Bülent ERTEKİN Değersizleştir Ve Yok Etmenin Adı; “Döngüsel Kültür”
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Değersizleştir Ve Yok Etmenin Adı; “Döngüsel Kültür”
Bülent ERTEKİN

Değersizleştir Ve Yok Etmenin Adı; “Döngüsel Kültür”

Ne yalanları bitiyor...
Ne de bu milletin değerleri ile alay etmeleri, küçük görüp horlamaları. Bir adım ötesi ise hakaret ve taciz. Kırk yıllık kani olur mu yani.

Geçen hafta içerisinde Edremit Belediyesinin çarşaflı bir kadını zincire vurduğu skandal kurtuluş törenini büyük bir kızgınlık ile tüm ulusal kanallarda seyretmiş, millet olarak bu densizliğe, küstahlığa tepkimizi vermiş idik.

Tam "bitti" derken bu densizliğin ardından bu kez de İzmir Büyükşehir Belediyesi  tarafından "Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi"nde yarı çıplak semazen, ney ve oyun havasıyla dans ettirilmesi ile bir kez daha gerildik. Boşuna yazmamışız; İTİ AN ÇOMAĞI HAZIRLA!!! diye.

Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yaptığı konuşmasında, “Cesur adımlar atarak yepyeni bir kültür yaklaşımını oluşturmak zorundayız. Resmi deklarasyonda yer verdiğimiz bu yeni yaklaşımın adı: DÖNGÜSEL KÜLTÜR” demiş.

Bilmeyenlere açıklayalım şu;
DÖNGÜSEL KÜLTÜRÜ.
Kültürümüzü, milli ve özellikle manevî değerlerimizi basitleştirmek, olağan hale getirip yeni bir kültür, yeni bir milli ve manevi değerler (yozlaşmış, şirazesinden çıkmış) topluluğu oluşturmak.

Bunun en güzel yoluda kültür (!) yâda yozlaştırılmış tahrip ve tahrif edilmiş kültürdür. Tıpkı Fetöcülerin yaptıkları gibi. "Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi" gecesinde yapılanda tam da bu.

Rengarenk ışıklar eşliğinde ortada yarı çıplak bir sanatçı. Ney ve diğer müzik aletleri eşliğinde neyi temsil ettiğini neden, ne niçin döndüğünü dâhi bilmeden rakseden bir adam. Sorarsan elbette sanat diyecek. (Merak etmeyin bunu bir sonraki yazımızda işleyeceğiz. Bakalım bu sanatları(!) icra ederken bizim Kültür Bakanlığı ve Müdürlükleri neler yapmışlar)

Ney, semazen biliriz ki; tasavvufu simgeler, tasavvufta İslam ahlakını oluşturmayı hedefler, yarı çıplak ney eşliğinde dans etmek, İslam’a bir saldırı, hakaret ve aşağılamadır.
İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve onun başkanı bunu düşün(e)meyecek kadar basiretsiz olamaz.

Niyet belli...
Maksat belli.
“Cesur adımlar atarak yepyeni bir kültür yaklaşımını oluşturmak"
Bunu söylemekten imtina etmeyen zihniyet bilin ki; savaşı çoktan başlatmış olup safi zihinleri bulandırmakta, toplumu ruhsuz, inançsız ve yozlaşmış bireyler haline getirme cehd ve gayreti içerisindedir.

Bunun ismi
SİZİN BÜTÜN DEĞERLERİNİZE BİLİN Kİ SAVAŞ AÇTIK.!!!

Devam edecek.
Selâm ve dua ile.

Bülent ErtekiN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri