Bülent ERTEKİN Ruhunu bir dolara satan sümüklü dangalaklara!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ruhunu bir dolara satan sümüklü dangalaklara!
Bülent ERTEKİN

Ruhunu bir dolara satan sümüklü dangalaklara!

Başlık belki iğrenç gelebilir. Doğru ben de aynı kanaatteyim Zira ismi bile insanın midesini bulandırıyor.  Lâkin, insanız; olur ya bir sebebten dolayı hastalanır ve burnumuz akabilir.

Eskiden ütülenmiş mis gibi mendillerimiz vardı. Özellikle bayram sabahı geldiğinde el öpme merasiminden sonra mahalledeki amca ve teyzeler den  alacak olduğumuz mendillerin hayalini kurardık.

Şimdilerde ise o güzelim mendiller gitti, yerine kağıttan mendiller geldi. Sümkürünce yırtılan ve bir avuç sümükle yüzleştiğiniz o hâin kağıt mendiller(!)

Mendil denilince üstelikte bir de SÜMÜKLÜ (!) olunca, Yeni Şafak Gazete Yazarı Ali Saydam'ın 17 Ağu 2021, Salı günkü yazısı beni hem güldürdü hem de trigel kayışımın kopmasına, devrelerimin yanmasına sebeb oldu. Sonra. Sonrasını yazmasam daha iyi olur. Zira mevzu sümük olunca fazla detaya girmemek gerekir diye düşündüm.

Ali Saydam'ın yazısından;

Efsanevi İngiliz Rock grubu The Beatles ilk Amerika turnesine çıktığında 1964 yılıydı.

Haberi duyduğumuzda çok şaşırmış, Amerikan gençliğiyle bir hayli dalga geçmiştik…

Fotoğraflarda ve haber filmlerinde gösterildiği üzere binlerce genç John, Ringo, George ve Paul’ün ayaklarını bastıkları çimleri yediler…

Çimlerle başlayan fantaziler nerelere gidiyor nerelere,  hele bir durun, duruuun bu biiiiir

MESAJ VERMİYORMUSUNUZ?

Malumunuzdur ki, Messi, yıllarca formasını terlettiği, kendisini de şöhrete kavuşturan  Barcelona’dan ayrılırken basın toplantısında gözyaşlarına boğulmuştu… Bu sırada hem gözyaşlarını silsin hem de ağzını burnunu temizlesin diye kullandığı kağıt mendili buruşturup çöp tenekesine atmamış, bir güzel katlayıp kenara koymuş olmalı… Neticede bu mendilin de peşine düşen ve onu ele geçirdiğini iddia eden çakal Carlos tipli biri olmuş… Sonrası şöyle:

Shift+Delete’ın haberine göre; “Kimliği belirsiz bir kişi tarafından e-ticaret ve çevrim içi açık artırma platformu Mercado Libre’de satışa çıkarılan mendil için belirlenen fiyat etiketi ise tamı tamına 1 milyon dolar.”

Helal olsun adamlara yaaa. Ticari noktadan kafaları zehir gibi. Adamlara otta yidiriyorlar, b....a.

Yetmiyor, sümüğünü ve gözyaşlarını sildiği mendili de öyle böyle bir fiyata satıyorlar.

Tabii bunları okuyunca "Amerika'da olur, İspanya'da olur da yahu kardeşim benim güzel memleketimde niçin olmaz. Olmaz ise büyük eksikliktir(!)" diyerek nerede ise akraba olacağımız Google amcaya bir soralım dedik.

Huhuuu. İşte bu ya. Bu. Ellerde varda biz de hiç olmaz mı?  "Aga bizimle kafa geçmeyi bırakta bizde hangi dangalaklar böyle bir şey yapmış söylesen de bilelim," diyorsanız? O halde buyrun.

Adana'da yapılan bir operasyonda yakalanan FETÖ'cülerin, Gülen'in iç çamaşırlarını parçalayıp örgüt üyelerine dağıttıkları ortaya çıkmıştı.

..............................

 

FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen, son yayınladığı videoda örgüte bağlılığı devam eden basketbolcu  Enes Kanter'in adını vererek, içtiği çayın artığının ona verilmesini istedi.

.............................

Eskişehir'de alınan bir sanık ifadesine göre Gülen, bazı örgüt mensuplarına kendi giydiği atletleri hediye olarak gönderdi. FETÖ üyelerinin bu atletleri giyerek uyuduğu ortaya çıkmıştı.

........................

 

İtirafçı N.Y, örgüt üyelerinin Gülen'in ağzını sildiği peçeteyi sakladığını aktardı.

N.Y, ifadesinde, "Gülen'in içtiği bardaktan artan suyu 'zemzem' diye şişeye koyuyor, sonradan içiyorlardı.

Elin adamı akıllı diyoruz da bir de bana kızıyordunuz. Herifler her türlü malzemeyi paraya çeviriyorlar. Bizim saftirikler bedavaya yapıyorlar. Lâkin onlar sümüklü mendillere belki milyon dolarlar vermediler ama ruhlarını 1 DOLARA SATTILAR.

SONUÇ:  Tabii ki “ilahlaştırılan” insanların ayaklarının bastığı otları yiyen ve sümüğünü sildiği mendile 1 milyon dolar veren,  RUHUNU VE KENDİSİNİ 1 DOLARA SATAN HAİNLERE VE DANGALAKLARA diyeceğimiz tek söz, BETER OLUN!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri