Bülent ERTEKİN Bir Ve Beraber Olma Zamanı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bir Ve Beraber Olma Zamanı
Bülent ERTEKİN

Bir Ve Beraber Olma Zamanı

Dünyanın birçok ülkesi orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Bu ülkelerin ormanlarının içinde bizimde yanan ciğerlerimiz, ormanlarımız var.

 

Türkiye’nin pek çok yerinde aynı anda meydana gelen orman yangınları can yakarken, Sibirya, ABD ve Avrupa dahil dünyanın pek çok ülkesi orman yangınlarıyla başa çıkmaya çalışıyor.Yani anlayacağınız SADECE biz de yanmıyor, BİZ YANMIYOR, DÜNYA YANIYOR. Uzmanlar, yangınların son dönemdeki sıra dışı doğa olayları gibi küresel ısınmadan kaynaklandığına dikkat çekiyor. Biz de henüz fail ve failleri tespit edilemese de aynı anda sekiz farklı noktalarda yanması SABOTOJ şüphesini gündeme getiriyor. Her ne saikle yapılmış olsa da devletin tüm birimleri bunu aydınlatmak ile mükelleftir.

 

Yanan orman görüntüleri ve medyadaki kalemşörleri görünce illa bir şeyler yazmanın gerektiği hâsıl oluyor.

 

Ülkemizin ve dünyanın tanıdığı  değerli piyanist Fazıl say Twitir hesabından bir  paylaşım yapmış. Paylaşımında:

...

Ormanlarımız yanıyor.Bir türlü söndürülemiyor.

Bizde ise; erken seçim olmalı, iktidar derhal değişmeli, çağdaş bir anlayışla  güzel memleketimize sahip çıkılmalı. https://t.co/ysw6lbJk4n"  diyor.

Yani, Millet İttifakının tüm parti ve partilileri gibi, sayın Fazıl Say beyefendi de  YANGINLARI SÖNDÜRMEYEN İKTİDAR. DERHAL ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR!!! diyerek hem yanan ormanları, hem de içinizdeki yangını söndürmüş oldu(!) Teşekkür ederiz.

 

Biz de diyoruz ki

YANGINLAR BAŞKA NEREDE?

 

Temmuz ayının başından bu yana; ABD, İtalya,Rusya, İspanya, Yunanistan yangınlar ile başı büyük dertte.

 

ABD, çoğunluğu batıda olmak üzere 82 büyük ölçekli orman yangını aynı anda söndürmeye çalışıyor.

 

ÇÖZÜM: YANGINLARI DÖNDÜRMEYEN İKTİDAR. DERHAL ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR!!!

 

Rusya’nın Sibirya bölgesi;

Rusya’nın en soğuk bölgesi olan Sibirya’da yaklaşık 1 aydır süren orman yangınlarında 1.5 milyon hektarlık alanın, başka ifadeyle Fransa’nın yaklaşık 5 katı büyüklüğünde bir alanın yok olduğu kaydedildi.

 

ÇÖZÜM: YANGINLARI SÖNDÜREMEYEN İKTİDAR. DERHAL ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR!!!

 

İSPANYA,

İspanya geçtiğimiz hafta sonundan beri özellikle  Katalan bölgesinde 10’a yakın orman yangınıyla mücadele ediyor. Katalan bölgesinde bin 500 hektarlık bir alanın yandığı ancak yangınların yeni kontrol altına alındığı kaydedilirken, yetkililer beklenen yağmurun yardımcı olmasını ümit ediyor.

ÇÖZÜM: YANGINLARI SÖNDÜREMEYEN İKTİDAR. DERHAL ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR!!!

 

İTALYA

İtalya’nın Sardunya adalarında başlayan orman yangınlarında yaklaşık 1.000 kişinin evlerinden tahliye edildiği ve hükümetin adada olağanüstü hal ilan ettiği kaydedildi.

Adadaki yangınlara 7 bin 500 kişi ve 20’den fazla uçakla müdahale edilerek söndürülmeye çalışıldığı bildirildi.

ÇÖZÜM: YANGINLARI SÖNDÜREMEYEN İKTİDAR. DERHAL ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR!!!

 

YUNANİSTAN

Geçtiğimiz pazar gününden bu yana orman yangınlarıyla uğraşan Yunanistan’da, son 24 saatte çıkan 50 yangına 700’den fazla itfaiyecinin müdahale etttiği, ancak yangınların halen kontrol altına alınmaya çalışıldığı belirtiliyor.

 

ÇÖZÜM: YANGINLARI SÖNDÜREMEYEN İKTİDAR. DERHAL ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR!!!

 

Bu Avrupalılar Amerikalılar  ya çok saflar yâda çok enayiler, ormanlar cayır cayır yanıyor, hükümet elindeki tüm söndürme araçlarını kullanıyor gene olmuyor olmuyor. Bu sefer de komşu ülkelerden yangın söndürme araçları geliyor. Gene olmuyor. Koskoca ABD kıçı kırık Avrupa ülkelerinin eline bakıyor. Yazık yaaaa(!), gerçektende hem de çok yazık(!).

 

Şaka bir yana herkesin bu büyük felaket ile başı müthiş dertte iken böyle boş boş Twitter lar ile milleti galeyane getireceğinizi  zannediyorsunuz meşhur deyim ile GAFLET içerisinde siniz.

Gelin vazgeçin.

Gelin elinizden geldiğince maddi ve manevi yardımlar ile hadidiyelik ki hükümete yapmıyorsunuz da şu evleti mahsulleri hayvanları yanan orada olupta o yangını 60/70 derecenin altında yangını söndürmeye çalışan ismi veya rütbesi ne olursa olsun İNSANIMIZA YARDİMİ ESİRGEMEYİN.

 

Bırakın partimizi, patirtinizi

Bırakın kin ve nefretin izi.

Şimdi BİR VE BERABER OLMA ZAMANI

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri