Bedriye Arık ÇAMBEL Aşı Olalım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Aşı Olalım
Bedriye Arık ÇAMBEL

Aşı Olalım

Aşıya devam ama aşı ne kadar güvenli koronavirüs olmaktansa aşı olmak çok iyidir. Yalnız aşının zararları  nüfusun önünü kesmek maksatlı ise  adamlar başardı. Hem virüste hem aşı da başarılı oldular. Bu bununla bitmez...2 yıl dinlenelim aksiyonlara sonra kaldığımız yerden devam...Küresel gücün bir planı varsa Allah’ın planı ondan daha etkili olur. İzlemeye devam...Aşı olmayanlarla 2 yıl sonra ölmezse demek ki koronavirüs bitti.Aşı olanlar da 2  yıl sonra yan etkiler göstermezse demek ki aşı güvenli.1 aşının maliyetinin 5 bin TL olduğunu düşünürsek devlet yine iyi iş çıkardı.Hocamıza da teşekkür ederiz. Tabi ülkeyi zenginler yönetmeli yoksa bu halk nasıl eder? Zengin zengin olmaya devam ede dursun diğer yandan halka aşık halka yakın olan insanlar şiirler, şarkılar yazmaya devam etsin.

Bir gün bir işçiyi haksız yere patronu işten çıkartır.İşçi hakkını aramak için avukata başvurur. Avukat işçiyi işyerinin en yaşlı çalışanına yönlendirir. İşçi en yaşlı çalışana gider der ki ben işsiz kaldım bana akıl ver.Yaşlı da ona derki ya oğlum senin patronun liyakatsiz kafana takma benden haber bekle der.

İşçi işleri hızlandırmak için avukatın yanına gidemez. Çünkü işsizlikle uğraşırken para harcamak istemez.Patronu ile konuşması ve mağduriyetinin giderilmesi için patronunun babasını ziyarete gider.Haksız yere işten çıkarıldığı için utanır. İki büklüm olarak, utana utana başına gelenleri patronunun babasına anlatır. Baba hemen oğlunu arar konunun detayları ile ilgilenmez. Oğlunun sözünün üstüne söz koymayarak tamam der sorunu çözmek yerine konuyu oracık ta kapatır işçiyi yanından yollar.

İşçi avukatı yanına çağırır.Ben şikayetçiyim patronumu mahkemeye vereceğim. Avukat tüm işlemleri başlatır. Mahkeme sonuçlanır. Mahkeme sonuçlandığı için işçi çok heveslenir yalnız çıkan sonuçta patron ben onu işten çıkaracağımın haberini kendisine bildirmiştim işten çıkarılacağını biliyordu. Onu işten çıkarttığım da babama da işten çıkarttığıma dair yazı yazdım der.

     İşçi ne hakkını arayabilmiş, ne işten çıkartıldığı için mağduriyeti giderilmiş, ne de haksızlığa uğradığını ispat edebilmiştir. Kısacası güç ve otorite kimdeyse o her daim haklıdır. Yanlış işler yapsa da  onun yanlış işler yaptığını ortaya koymak için yine onun kadar güçlü ve otoriter olmak gerekir.

  1. Koronavirüs mikrobu da laboratuvarlar da üretildi ve mutasyona uğratıldı şeklinde bunu herkes söyledi kimse ispat edemedi.
  2. Koronavirüs Türkiye’ye bir yıl önceden giriş yapmıştı ben de  buna eminim ama kanıtlayamam.
  3. Koronavirüs aşısı direk beyinde uyuşukluk ve teslimiyet yapıyor. Bunu söyleyebilirim ama zararı hangi boyutta olur onu bilemem.
  4. Koronavirüs aşısıyla alakalı şu durumda tek yapmamız gereken devletimize güvenmek çünkü bu hastalığın ne olduğunu bilmiyoruz.
  5. Koronavirüs aşısının zarar ve yan etkileri ile alakalı çocuklarımızı iyice bilgilendirerek geleceğe hazırlamalıyız.
  6. Koronavirüs aşısının illa ki diğer aşılar gibi bir çok yan etkisi olacaktır.
  7. Küresel büyük bir değişim var. İler de bundan en çok gençler ve çocuklar etkilenecek.
  8. Çocuk genç ve yetişkinler için internet başın da geçen süre şuan koronavirüs salgınının etkisi kadar zarar vermektedir.
  9. Koronavirüs ve aşının  verdiği zararlar nasıl ki ilerleyen zamanda önümüze dezavantajları ile çıkacak internetin verdiği zararlarda iler de önümüze dezavantajları ile gelecektir.
  10. Sorunun başı kişi hak ve özgürlüklerini istismar etmektir.

Ben yine belirteyim ataların boşa gitmiş hiç bir sözü yoktur. Zararın neresinden dönersek kardır.”

Koronavirüslü zor günlerimizi unutmayalım.Yarım açıldık, tam açıldık,Pazar günü yasakları da kalksın, ben aşı olmayacağım derken sokakta ne kadar koronavirüs temaslı insan var, kimler koronavirüs oldu kimler olmadı bunlara da çok dikkat edelim.Az halsizlik var demeyelim koronavirüs testimizi yaptıralım pozitif çıkarsak 6 ay koronavirüs aşısı olmayalım. Ailelerimiz de koronavirüslü hasta varsa başkalarına bu hastalığı bulaştırmayalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri