Recep YAZGAN Bizim Çocuklar başaramayacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bizim Çocuklar başaramayacak!
Recep YAZGAN

Bizim Çocuklar başaramayacak!

Sayın Başkan,

Uzun yıllardır ‘Barış ve Demokrasi Götürme’ faaliyeti yürüttüğümüz bu ülkede işler 19 yıldır kötüye gitmektedir.

Operasyon bölgelerimizdeki öteki ülkelerde başarılı olan ekonomik ambargolar, dolar manipülasyonları, muhalif unsurları destekleme girişimleri olumlu sonuç vermemektedir.

Daha şaşırtıcı, her on yılda bir başarıyla gerçekleştirdiğimiz darbe teşebbüsleri bu sefer halk güçleri tarafından püskürtülmektedir.

Barış ve demokrasi götürmek için 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başkan Erdoğan’ın seçimleri kaybetmesi için çok yönlü çalışmalar yürütülmektedir.

Sayın Başkan,

Erdogan’ı yenmek için, belirttiğiniz direktifler doğrultusunda, muhaliflere desteğimiz devam etmektedir.

Ülke içinde ve dışındaki terörist gruplara silah ve mühimmat yardımları açık bir şekilde sürdürülmektedir.

Fakat Erdogan’ı yenmesini umduğunuz muhalefet unsurları ekonomik, lojistik, medya ve sosyal medya desteklerimize rağmen beklenilen sonucu verecek olgunluğa ulaşamamaktadır.

Oluşturduğunuz Koalisyon’un başındaki Kemal Kilichdaroglu, 2023 seçimlerinde Erdogan’ı yenmek için Cumhurbaşkanı adaylığına çok hevesli ve Koalisyon ile sorunsuz çalışmaya diğerlerinden daha gönüllü olmasına rağmen o, partisini bir arada tutamamaktadır.

Bu durumda Koalisyon’un diğer unsurlarını ve parti içi muhalefeti aşarak aday olabilmesi mümkün görünmemektedir.

Koalisyon’un diğer unsuru Meral Akshener’in, “Ben Cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım” diyerek kendisini refüze etmesi; ne demek istediği, ne yapmaya çalıştığı bir türlü anlaşılamamaktadır.

Diğer aday seçeneklerine bakıldığında durum hiç de olumlu bir tablo göstermemektedir.

Bulundukları eyaletlerin başkanları Manshur Yavash ile Erkem İmamoglu’nun tek başlarına bu işi kotarabilmeleri bütün çabalarımıza rağmen belirli noktaya gelememektedir.

Önceki seçimlerde çatı aday olabilmeyi başaramamış Abdullah Gull’ün, Koalisyon’un adayı olarak oyları kendisinde toplayabilme ihtimali çok zordur.

Koalisyon Güçlerinin diğer ortağı hapisteki Selahattin Demirtash’tır.

Demirtash, etnik parti lideri olmasına rağmen önceki seçimlerde başarılı çalışmalara imza atmış; desteklerimizle büyük şehirlerde önemli oylar almayı başarabilmiştir.

CIA yerel temsilcimiz Demirtash’ın cezaevinde ziyaret ederek sevgi ve desteğinizi iletmiştir.

Kendisine Mezopotomya direnişine verdiği destek ve metropollerde isyan hareketlerini başlatmak için halkı sokağa çağırdığı konuşmasından dolayı memnuniyetiniz ve 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisine yeni görevler düştüğü ifade edilmiştir.

Demirtash ise ziyaretten duyduğu sevinci dile getirerek, Koalisyon’un vereceği her türlü görevi özveriyle yerine getireceğinden kimsenin endişesinin olmaması gerektiğini ifade etmiştir.

Sayın Başkan,

Demirtash’ı Koalisyonun adayı yapabilmek üzere onu hapishaneden kaçırmak için yaptığımız hazırlıklar da dahil olmak üzere bir dizi kaos operasyonlarını hayata geçirmek için olurlarınızı bekliyoruz.

Aksi takdirde Mr. President Biden,

Size, CİA Direktörünün Carnegie Hall’de söylemiş olduğu gibi, “Bizim Çocuklar yine başaramayacaktır”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı