Bülent ERTEKİN Bombalandığın da mı anladın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bombalandığın da mı anladın!
Bülent ERTEKİN

Bombalandığın da mı anladın!

Bu nasıl bir başlık diyebilirsiniz.

Evet.

Belki güzel bir başlık değil. Bana göre ise belki yazıyı okuyunca size göre de değişecek güzel bir başlık ve yazı olacak.

Savaş...

Kan...

Gözyaşı.

Yıkılan, yerle yeksan olan sadece binalar değil; aileler, eşler en önemlisi ve acısı da masum çocuklar ve bebekler.

Hiçbirinin bu canice eylemlerde bir sorumluluğu yok iken en fazla acıyı ızdırap ve gözyaşına düçar olan masumlar.

Bir lider...

Gerçi dünyayı idare etmeye çalışan birçok lider bugün bu gözyaşının müsebbibleri.

Ukrayna...

Kan ve gözyaşının henüz yeni yeni ekranlara yansıdığı bir devlet.

Yahudi olduğu bilinen ve daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk milleti hakkında hakaret videosu ifşa olan Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky, geçen yıl İsrail'in Filistin'de 300 sivil öldürdüğü ve Filistin'in İsrail'e roketlerle karşılık verdiği olaylarda İsrail'e destek verdiği ortaya çıkmıştı.

Elbette yapılan zulüm nereden ve kimden gelirse gelsin biri yada birileri buna haklı olarak tepkilerini medeni bir şekilde ifade ediyor.

Bu tepkilerden birisi de Pakistanlı bir genç tarafından geldi. Pakistanlı genç;

"Rus jetleri Kiev, Kharkiv ve Odessa'yı yerle bir etmeye başladığında bunu zor yoldan öğreneceksiniz" yazmış idi.

Ve bugün acımasız Moskof, Pakistanlı gencin dediği gibi Ukrayna'da; uçaksavar, tanklar güdümlü füzeler ve toplar ile ne insan ne bina tanıyor.

Gelinen noktada Filistinli kardeşlerimize yapılan zulümlere alkış tutanlar bugün mermilerin, füzelerin topların altında tüm dünyadan yardım çığlıkları atarak uzanacak el yada ellere bakıyor. Heyhaaaat.

Sanılmasın ki savaş yanlısıymışım gibi bir düşünceye kapılmayasınız, insanım diyen hiçbir canlının savaş yanlısı bir ifade kullanacağını inanmıyorum.

Elbette bizlerin de canı yanıyor. Lâkin sözümüzde, tepkimizde mermiler müslümanların üzerine sağanak sağanak düştüğünde kıllarını kıpırdatmayanlara.

 

Göç meselesinde sınırlarda göçmenlere olmadık zulüm yapanlar, sarı saçlı, mavi gözlü olunca sınırların sonsuza kadar açılmasına, göç merkezlerinde ve çadırlarda sıcak yemek, çorba, battaniye dağıtan iki yüzlü ve riyakar Avrupa ve ABD ye elbette söyleyecek bir çift lafımız olur, olmalı.

Mermilerin...

Topların...

Füzelerin kanlı neticelerini an ve an sıcağı sıcağına yaşayanlar keşke bir gün bu mermilerin kendilerine de döneceğini düşünüp insanca onurlu ve gururlu bir şekilde beyanat verebilselerdi.

Zira;

Filistin'de ki...

Suriye'deki...

Irak'taki...

Modern dünyanın haydutları tarafından zulüm üstüne zulüm görenlerde insan idi, anne idi, kadın idi, yaşlı, güçsüz, engelli idi ve en önemlisi çocuk idiler, çocuk.

Bugün yine modern dünya

Bugün yine insanlık kaybetti.

Kazananı olmayan bir savaş. Bize göre İLAHİ ADALET

Bugün bir önce bitmesini arzu ve dua ettiğimiz savaştan medeni dünyanın tüm ülkelerinin ve İslam coğrafyasının çıkaracağı birçok ders var.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri