Adnan ÖZ Samsunspor Ve Fatih Terim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor Ve Fatih Terim
Adnan ÖZ

Samsunspor Ve Fatih Terim

Biz bu yönetim devam etmeli derken kendimize göre haklı gerekçelerimiz vardı. Bunlardan en önemlisi de aynı şartlar da başarılı olmuş olmaları idi. Eskiyle kıyaslarsak yönetime olan güven azalmış olabilir ama bize göre bu yönetimin devam etmesi Samsunspor için daha iyi olacaktır diye düşünüyoruz.

Çünkü hem başarılı oldukları sezon var hem de başarısız oldukları sezon, inanıyorum ki başarısız oldukları sezon da yapılan hatalardan ders çıkarıp daha dikkatli olacaklardır.

Her yaşlı insan tecrübeli midir? Bence değildir. Bir insanın tecrübeli olabilmesi için bazı işleri başarmış olması gerekir hayatında hiç başarılı olamamış insanları sadece yaşından dolayı tecrübeli diye taktim etmek yanlıştır diye düşünüyorum. Bunun için Sayın Erkut Tutu’yu başarılı ve tecrübeli kategorisine koyabiliyorken, Sayın Engin Korukır’ı maalesef ne tecrübeli ne de başarılı kategorisine koyabiliyorum. Bunun yanında bazılarını da istikbal olabilir düşüncesiyle hoca yapabilirsiniz ama Engin Hocadan bu yönde de ümidimiz kalmamıştır.  Geçen sezon gün gibi hafızamızda yerini korumaktadır. Bu sözleri yazmak beni üzüyor olsa da, Sezon boyu üzülmektense böyle bir uyarı yapıp üzülmeyi tercih ettim. Yönetim bu hafta oyuncularla ve hocayla görüşüp bir sonuca varacağını açıklamış tabi ki sevindik. İnşallah hayırlısıyla her şey bizi başarıya taşıyacak şekilde sonuçlanır. Kazım yılmaz beye tabi ki teşekkür edeceğiz ama bu geç kalınmış bir karardır bunun altını çizmek gerekir. Belki iyi niyetle çıkılmış bir yoldu bu ama onun iş bilmezliğinin bedelini Samsunspor çok ağır ödedi ve ödemeye de devam ediyor. Yine de Kazım Yılmaz Beye bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyoruz.

FATİH TERİM

 


Turnuvada futbolculara oruç tutmayın demesini de, kendisinin oruç tutmamasını da anlayışla karşılayabiliriz, hoş görebiliriz ama milyonların önün de su içtiği kare hiç unutulmayacaktır. Bizim bildiğimiz Terim insanların hassasiyetlerine dikkat ederdi umuyorum ki bu kare canlı yayın esnasında çekilmemiş doğaçlama bir enstantanedir. Bunda ne var demeyin Müslüman bir toplumun hocasının toplumun değerleri konusunda daha hassas olması gerekir Fatih Terim’e de bu yakışırdı.Fatih Terim’in Türk futboluna kattıklarını inkar etmek haksızlık ve vicdansızlık olur ama son turnuvadaki tavırları sanki bu bizim bildiğimiz Fatih Terim değil dedirtti.

Evet, biz bitti demeden bitmiyordu ama milyonlar dua ediyordu Fatih Terim’in bu tavırlarına kızan çok kişi milli takım başarısız olsun diye dua etti. Tek yürek olamadık bu sonuç kaçınılmaz oldu.

Yayıncı kuruluşun bir programında eleştirilmiş olması Terim’i çılgına çevirmiş ve yayıncı kuruluşun muhabirinin sorusunu cevaplamayacağını söylüyor. Bir kere hiç bir takım hocasının yayıncı kuruluşun sorusunu cevaplamama lüksü olamaz çünkü yayıncı kuruluşlar sadece maçı yayınlama hakkını satın almıyor maç önü maç sonu ve hoca açıklamaları da bu paketin içinde dolayısı ile Fatih hoca hırsına yenilerek böyle bir açıklama yapmıştır diye düşünüyoruz. Bu tavrı onun milli takımla ilişkisini kesebilir yoksa bu gidişle Fatih terim ben yayıncı kuruluşun yayınladığı bir maça çıkmam da diyebilir! Maazallah o zaman ne yaparız. Fatih hocayı ben çok seviyorum ve başarılı buluyorum, başarılarından dolayı kibirli tavrı ve havasını da hoş görüyorum ama buna bir ölçü koyamazsa bunca yıllık emeği avuçlarının içinden kayıp gidebilir.

Adnan öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER