Bülent ERTEKİN Tükürün!!!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tükürün!!!
Bülent ERTEKİN

Tükürün!!!

Savaş...

Savaş...

Savaş.

Bir SON DAKİKA haberi.

AB yönetimi, Suriye'ye karşı başlatılan saldırıların sonucunda  Suriyeli mültecilere ve onlara sığınma hakkı veren ülkelere 54 milyon dolarlık ek insani yardım yapılacağını duyurdu.

Öte yandan İngiltere, Suriye'ye hayati tıbbi malzeme ve diğer yardımların sağlanması amacıyla 40 milyon sterlin ek insani yardım yapacağını açıkladı. (28.02.2022 )

İngiltere'de yaşayan Suriyelilerin ailelerinin evlerinde refahı konusunda artan endişelerine yanıt olarak, bugün Başbakan Johnson, ayrıca, İngiltere'de yerleşik herhangi bir kişinin, Suriyeli yakın aile üyeleriyle birleşmesi için buraya getirebileceklerini de doğruladı.

Bu, şu anda gelecekleri hakkında umutsuz seçimler yapan binlerce insana fayda sağlayacak. İngiltere ayrıca, Suriyelilerin komşularına lojistik ve insani destek yoluyla, evlerine yakın kalmak isteyen Suriyelileri desteklemeye devam ediyor."

İsrail, Suriyeli göçmenlere 100 ton insani yardım malzemesi gönderiyor.

İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Suriye'de ve yakın komşularına iltica etmiş Suriyelilere 100 ton insani yardım malzemesi gönderileceği açıklandı.

Yardım bu hafta içinde Suriyelilere ulaştırılacak.

(AA 1 Mart 2022)

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Suriye'ye ve Suriyeli göçmenlere 500 milyon avroluk insani yardım yapacaklarını açıkladı.

Fransa, çatışmaların mağdur ettiği Suriye halkının ihtiyacını karşılamak üzere 100 milyon avroluk bir mali yardımı devreye sokmaya karar verdi.

Kulağınıza...

Ruhunuza...

Vicdanınıza ne kadar da hoş geliyor değil mi?

Şaka şaka...

Oysa işin rengi hiçte öyle değil.

Okuduğunuz haberler ve yapılan yardımların hepside doğru zira tarih ve kaynakları açık ve net bir şekilde yazılı. Siz siz olun genede en büyük ansiklopediye sorun.

Yukarıda yapılan bu yardımların hiç birisi adı geçen mimsiz medeniyetin hiç bir ülkesinden ve birliğinden ne Suriye'ye nede başka ülkelerden özellikle de ülkemizdeki göçmen Suriyeli kardeşlerimizin hiçbirisine gönderilmedi.

 

Yukarıdaki okuduğunuz tüm yardımlar bugün ikinci haftasında olan Rusya ile savaş durumunda olan Ukrayna'ya ve Ukraynalı göçmenleri ülkelerinde misafir eden ülkelere gönderiliyor.

Gördünüz mü Batı'nın ikiyüzlülüğünü!!!

Söylenecek tek söz ise Rahmetli Mehmet Akif Ersoy'un Tükürün şiirinde dediği gibi;

Tükürün Ehl-i Salîb'in o hayasız yüzüne!

Tükürün onların aslâ güvenilmez sözüne!

Medeniyet denilen maskara mahlûku görün:

Tükürün maskeli vicdânına asrın, tükürün!

Selâm ve dua ile.

Bülent Ertekin

NOT: Ehl-i Salip, Kudüs'ü Müslümanlar'ın elinden alarak onların kuvvet ve saltanatlarına son vermeyi amaçlayan, bunun için de bir kısım Avrupa hükümdarlarıyla derebeylerinin komutaları altında toplanarak zaman zaman İslam ülkelerine hücum etmiş olan mutaassıp Hristiyan topluluklarına verilen unvandır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri