Bülent ERTEKİN "Kardeşim Sende Onur Varsa İstifa Et"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bülent ERTEKİN

"Kardeşim Sende Onur Varsa İstifa Et"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'yu istifaya çağırıp "Sen, o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada hoca bile olamazsın. Kardeşim sende onur varsa istifa et"

sözlerini okumuş, ana haber bültenlerinde görmüş ve işitmişsinizdir.  Elbette herkes  bir konu hakkında bir şeyler söyleyebilir, yazabilir ve bu düşüncelerini de sosyal medyada paylaşabilir. Şahısların en tabi haklarından bir tanesidir. Yeter ki içinde küfür olmasın, hakaret olmasın. Münazaraya ve konuşmaya evet. Kaba güce ve hakarete hayır.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu yüksek perdeden tenkit ve fikri beyanına karşı rektör Bulu'dan Kılıçdaroğlu'nun "Hoca bile olamazsın" sözlerine yanıt: O üniversitede 8 sene ders verdim. (08.06.2021)

Bu sözü...
Bu teklifi yapmak, yapabilmek için kariyeri defe gerilen sayın Bulu'yu iyi, hemde çok iyi tanımak lâzım. Oysa Bulu'nun kariyerine baktığımızda başarılar ile dolu olduğuna şahit oluyor ve okuyoruz. Son mülakatta o kadar iddialı çıkışları var ki "Helal olsun. Verin imkanları ve yaptırın!!!" diye haykırasınız geliyor.

TV gazetecisi Melih Bulu’ya soruyor: -Ülkemizde nükleer silah istense yapabilir miyiz?” 
Melih Bulu cevap veriyor: 
-“Evet.” 
TV gazetecisi soruyor:
-Gücümüz var mı?” 
Melih Bulu cevap veriyor:
-Evet. 200 üniversitede yüzlerce bilim adamı var… Devlet benden böyle bir teknoloji istese hemen üretiriz…” 
Soru: 
“Ne kadar zamanda üretirsiniz?” Cevap: 
“6 ayda üretiriz…”  

Bu kadar kendinden emin...
Bu kadar kendine...
Bu kadar ekibine olan güven söz konusu.

Tabii ki konumuz bu değil. Mevzumuz; Kılıçdaroğlu'nun Bulu'ya yaptığı İSTİFA ÇAĞRISI.

Oysa sözlerini bir ölçüp biçse, sonrası da da mihenge vursa acaba istifa çağrısını Bulu'ya mı, yoksa sayın başkana mı yapmak lazım?
Hani diyor ya: "Kardeşim sende onur varsa istifa et"

Evet birisi görevinde başarısız ise istifası verilir yâni başka bir ifade ile iş akdi feshedilir yâda amiyane tabir ile işten atılır, veya istifa etmesi istenilir. Bugün özel sektörde başarı varsa bunun temelinde işi ehil insanlara yâni profesyonellere verilmesidir. Başarısızlık asla yoktur. Olursa da ya istifasını verir, yâda istifa ettirilir.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun istifasını istediği Bulu, geçmişi başarılar ile dolu bir akademisyen istifasını istemek boş bir hamaset ve tribüne oynamaktan başka hiçbir şey değil.

Gelelim istifa çağrısının bir başka boyutuna.
Başarısızlık  ve hayal kırıklığı.
19 yıldır girmediği seçim kalmamış Muharrem İnce'ninde dediği gibi:
"Çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş"  Ortada ise hala başarısızlıklarla dolu bir siyasi hayat varken istifa etmesi gereken acaba sayın Bulu'mu, yoksa sayın Kılıçdaroğlu'mu?

Özel sektör zihniyeti ile yâni
başarıya dayalı bir sisteme göre karar verilecekse elbette sorunun cevabı Kemal KILIÇDAROĞLU olacaktır.

Kimse kimsenin aklı ile dalga geçmesin. Sağduyulu vatandaş neyin iyi, neyin kötü, kimin başarılı kimin başarısız olduğunu gayet iyi biliyor.

Dileğimiz, temennimiz ve duamız o dur ki; ülkemde;  makam, mevki, idare ve idareci pozisyondaki mevkilere siyasi düşüncesi ne olursa olsun  gerçekten İŞİN EHLİ olan LİYAKAT SAHİBİ İNSANLARIN GETİRİLMESİDİR.

Son söz: Sayın Kemal Kılıçdaroğlu size yine sizin ifadeniz ile: "KARDEŞİM SENDE ONUR VARSA İSTİFA ET" diyoruz.

Selam ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri