Aydın BENLİ Terör belası!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Terör belası!
Aydın BENLİ

Terör belası!

Geçen hafta "Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü  terörün dini, dili, ırkı yoktur" konulu üniversite öğrencilerine konferans verdi, çok başarılı ve yerinde bir konferans oldu. Bu tip konferansların sık sık  tekrarlaması gerekli olduğunu düşünüyorum.

Terör konusunda uzmanlaşmış Emniyet'te, Jandarma ve MİT'te kahraman vatan evlatlarımız can siper hane görevlerini yapmaktadırlar, bizlerde vatandaş olarak onların işlerini kolaylaştırmak bağlamında şehrimizde, mahallemizde terör faaliyeti içerisinde olan veya şüphelenilen şahısları bu kolluk güçlerine bildirmeliyiz.

Bu vatan hepimizin, Çanakkale'de dedelerimiz bu vatanı kolay kazanmadı, hepimize vatanın birliği ve güvenliği konusunda iş düşmektedir.

Son zamanlarda basına yansımış bir kaç haberin dışında yansımayan yüzlerce terör konusunu, isimsiz kahramanlar yani Milli İstihbarat Teşkilatımızın kahraman evlatları, yurt içinde ve yurt dışında birçok operasyona imza atarak ele başlarını en güvenli bildikleri inlerinden çekip alıp  yada yerinde etkisiz hale getiriyorlar.

Büyük devletimizin gözü, kulağı ve nefesi olan kahraman Milli İstihbarat Teşkilatı mensupları  her yerdeler ve her zaman bizler için bizim huzurumuz ve güvenliğimiz için kendi canlarını hiçe sayarak görevlerini yapacaklardır. İyi ki varsınız Bozkurt bakışlı yiğitler.

Terör yüzyılın belasıdır, ulus devletler soğuk savaş yerine taşeron terör örgütlerini kurarak, onları sözde özgürlük, ideoloji, din gibi senaryolarla kandırıp bu fikirlere yatkın olan kişileri toplum içerisinden ayıklayıp kendine örgüt üyesi yapar.

Finans ve silah desteği vererek bu grupları istedikleri olaylarda kullanırlar. Toplumların başına bela ederler, tıpkı kanserli bir hücre gibidir bütün bedeni hasta eder.

Bu örgüt üyelerini eğitirler, sürekli beyinlerinin çalışmasını engelleyerek kendi uydurdukları fikirleri o beyinlere sokarlar. Mankurt  insanlar topluluğu oluştururlar, içlerinden bu yapıyı sorgulayan üyeler çıkarsa onları acımadan katlederler yada çeşitli kimyasal ilaçlarla yada uyuşturucu maddelerle halk arasında cesaret hapı dedikleri haplarla canlı bomba olarak  bir hiç uğruna öldürürler.

Burada amaç toplumda kaos çıkararak halkı korku ve paniğe sevk etmektir, ülkelerin ekonomilerini bu mücadele ile çökertmektir, huzur ve istikrarı bozarak O ülkenin kalkınmasını engelleyerek geri bırakmaktır.

Terör örgütlerinin yapısına bakıldığı zaman kuruluş amaçları ile hiç alakalı olmadığı net ve açık görülmektedir, örneğin PKK (Türkçe telaffuz: /pekaka/ veya /pekeke/) veya tam adı ile Partîya Karkerên Kurdistanê (Türkçe: Kürdistan İşçi Partisi), Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, Irak'ın kuzeyi, Suriye'nin kuzeydoğusu ve İran'ın kuzeybatısını kapsayan bölgede devlet kurmayı amaçlayan ve bu amaçla söz konusu toprakların Türkiye sınırları dahilinde kalan kısmına sahip olabilmek için askeri hedeflere, köy korucularına ve sivillere karşı saldırılar düzenleyen yasa dışı ayrılıkçı silahlı örgüt.

KADEK (Kürtçe: Kongreya Azadî û Demokrasiya Kurdistanê, Türkçe: Kürdistan Özgürlük ve Demokrasi Kongresi) ve Kongra-Gel (Halk Kongresi) isimlerini de kullanmıştır.1978 yılında, Lice'nin Fis köyünde Abdullah Öcalan ve kendisini destekleyen 21 kişi tarafından kurulan PKK'nın ideolojisi, 2005 yılına kadar Marksizm-Leninizm, ardından demokratik konfederalizm üzerine kurulu olmuştur.

Eylemlerine bakıldığında Kürtleri öldürmekte, bebekleri katletmektedir, gelir kaynağı uyuşturucu, sigara, insan kaçakçılığı ve diğer kaçakçılıklar,  çoğu ülke tarafında gayrı resmi olarak finansal olarak desteklendiği defalarca kanıtlanmıştır.

Yakalanan silahların men şeylerinden, irtibat ofislerinin hangi ülkelerde olduğundan, hangi ülkelerin askeri, istihbarat bilgi ve eğitim verdikleri resmi kayıtlarımızda mevcuttur destekçileri ortadadır. Allah Rahmet eylesin Şehidimiz  Eşref Bitlis paşam bu konular sebebi ile şehit edildi.

Diğer terör örgütleri de efendilerine hizmet etmek için kurulmuştur. Ülkemiz coğrafi konumu itibari ve tarihi geçmişinden dolayı eski şaşalı günlerine geri dönmesin diye  taşerö edilmiş hain terör örgütleriyle mücadele etmektedir.

Bir yerlerde bir bomba patlamıyorsa bir terör faaliyeti olmuyor ise bilin ki bizim kahraman evlatlarımız Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarının ve diğer kolluk güçlerinin azimli çalışması sayesindedir.

Terörün dili, dini, ırkı, meshebi yoktur, amacı vardır, bu amaca körü körüne kapılanların sonu hüsrandır.

Yüce Allah kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin, hainlere içerde ve dışarıda fırsat vermesin. Allah'a ısmarladık, hoşça kalın...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER