Bülent ERTEKİN Ben De Bunlara Oha Diyorum!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ben De Bunlara Oha Diyorum!
Bülent ERTEKİN

Ben De Bunlara Oha Diyorum!

22 Kasım 2021 birde yani dövizin ve fahiş fiyat artışlarının olmadığı tarihlerde bir yazı yazmış ve başlığına da "Vatandaş Cebine Giren Paraya Bakar" demiş ve yazının başlangıcında da,

 

"Yollar...

Köprüler...

Barajlar...

Santraller...

Havalimanları...

Denizin altından veya üstünden giden teknolojik harikalar...

Ve daha nice güzel, fevkalâde şeyler.

 

Evet bunların hepsi bir ülke ve o ülkenin vatandaşları için mükemmel hizmetler, lâkin bu hizmetleri ne kadar daha da uzağa ileriye götürürseniz götürün;

VATANDAŞ, CEBİNE BAKAR."

Diye devam etmiş idik.

 

Nedense geriye dönük yazılarımıza baktığınızda iktidarın yaptığı yanlışları da yazmamıza rağmen bunları bazı değerli okuyucular bu makaleleri ya görmezler yada görmezden gelirler. Güzel ve değerli yorumlarını (!) yaparlarken de içlerindeki öfkeyi kontrol edemediklerinden olsa gerek "yandaş yazar" diye yorum üstüne yorum yaparlar. Yoldaşlara selâm olsun. Kaleminize kuvvet, güç veriyorsunuz. Teşekkürler.

 

Oysa öfkesini kontrol edemeden yazan bu şahıslar İsmail Karakaya''nın 29 Ocak 2022'de "Kırk yıllık yandaşım,.  böyle yanlama görmedim ya"

Makalesinde olduğu gibi 

"Askerlik desen aynı askerlik, itaat desen aynı itaat, hadımlık desen aynı hadımlık..." İfadesinde olduğu gibi yandaşlığın feristahını yaptıklarının herhalde farkında değiller.

 

Neyse konumuz hayat pahalılığı ve elektrik faturaları.

Doğalgazdaki, enerjideki özellikle elektrikteki yüzde 127’lik zam vatandaşı büyük sıkıntıya sokmuş neticede yandaş ve  yoldaş basının kalemlerinin tavsiyeleri ile geri adım atılmış vatandaş kısmen de olsa rahatlamıştır. Şimdi sıra işyerlerinde ve diğer zamların makul seviyelere indirilmesinde.

Olur mu?

Bu oldu ise diğerleri de olur.

Zaman neyi gösterecek, göreceğiz.

 

Tabii burada elektriğe yapılan yüzde yüz yirmiyedilik zamdan sonra özellikle tuzu kuru olan bir kesim faturaları ile paylaşım üstüne paylaşımları ile evlerine gelen yüksek faturaları paylaştılar.

 

Kimler yoktu ki.

Senarist ve oyuncu Gülse Birsel,

Sunucu ve oyuncu Seray Sever,

Yeşim Salkım,

Yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen başarılı oyuncu Gürgen Öz.

 

Hepside medyatik, Türkiye'nin tanıdığı insanlar öyle değil mi?

Elbette.

Lâkin bir gecede 60 ila 100.000 TL para alanlar, sadece oynadığı reklam filminden 1 yıllık anlaşma karşılığında 1 milyon dolar kazanan bu değerli güzide sanatçılarımızın sadece aylıklarının 150 bin lira geldiğini düşünecek olursak bende tıpkı Seray Sever gibi;

"OHA DİYORUM"

 

İşin özü elektrik zamları kısmen de olsa bir düzeltmeye tabi tutuldu. İnşaallah yakın bir zamanda ekonomik manada en başta enflasyon ve enflasyona bağlı pazarda, markette kısacası tüm sosyal alanda gerekli indirimler yapılır. 2022 ve 2023'ye daha müreffeh daha mutlu, huzurlu, ekonomik manada sıkıntıları atlatmış bir ülke oluruz.

Hadi bakalım yandaşlar, yoldaşlar kaleminize kuvvet.

 

Selâm ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri