Bülent ERTEKİN İzmir'in Milli Eğitimi Rotaryonlara Mı Teslim Ediliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İzmir'in Milli Eğitimi Rotaryonlara Mı Teslim Ediliyor!
Bülent ERTEKİN

İzmir'in Milli Eğitimi Rotaryonlara Mı Teslim Ediliyor!

Dün 8 Ağustos 2021 günü sitemizde

İZMİR'İN MİLLİ EĞİTİMİ ROTARYONLARA MI TESLİM EDİLİYOR? diye bir makale yazmış idik.

İzmirli arkadaşlarımızdan, abi ve kardeşlerimizden fevkalâde geri dönüşler oldu. Hepsine teşekkürlerimi iletiyorum. Sağolun.

 

Herşeyden önce şunu belirtmek isterim. Yazının gayesi kurum içindeki şahıslara yönelik bir yazı değildir. Sadece, mason zihniyetinin asıl gayesi konusunda yetkilileri uyarmak ve bu hatadan bir an önce dönmelerine vesile olmaktır.

 

Gayemiz, MASONLARIN ve onların alt kuruluşları olan ROTARYANLARI milli eğitim camiasına uzanan ellerini bilhassa evlatlarımızın, kalblerinden ve ruhlarına uzanan elleri ifşa etmek, içindir.

 

Lâkin hala anlamakta zorluk çektiğim ise AK Parti iktidarına ve Recep Tayyip Erdoğan'a savaş açmış bu legal veya illegal kurumun bu çalışmalarına iktidar, bakanlar milletvekilleri, müsteşarlar, bürokratlar, sivil toplum kuruluşları, dernekler devasa platformlar nasıl izin verebiliyor. Akla ziyan bir durum.

 

Bu legal ve/veya illegal kuruluşların bu ülkenin inançlı insanlara mütebessim simaları ve yardımsever duygular ile zulümler yaptıklarını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Yaptıkları

en  büyük zulüm ise herhalde milletin inançlarına, mukaddes değerlerine savaş açmalarıdır.

Başörtüsüne...

Namaza...

Ezana...

 

Kısacası, İslami şeairlerin hepsine savaş açmış, her yanımızı sarmış güçlü bir kulüb var. Kendilerini bir bukalemun gibi saklayan, duruma ve şartlara göre hemen uyum sağlayan bir kulüb.

 

Peki bu “organize işler”de, acaba

masonların payı varmıdır?

rolü var mı, varsa nedir?

varsa ne kadar?

Hangi kurum ve kuruluşlarda ?

 

Yâda başka bir soru soralım. Parti'nin kapatılması için gayret sarf edenleri biliyormusunuz?

Hani o protokolde ki maddeler de, gayemiz:

-kütüphane yapmak,

-tuvaletleri yenilemek,

-boya badana diyenlerin nasıl bir gaye ve çalışma içerisinde olduklarını eminim iyi biliyorsunuzdur. Lâkin bilmeyenlere de bilmelerini sağlamak gerekir.

 

Hani bizim bir şiirimiz vardı. Rahmetli Üstad Necip Fazıl Kısakürek ne büyük bir ruhla yazmış.

 

Surda bir gedik açtık

Mukaddes mi mukaddes

Ey kahbe rüzgar artık,

Ne yandan esersen es!

 

Şimdilerde bu şiirin bu kıtasını bu localar, masonlar rotaryonlar söylüyorlar,

 

Surda bir gedik açtık

Mukaddes mi mukaddes...

Nerden nereye???

 

LİONS... ROTARYEN VE MASONLAR!

 

AK Parti hakkında kapatma dâvâsı açılması” ve “Bildiri Savaşı” yaşanması merhalesine getiren süreçte; ilk önce “Lions”ların, daha sonra “Rotaryen”lerin ve en sonunda da “mason”ların ilân ve bildiri yayınlamalarını biliyormusunuz?...

 

2 Şubat 2008

“Kökleri dışarıda” bir örgüt olan Türkiye Lions Kulüpleri Konfederasyonu tarafından Hürriyet Gazetesi'ne verilen ilânda şöyle denilmişti:

“Biz Türk Lionsları, bir siyasi simge olarak algıladığımız türbanın üniversitelere serbestçe girmesini sağlamaya yönelik çabaları üzüntü ile izliyoruz. Bu tutumu cumhuriyetimizin kuruluş amaçlarına, temel değerlerine ve özellikle laiklik ilkesine karşı bir hakaret olarak değerlendirdiğimizi halkımızla paylaşıyoruz.”

 

Birgün sonra.

 

3 Şubat 2008...

Bu defa da “Rotaryenler”den bir ilan ve yine Hürriyet'e:

 

“Modern Türkiye Cumhuriyeti'nin Büyük Millet Meclisi'nde başörtüsü ile ilgili kanun ve anayasa değişikliği yapılmış olmasına inanamıyoruz.

...”

 

Kimse bize demesin ki...

Bunların gayesi;

Okulların tamiratını,

Okulların tuvaletlerin temizliğini,

Kütüphanelerini yapmak.

Kütüphanelerin raflarını da artık hangi kitaplarla doldururlar bilemiyiz.

 

Masum sebeblerle milli eğitimin içerisine giren bu ROTARYANLARIN asıl gayesi genç nesli insanlara hoş görülen bazı fikirlerin ve çalışmaların arkasına gizlenerek milletlerin sahip oldukları milli ve manevi değerleri yok etmeye çalışmak.

 

Rotary Ne Okula Yaklaşmalı Ne Öğreciyle Yakınlaşmalı

 

Rotaryenler, lionslar ve elbette masonlar yine okullara, çocuklara, eğitime ve milletin değerlerine el atmanın peşindeler. Ne okullara yaklaşmasına ne de öğrencilerle yakınlaşmasına izin verilmemeli. İş birliği davetlerine icabet edilmemeli, kısaca tuzağa düşülmemelidir

 

Dilek ve temennimiz odur ki bu protokol tekrar ele alınıp tek taraflı olarak fesh edilmeli ve bu fesih tüm kamuoyu, yerel ve ulusal basınla da paylaşılmalıdır.

 

Son sözü; Memur Sen Başkanı Ali Yalçın' dan alalım.

 

"Bu yapıların ve yapılanmaların okullara sızmaması, çocuklarımıza el uzatmaması için yetkililer bu konuda hassas davranmalı, Rotaryenlere ve diğer masonik örgütlere okulların kapısını, çocukların zihin dünyasını sımsıkı kapatmalıdır.”

(Memur Sen Ali Yalçın 29/10/2019)

 

TASHİH: Dün kaleme aldığım "İZMİR’İN MİLLİ EĞİTİMİ ROTARYONLARA MI TESLİM EDİLİYOR?" başlıklı yazıma konu olan "Milli Eğitim Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü ile Rotary Kulubü" arasında düzenlenip, imzalanan Protokol, 2019 yılında, Eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk döneminde yapılmış olup, yeni Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer ile hiçbir ilgisi yoktur. Yeni bakanımızı töhmet altında bırakmak istemem. 2019 yılında yapılan protokolle ilgili bilgiyi yeni öğrendiğim için yazıyı şimdi yazdım. Konu ile ilgili siz okurlarımı ve kamuoyunu bilgilendirme gereği duydum.

 

Selâm ve dua ile

Bülent Ertekin

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri