Recep YAZGAN Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne
Recep YAZGAN

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne

Pek muhterem Rektör, Türk siyasetçi ve akademisyen Prof. Dr. Nükhet Hotar Hoca hanımefendi;

Siz ki, Üniversitenizin resmi internet sitesine yaz(dır)mış olduğunuz veçhile, AK Parti’de 14 yıl boyunca Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmüş, 22., 23., 25. ve 26. Dönem milletvekili olarak TBMM’de bulunmuş mühim bir şahsiyetsiniz.

Üniversitenizin İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Din Psikolojisi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi, mevcut dekan yardımcısı Cihad Kısa’nın Hz. Meryem’in iffetine dil uzatmasına bir kadın olarak neden sessiz kalıyorsunuz?

Neden bu mahlûkun Hz. Meryem’e, Hz. İsa’ya, Türk milletine ve Afganlılara iftiralarını çekirdek çitleterek film izler gibi seyrediyorsunuz?

Siz bu hoca hakkında bir soruşturma, bir idari kovuşturma neden başlatmıyorsunuz?

Neden soruşturma sonuçlanana kadar dahi olsa bütün görevlerinden uzaklaştırmıyor, açığa almıyorsunuz?

Bunları yapıyorsanız neden birinci ağızdan kamuoyunu bilgilendirmiyorsunuz?

Bir duruşunuz olsun bekliyorduk sizin…

Bir duruşunuz olsun ve bu duruşunuz, İslam’ı, Hz. Meryem’i, Hz. İsa’yı, Türk milletini ve dahi Afganlıları savunması beklenirken dekan yardımcısını koruyup kollayıcı açıklamalar yapan dekanınızın tersi istikametinde olsun istiyorduk.

Yıllar önce tecavüze uğrayan bir turist hakkında “Gebze’yi geçemedi” sözleriyle bütün Türk milletini töhmet altında bırakan, “Bak Gebze’yi geçse Afganistan’ı geçerdi onu söyleyeyim.  Afganistan’da kadınsan tehlike değil parlak erkeksen tehlikedir” diyerek bütün Afgan halkını iğrençliklerin ortağı kılan,

“İsa der ki, 'Yeter anne!, Sen de ben küçükken beni bırakıp bir yerlere gidiyordun” cümleleriyle Hz. Meryem’e ve Hz. İsa’ya 2022 yıllık tarihinde eşi benzeri görülmemiş iftiralar atan şahıs karşısında bir yerlerde olursunuz diye bekliyorduk.

Sordum dinler tarihçisi profesöre;

“İlk taşı hiç günah işlemeyen atsın ifadesi var. Ama bu ifade recm edilmek üzere bir kadını İsa'ya getiren dönemin Yahudi din adamlarına söylenmiş bir sözdür ve İsa bu sözü söyleyince kimse taş atamamıştır. Burada Hz. Meryem’den asla bahsedilmez” cevabını aldım.

Bu adam, bu ifadeleri nereden uyduruyor Hocam, siz bizzat kendisine sorup öğrenebildiniz mi?

Öğrendiyseniz merak ediyoruz, lütfen bizlerle paylaşır mısınız?

Bu adam, ilahi dinler tarafından lekesiz, tertemiz, iffet abidesi kabul edilen ve Kur’an-ı Kerim tarafından dünya kadınlarına üstün kılınan Meryem’e dil uzatırken aynı zamanda bütün semavi din mensuplarının kinini ve nefretini üzerimize çekmiş olmuyor mu?

Bu zata hayat veren kara kalbinde birazcık din, iman, İslâm, insan sevgisi olsaydı ilahiyat öğrencilerine bunları anlatırken yeryüzünün, yedi kat göklerin ve görünen görünmeyen âlemlerin öfkesine hedef olmaktan imtina etmez miydi muhterem Nükhet hocam?

14 yıl boyunca Genel Başkan yardımcılığını yapmış olmakla övündüğünüz Tayyip Erdoğan dese ki; ‘Nükhet Hoca, nedir bu rezalet?’

Bir rektör olarak, ‘Sayın Cumhurbaşkanım, ben anlamam ki, ilahiyat milahiyat, recm, İsa nedir, Meryem kimdir, hiç bildiğim şeyler değil…’ diye mi cevap vereceksiniz?

Bu hayra alamet olmayan sessizliğinizin sebebi nedir?

Sadece Cihad Kısa yetmez siz de İstifa ediniz, Nükhet Hanım…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri