Bülent ERTEKİN Yoksa Siz Hâlâ Muğla'da, Zeytinlikler De Misiniz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yoksa Siz Hâlâ Muğla'da, Zeytinlikler De Misiniz!
Bülent ERTEKİN

Yoksa Siz Hâlâ Muğla'da, Zeytinlikler De Misiniz!

Suriye...

Bir bataklık...

Batanın çıkamadığı, gelenin de ne olduğunu bilmeden girdiği ve binlerce masumun öldüğü yüzyılın Vietnamı.

 

BM, Mart 2020-Mart 2021 arasında Suriye'deki çatışmalarda öldürülen 350 bin 209 kişinin bir listesini derlediklerini belirtti.

 

BM temsilcilerinin 2020/2021 senelerinde  yapmış oldukları çalışmalarda hayatını kaybeden yaklaşık 350 bin kişinin olduğu kaydediliyor.

 

Elbette 2022 senesinde yaşıyoruz ve kimin kimi öldürdüğü belli olmayan lâkin bildiğimiz çok daha önemli bir şey var ki öldürenlerin kim ve ne maksatlı oralarda olduklarını gayet iyi biliyoruz.

 

Öldürülen her 13 kişiden biri kadın veya çocuk.

 

BM temsilcilerinin belirtilen tarihler arasında yaptıkları çalışmalarda ölen her 13 kişiden birinin (toplam 26 bin 727) kadın olduğunu, yine neredeyse ölen her 13 kişiden birinin (27 bin 126) de çocuk olduğunu aktardı.

 

Tüm ölümler ve ülkelerinden kopup başta ülkelere göçmek ve göçüttürülmek zorunda bırakılan 5.000.000 mülteci için dünyaca ünlü sanatçılar ellerini taşın altına(!) koyarak büyük bir yardımlaşma örneği sergileyerek yüreklere su serpmişlerdir.(!)

 

Ünlü bir sanatçımız mültecilere yemek dağıtan bir sivil toplum kuruluşuna 100 bin dolar bağışta bulundu. Bu bağış sayesinde, mültecilere yaklaşık 25 bin öğün yemek yardımı yapılacak.(1)(1)

 

Başka dünyaca ünlü sanatçımız ise;

"Dünyada sizden saklanan şeyler var. Bilmeniz gereken korkunç şeyler var. Rus halkını size söylenen propaganda ve dezenformasyonu anlamaya davet ediyorum. Gerçeği yaymamıza yardım edin. Rus hükümeti yalnızca halkına değil, askerlerine de yalan söylüyor" dedi.(2)

 

Mültecilere üçüncü bir destek de ünlü film yapımcısı ve eşinden geldi. Yabancı basında bahsedilen haberlere göre çift,1 milyon dolar bağışladı.(3)

Tıpkı reklamda ki gibi içimden o kadar güzel bir şekilde çıktı ki;

"AY NASIL FERAHLADIM.(!)

İnanın ben bile şaşırdım.

 

Batının ikiyüzlülüğü konusunda çok konuşulur ve çok şey yazılır. Zira karşı cephede bir Suriyeli, hele hele İslam coğrafyasının  bir ülkesi olunca ölen her bir insan ve canlı onların nezdinde ölmesin de bir sakınca yok, aksine çokta mutlu olurlar. Onları bilmeyiz ama bizim sahil kenarına vuran minik bedenin çekilen fotoğrafı hâlâ akıllarımızdan çıkmadı.

 

Oysa yukarı da sadece bir kaç ünlünün yaptıkları yardımları yazdık. Bunlar bizim insanımız değil, bunlar mimsiz medeniyetin insanları. Lâkin kafa kağıdında dini hanesinde İslam yazan müslüman ünlülerimizin de bunlardan kalır yanı yok.

 

Yukarıda isimlerini yazmadığım ünlülerin isimleri aşağıdadır ve bu yardımları Suriye'ye değil, bizatihi llbir ayı geçen zaman zarfında ülkelerini terk etmeyen Ukraynalılar için.

 

Bizler ise toplanan ve toplanacak olan paralar ve yardımları sadece basına yansıdığı kadarıyla biliyoruz. Peki ya diğerleri?

Bizim görmediğimiz ve okumadıklarımız nerede?

 

Bugün Suriyeli kardeşlerimizin hangi zor şartlar içerisinde yaşadığını gayet iyi bilen  bizim ünlüler acaba sarı saçlı, mavi gözlü savaş mağdurları için yani kendi dininden kendi inanç ve davasından olanlara yaptığı gibi;

 

"HADİ BAKALIM BEYLER!!! AYNI KIBLEYE DÖNDÜĞÜMÜZ

AYNI ALLAH'A...

AYNI PEYGAMBERE İNANDIĞIMIZ...

AYNI KİTABI OKUDUĞUMUZ...

YANİ MÜMİN KARDEŞLERİMİZ İÇİN PAMUK ELLER CEBE"

 

Diyecek.

Yüreğiniz...

İnancınız...  

İtikadınız...

Vicdanınız...

Merhametiniz...

Şefkatiniz şayet var ise, gösterinde bu millette bilsin, görsün, öğrensin ve şahit olsun.

 

Yoksa siz hâlâ Muğla'da zeytinlikler demisiniz?

 

Selâm ve dua ile.

Bülent Ertekin

 

Not: O ünlüler

1) Rusya’nın Ukrayna'ya saldırısının 9. gününde ünlü grup Metallica,

2) Schwarzenegger'in konuşması.

3) Steven Spielberg ve eşi Kate Capshaw

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri