki beslemelerine niçin boykot uygulamak aklımıza gelmez yâda gelmedi.

Niçin bunların en önemli ve en zayıf halkaları ve yumuşak karınları olan ekonomik manada AMBARGO uygulayamayız, uygulamadık.

 

Burada haklı olarak şunu sorabilir, sorabilirsiniz.

KİM BUNLAR???

KİMLERE EKONOMİK AMBARGO UYGULAYACAĞIZ?

 

Memet Ali Alabora: Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı?

 

Bedri Baykam: Çarşı, Genc FB, 12.adam, ultraslan el ele sahaya, Gezi Parkına şimdi!

 

Zafer Algöz: Her Firavun'un bir Musa'sı vardır. (Türk Atasözü) ( Gezi olaylarında basına verdiği beyanat)

 

Seslendirme sanatçısı Serra Yılmaz CNN International'da katıldığı bir yemek programında Türk mutfağını anlatırken Antony Bourdain'in “Türk olmak nasıl bir şey?” sorusuna muhatap oldu. Kendi milletini aşağılayan Yılmaz, “Evet Türk'üm ama bu benim suçum değil” diye konuştu. Aynı Serra Yılmaz, 2012'de de kapalılardan hiç hoşlanmadığını belirtip “Bazen başörtülülerden korkuyorum. Öcü gibiler” demişti.

 

Leman Sam, Kurban Bayramı günü “Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor” şeklinde tweeti.

 

Oyuncu Gonca Vuslateri, halkın yarısının oyunu alan Recep Tayyip Erdoğan'a Twitter'dan “Çıktı gene......” diye küfrü. Başka bir röportajında ise “Hiçbir Türk'ten çocuk yapmayı düşünmüyorum” ifadesi.

 

Evet.

Bu ve buna benzer daha nice bu millet ile bu milletin manevi değerleri, büyükleri ile dalga geçen küfür eden, hakaret eden, aşağılayan nice sözüm ona sanatçı, yazar, sanayici, siyasetçi var ise gelin bunlara BOYKOT KARARI ALALIM.

 

Nasıl mı?

Herkesin HAYAT KAYNAKLARI ne ise ONLARI KESEREK.

Onlar ne?

Siyasetçinin hayat kaynağı ne ise...

Sanatçının hayat kaynağı ne ise...

Yazarın hayat kaynağı ne ise...

 

"Ne iselerin" cevabı bir tek kelime.

SİYASETÇİNİN  OY...

SANATÇININ PARA

YAZARIN KİTABININ OKUNMAMASI.

 

Dışarıdan gelen MALLARA boykot yapamıyoruz.

Hiç değilse içerideki MALLARA BOYKOT yapsak acaba nasıl olur.

 

Selam ve dua ile

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı