Bülent ERTEKİN Zalimler ile iş yapana kim inanır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Zalimler ile iş yapana kim inanır!
Bülent ERTEKİN

Zalimler ile iş yapana kim inanır!

Saadet Partisi Genel Başkanı'nında bulunduğu 6 siyasi parti liderinin bir araya geldiğini ve toplantı öncesi ve sonrası da birlik mesajı içeren fotograflar ile iktidara ve millete adeta mesajlar vermişlerdi.

 

Verilen fotoğrafın Türkiye’nin siyasi tarihi açısından son derece önemli olduğu kadar toplantı sonunda alınan kararların açıklanacağı tarihin 28 Şubat olarak ilan edilmesi de bir o kadar önemliydi ve tartışmaya açıktı.

 

Zira 4.5 saat süren toplantının sonunda kamuoyunda büyük bir heyecanla beklenen toplantısının bildirisi: Krizin nedeni' başkanlık' sistemi keyfi uygulamalarda, mutabakatımız 28' Şubat'ta milletimizle paylaşılacak" şekli de kamuoyu ile paylaşılmıştı.

 

Oysa bu milletin canını dehşet derecede acıtan 28 Şubat'ın  üzulüm ve  adaletsizliği hem maddi hemde manevi olarak izleri hâlâ silinmiş değil.

 

Toplum nezdinde millet ittifakın 28 Şubat tepkisinin ardından Karamollaoğlu ’28 Şubat’ tepkisi ile bir açıklama yaptı.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Tarih üzerinden kıyamet koparanlara buradan seslenmek istiyorum. Milli görüş hareketimizin son ve tek temsilcisi Saadet Partisi'nin olduğu masada, 28 Şubat'ı olumlayacak, bu mesajı verecek, hatta bunu ima edecek olanlara biz haddini bildirmesini biliriz" dedi. (16 Şubat 2022)

 

Millet artık enayi değil. Başörtülülerin coplarla darp edildiği, başlarındaki örtülerin zorla çıkarıldığı, okul koridorlarında ve merdivenlerden ağızları tutularak güvenlik güçleri tarafından derdest edildiği, diğer yandan evlatlarına destek veren gözü yaşlı anneleri dahi darp eden görüntüleri unutmadı.

 

Ya Rahmetli Erbakan'ın milli Güvenlik Kurulu'nda yaşadığı ve buram buram inci taneleri gibi alnından terler akıtıldığı, saatlerin geçmediği toplantıların canlı görüntüleri hâlâ bu milletin hafızalarında dip diri, tıpkı o günkü gibi?

 

Söylenen o ki yapılan bu toplantılar mutad olarak her ay  gerçekleştirileceğini dair.

Daha ilk toplantıda milletin âdeta sinir uçları ile oynayıp toplantıda alınan kararları 28 Şubat'ta yayınlayacağız açıklamasını yapanlara sormazsak olmaz.

 

Sırada hangi tarih var acaba?

18 Nisan mı?

27 Nisan mı?

27 Mayıs mı?

12 Eylül mü?

Milletin aklı ile dalga geçmeyin.  Millete ve devlete zulüm etmiş içeride ve dışarıdaki yardımcı elemanları(!) ile iş tutmuş insanların yaptıkları zalimlikleri unutmadı.

 

Ve bu milleti hiç ama hiç hafife almayın.

 

Zalimle iş yapan, ferasetli inançlı bu millet emin olun inanmaz. Ve o gün zalimler ve zulümleri ile övünüp, kasım kasım kasılanların "100 yıl sürecek" diye kameralara beyanatlar verenlerin ömrü uzun sürmedi.

 

Ne zulüm uzun sürdü, ne zalimlerin ömrü. Aklınızı başınıza alın ve attığınız yanlış adımları tekrar gözden geçirin. Zira ne millet nede tarih afeder.

 

Selâm ve dua ile.

Bülent Ertekin

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri