Bülent ERTEKİN İHA'lar ve SİHA'lar kadar başınıza taş düşsün!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İHA'lar ve SİHA'lar kadar başınıza taş düşsün!
Bülent ERTEKİN

İHA'lar ve SİHA'lar kadar başınıza taş düşsün!

Muhalifler, yandaşlar, yoldaşlar, hazımsızlar, adına ve adalarına ne derseniz deyin son zamanlarda Türkiye'nin dünyada yüz akı projesi olan SİHA'ları hedefe alan açıklamalar yapıyor. 

Bunun son örneği ise gazeteci Levent Gültekin’in HALK TV ekranlarındaki ifadeleri oldu. Gültekin, HALK TV’de Bayraktar SİHA’ları hedefe koyup küçümseyerek,

“Bayraktar yapmışlar diye zannediyorlar ki ‘Süper Güç’ oluyoruz. Lan yaptığın bir helikopter bir de uçak. Uçak dediğin de küçük bir şey”

İfadesi oldu.

Tribünlere oynayan yada birilerine şirin görünmek için sarf edilen bu sözlere elbette sosyal medyadan ve yetkili kurumlardan gerekli cevaplar geldi.

Terbiyesizliğin ve her şeyden önemlisi ülkenin bugün ve yarın geleceği, asayişi, sınır içi ve sınır dışında yapılan ve yapılacak olan tüm operasyonlar için bir can, bir hayat kaynağı olan bu fevkalade araçları küçümsemek önce karakterini sonrada cibilliyetinin bir göstergesi olsa gerek.

Zira bu ülkenin sevdalısı kim, hangi siyasi düşüncede, inançta ve hayat tarzında olursa olsun bir çivi dahi çakıyorlar ise teşekkür etmek önce insanlığımızın bir göstergesi, sonra da vatana olan borcumuz olsa gerek.

Oysa bu zihniyet bu karakterde olan insanları görünce bunlar bu vatanın evlatları mı?, bu vatanın düşünen beyinleri, vatana millete değer katacak akil(!) adamlarımı? diye sorasımız var.

 

Hiç mi yayına çıkarken;

Nedir bu iha?

Nedir bu siha?

Kimlere satmışız?

Dünya araçlar için ne diyor?

Düşünceleri nedir?

Operasyonlarda ki başarıları nedir?

diye bir sorma, soruşturma, araştırma yapmaz?

 

Niyet bellidir. Eskilerin ifadesi ile üzüm yemek değil bağcı dövmektir.  Boşuna hiç ama hiç heveslenmeyin şimdiden içinizdeki gazı çıkarmak için bir maden sodası alın ve için gazınıza da, kininizi de fevkalade iyi gelir.

Bu vatanın aslan yürekli evlatları bu işin mimarlarını, gecesini gündüzüne katıp, bu projeler ile yatıp kalktığı, projeleri yapan isimsiz kahramanları size yedirmez.

İstediğiniz kadar yazın istediğiniz kadar çizin, istediğiniz kadar sizin olan sizin gibi yandaş ve yoldaşlarının tv'lerinde boy gösterin, gazeteleriniz de yazın, hani sormazsınız ya kafanıza bir taş düşerse yoldan geçen Hasan amcaya, Ayşe teyzeye sorun:

"Şu iha, sihalar için ne diyorsunuz"

Ya da ABD merkezli strateji ve savunma basını National Interest'de Türk SİHA'ları hakkında çok çarpıcı bir makale kaleme alındı. Makalede dünyanın süper gücünün de Türk SİHA'larına talip olduğu iddia edildi.

Bunu okuyun.

Biliyorum okumazsınız, okuyamazsınız. Yüreğiniz yetmez. Zira okuduktan sonra söylüyeceğiniz tek söz yıllar önce mavi jeans reklamındaki jenerik olan söz olacaktır.

BU TÜRKLERDE ARTIK ÇOK OLUYOR.

Evet Levent efendi, çok oluyoruz. Bunu tüm dünya öğrendi lakin bir siz birde sizin gibi düşünenler öğrenemedi.

Ne diyelim bu da bizim duamız olsun,

İHA'LAR VE SİHA'LAR KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN!!

Selâm ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri