Bülent ERTEKİN Teşekkürler Elfida
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Teşekkürler Elfida
Bülent ERTEKİN

Teşekkürler Elfida

Birkaç gün öncesinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky için özetle "bombalar başınıza yağınca mı aklınız başınıza gelecek" diye bir makale yazmış idim.

Makalenin ana konusu Ukrayna Başkanı Zelensky'nin Filistin'e İsrail'den atılan bombalar neticesinde 300 Filistinli kardeşimizin ölmesi üzerine Pakistanlı gencin

" Rus jetleri Kiev, Kharkiv ve Odessa'yı yerle bir etmeye başladığında bunu zor yoldan öğreneceksiniz" idi.

Bugün bir magazin haberi okudum. Başlığını okuduktan sonra ilk aklıma gelen ve ibretlik bir teklif olduğu için bu başlığı attım. Bazen yazmış olduğum bu başlıklar enteresan gelebilir.

Haberde;

"Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, sanatçı Haluk Levent'e, Türkiye'ye sığınan Eurovision 2016 birincisi Jamala ile ortak konser teklifinde bulundu. Levent, "Seve Seve" dedi.

Haber bu.

Buraya kadar oldukça güzel. Zor günlerde (niyetin iyi olması halinde) sanatçıların yapacakları ortak çalışmalar konu ne olursa olsun akıbetini de iyi olacağını düşünüyorum.

Büyükelçiliğin güzel teklifine hiç düşünmeden Haluk Levent "EVET!!!" diyor lâkin bu sadece evet ile bitmiyor. İşte dananın kuyruğunun koptuğu yada bir başka deyişle sözün bittiği yer, bu olsa gerek ki;

Haluk Levent bu teklife, "Kesinlikle ! Seve seve. Hem Ukrayna halkı için söyleyelim hem de iki yüzlü batının unuttuğu Ortadoğu halkları için söyleyelim. Yeri de Filistin olmalı. Şarkılar insan ayrımı yapmaz. Şarkılar sınır dinlemez. Bu konser bence çok güzel olur" diyerek yanıt veriyor. 

Teklife verilen cevap fevkalade. Zira verilen bu cevabın altında bir değil onlarca mana var.

Haluk levent, Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky'e âdeta tokat gibi bir cevap vermiş.

Haluk Levent'in verdiği bu cevabın şifrelerinde;

İki yüzlü medeni (!) ülkelere gözleri mavi, saçları sarı diye renk ayrımı yapan  geliş(me)miş ülkelerin suratlarına vurulmuş müthiş bir tokattır.

Bu;  300 Filistinli kardeşlerimizi zalimce öldürenlere, Filistin topraklarında ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM diye Yahudilerin suratına vuralan şiddetli bir tokattır,

Bu, kadim bir geleneğin temsilcisi olan bir milletin, "güç bende, kuvvet bende o halde ben haklıyım" diyen tüm dünyaya EŞKİYA DÜNYAYA HAKİM OLAMAZ, OLMADI diye haykıran bir milletin, devletin ve ELFİDA gibi merhamet ve şefkat dolu yüreklerin vurduğu bir tokattır.

Seni, vermek istediğin bu mesaj ile yürekten alkışlıyor ve tebrik ediyoruz ELFİDA.

Haluk Levent' in yapacak olduğu ki inşaallah olur İKİ YÜZLÜ AVRUPAYA KAPAK OLSUN.

Selâm ve dua ile

Bülent Ertekin

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı