Bülent ERTEKİN Selahattin demirtaş bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Selahattin demirtaş bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir!
Bülent ERTEKİN

Selahattin demirtaş bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir!

Terör ve terörist.

İkisi de bir birinin kardeşi, ikiz kardeşi değil mi?

Hiç terörist olmadan terör olur mu? Veya tamda bunun tersini düşünün.

Gelin görün ki bizim memleketimizde teröristlerin sicilleri o kadar kabarık, o kadar kabarık olmasına rağmen biri yada birileri tarafından tüm bu terör ve bunlarla iltisaklı kişiler ve bunlara ait tüm söz, fiil aklınıza ne geliyorsa göz ardı edilerek bu baş teröristler için kelebek, böcek güzellemeleri ve ellerine verilen saz ile milletin gözünde ne kadar da masum, efendi, saygılı vs gibi meziyetler ile baş tacı ediliyor.

Lâkin sicil bozuk olunca ne yaparlarsa yapsınlar, hangi maskeyi takarlarsa taksınlar ellerindeki kan ve terör ile milleti aldatmaları mümkün değil. Tıpkı avcıyı gören deve kuşu misali başını kuma soktuğu gibi

Bu güzellemeleri yapanlardan bir tanesi de CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan.

Tuncay Özkan'ın terör hükümlüsü ve HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için;

"Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamıdır, bir barış adamıdır. Selahattin Demirtaş’a karşı bu ülkede yapılan haksızlığı, hukuksuzluğu kabul etmiyorum, reddediyorum.

Selahattin Demirtaş, cezaevinde değil TBMM sıralarında politika üreten bir lider olarak önümüzdeki günlerde yerini alacaktır." demiş.

Tuncay Özkan'ın bu ifadesine karşılık 14.01.22 tarihinden Nedim Şener yazmış olduğu makalesinde;

"Amerikan Kongresi’nde ya da Fransa Meclisi’nde terör örgütü Usame Bin Ladin’in adını anıp “Sayın” diyerek bağlılık gösterisinde bulunabilir misiniz?" diye sarih bir şekilde terörü ve teröristlerin başını öven ve bebek katili için yerinde ve tamda onikiden vuran bir ifade kullanıyor.

Sayın Milletvekilim; sizin söylediklerinizi değil bu millet beşikteki, anne rahmindeki bebek katili, binlerce masumun, yüzlerce öğretmenin feci şekilde katledilmesine ve dahi  ölmesine sebeb olan  PKK ve onların gününüz temsilcilerini unutmadı, unutmayacaktır.

Bu nedenledir ki, Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir.

Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir. Zira 6-7 Ekim olaylarının sorumlusu Selahattin Demirtaş'tır. Acılı anne ve babanın evlat acısı hâlâ dönmüş değildir.

Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir. Zira, terör örgütü PKK ile bağlantısı olmadığını ileri süren Demirtaş'ın terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın ve PKK paçavralarının önündeki çekilen çarşaf çarşaf fotoğraflarını tüm millet gördü.

Tüm bu fotoğraflar ortada iken bir de Demirtaş'ın 13 Kasım 2012 günü açlık grevi yapanları ziyaret için gittiği Mardin'de “Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini" diye konuştuğu hafızalarımızda silinmedi

Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir. Zira Demirtaş, katıldığı bir televizyon programında PKK'lı teröristin cenazesine katılmayan milletvekilinden hesap soracağını söylediğini de unutmadık.

Tüm bu beyanatlarının yanında Demirtaş'ın ağabeyi Nurettin Demirtaş halihazırda terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda bulunduğunu da unutmadık.

Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir. Zira Kobani olaylarına ilişkin davanın iddianamesinde, ifadelerine yer verilen gizli tanık Mahir, Demirtaş'ın PKK/KCK'nın talimatları doğrultusunda sokak ve meydanlara çıkma çağrısında bulunduğunu anlattığını bunun sonucunda  ise neler olduğunu hepimiz tvlerimizde ana haber bültenlerinde nefret ve üzüntü ile izledik.

Sayın Tuncay Özkan, bu ve bugünden sonra daha neler neler söyleyeceğiniz inanın hiç ama hiç umurunuzda değil.

Zira, Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri