Bülent ERTEKİN Velev ki ibnesiniz başımızın üstünde yeriniz var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Velev ki ibnesiniz başımızın üstünde yeriniz var!
Bülent ERTEKİN

Velev ki ibnesiniz başımızın üstünde yeriniz var!

Nereden tutsanız ..

Nereden bakarsanız bakın haddini aşan, aşmakla da kalmayan, şayet böyle bir ifade kullanıyorsanız inancınızı tekrar gözden geçirmeniz gereken bir ifade.

Sosyal medyada, watsap gruplarında LGBT’li bireylerin tercihlerine herkesin sonuna kadar saygılı olması gerektiğini anlatan Özhaseki, “Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var!"  ifadeleri ile inanan tüm bireylerin hayretle gözlerinin İzmir Boyozu gibi açılmasına vesile oldu. Teşekkür mü edelim, yoksa esnaf ağzı ile dua mı(!) edelim bilemedim. Tercih sizin.

Rabbimiz

Onların üzerine bir (azap) yağmuru yağdırmıştık. Suçlu günahkârların akıbetinin nasıl olduğuna bir bak! (7/A'râf 84)

Lut ailesine elçiler geldiği zaman: (15/Hicr 61)

“Şüphesiz sizler tanınmayan bir topluluksunuz.” demişti. (15/Hicr 62) buyurmaktadır.

"ŞÜPHESİZ SİZLER TANINMAYAN TOPLULUKSUNUZ ifadesi, Lut kavmi'nde kim yada kimler için ise bugünde  LGBT’li bireylerle ilgili düşüncelerimiz aynıdır, aynısıdır.

Allah'ın lanetle andığı bir topluluğa "Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var!” demekle ilahi emre itaatsizlik etmiş olmuyormusunuz? Velev ki ibneyiz diyen bir topluluğu başınıza taç, yüreğinize arkadaş edinmek,  başta inandığımız dine, sonra da toplumsal, ahlâkî değerlerinizle  ne derece örtüşüyor?

Sormak vazifemiz.

Hangi akla...

Hangi inanç ile

Hangi toplumsal değerler ile başınıza taç, yüreğine arkadaş, yolunuzda sırdaş olacak adamları medhiyeler düzebiliyorsunuz.

Olmadı AK Parti grubu olarak "VELEV Ki İBNELER" için bir de grup kurarsınız, iyi de oy alırsınız ha. Ha sadece oy mu "Velev ki İbnelerden bol bol da dua alırsınız. (Bu görüşün Ak Parti'nin görüşü olmadığını, Özhaseki'nin kişisel görüşü olduğunu ve Ak Parti'nin konuyla ilgili kınama yapacağını umduğumuzu ve beklediğimiz de belirtmek isterim.)

İnşaallah bu bir dil sürçmesi der hatanızı anlar, aklınızı başınıza alır ve incittiğiniz nice insanlardan özür dilersiniz.

Bu arada ulusal kanalların SON DAKİKA haberleri ile yayınlarını kestiğini görüyoruz. Müsaadenizle onları sizin adınıza okuyayım.

Özhaseki'nin“Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var!" dediği LGBT bin  tüm yurttaki İBNELERİ TBMM  Grup toplantılarına katılmak için ÖZHASEKİ'yi meclisteki odasında ziyaret edeceklerini söylediler.

Ve ilahi bir emir

“Şüphesiz sizler tanınmayan bir topluluksunuz.” demişti. (15/Hicr 62) buyurmaktadır.

Selâm ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı