Bülent ERTEKİN Teşkilat Dizisi Ve Gördüklerimiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Teşkilat Dizisi Ve Gördüklerimiz
Bülent ERTEKİN

Teşkilat Dizisi Ve Gördüklerimiz

Teşkilat...

Her hafta pazarı iple çektiğimiz... 

Heyecanımızın.

Gururumuzun zirve yaptığı bir dizi.

 

İster fazla abartıyorsunuz deyin...

İster saçmalama deyin..

İzlediğimde mutlu ve huzurlu oluyor ve bir hafta sonrasını iple çekiyorum.

 

Teşkilat,Tims&B Productions imzalı, ilk bölümü 7 Mart 2021 tarihinde TRT 1'de yayınlanan, Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen aksiyon, istihbarat ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir.

 

Yıllardır Amerika'nın zorla gözümüze soktuğu Ramboları, Matrix, Batman, Spieder Man, gibi daha bir çok hayali kahramanları seyrettik. Her film Amerikalı Conilerin, dünyayı nasıl esir alışlarını, Vietnam'da, Irak'ta nasıl insanları vahşice katlettiklerini alkışlarla seyrettirdiler.

 

Şimdi keser döndü, sap döndü. Artık Teşkilat dizisi ile MİT'in yurt içi ve dışındaki operasyonlarını ekranda büyük bir heyecanla ile seyrediyoruz.

 

Bazen Hakkı dayının yanında, bazende Mete Başkanın yanında olduğumu hissediyorum. Seyrettiklerimiz hergün yaşadığımız yada daha önce yaşadığımız olayların beyaz ekrana yansıyan örnekleri.

 

Lâkin eksiklerde yok değil. Dizi MİT'den bahsediyor öyle  değil mi? 

Evet.

Lâkin istihbaratçı kardeşlerimizin hareketleri daha hızlı olmalı, öyle değil mi? Siz hiç Amerikan gizli servisinin filmlerini izlemediniz mi? CIA  filmlerini veya Tom Cruis mesela. Adam nerede ise Usain Bolt

 rekorunu egale edecek.

 

Tıpkı yabancı istihbarat ajanları gibi, MİT adına yapılan filmde de ajanlarımız âdeta fırtına gibi esmeli. Aksiyon yeterince zayıf kalıyor. Görseller cılız.

 

Mesela, Telaviv den adam alıyorsunuz. Diziyi seyrederken acaba hiç kullandıkları araçların plakalarına dikkat ettiniz mi?  Türk plakalı.

Evet yapılandan gurur duyuyoruz, lâkin biraz daha gerçekçi olunması gerekmez mi?

 

Yada bu haftaki bölümde Pınar, Yıldırım'ın evine giriyor ve gizli kamerayı her zaman olduğu gibi bulunması akıllarının kenarından, köşesinden dahi geçiremiyecekleri prize yerleştiriyor(!) Tam çıkacak kadronun yeni Polat abisi(!), Çetin, rocon keseyim derken raconun feriştahını Yıldırım'dan görüyor.

 

İşte o esnada Yıldırım tekrar çalışma odasına giriyor. Bizim istihbaratın hanım kızımız da lavaboya giriyor. Lâkin girdiği yerden Yıldırım çalışma odası dan çıkmadığı için orada kalıyor.

 

Sonra ne oluyor, nasıl oluyorsa bir bakıyoruz Pınar Karargahta. Vay bee. Artık oradan Mete başkan mı ışınladı nasıl oldu orası meçhul.

 

Evet... Teşkilat dizisini severek izliyorum. Lâkin bu tür basit hatalar yaparak millet ile dalga geçmeyin.

 

Evet, abartıya kaçmayalım. diyoruz, Hollywood esintisi olmasın bizden bişeyler katalım diye çaba gösterilmiş belli, ama bu sefer de o kadar basite kaçılmış ki düşmanlar bizden daha güçlü, bir türlü güçlü görünemiyoruz...

 

Onun dışında ciddi emek harcanan bir iş olduğu belli.

 

Evet, dediğim gibi kim ne derse desin ben Teşkilat dizisini izlemeyi seviyorum.

 

Dilek ve temennim odur ki inşaallah basit hataları görüp artık fon müziği ile, efektleri ile çok daha ciddi ve seyirciyi ekran karşısında kilitleyen bir dizi duruma gelir.

 

Şimdilik teşekkürler TRT1

Selâm ve dua ile

Bülent Ertekin

Ek alanı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri