Bülent ERTEKİN Öyle Değil Mi Keçiii (3)
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öyle Değil Mi Keçiii (3)
Bülent ERTEKİN

Öyle Değil Mi Keçiii (3)

Geçen günlerde ülkemizin sınırları içerisindeki operasyonlarda ve akabinde yurtdışına ihracatı yapılan ülkelerde gösterdiği başarıyı kıskanan, hazmedemeyen, gaz sıkışması, mide bulantısı yaptığı bazı yoldaşlar (!) dalga geçmişler bizde bunun üzerine,

"İHA'LAR, SİHA'LAR KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN"

diye bir makale yazmış idik.

Malum şahıs, gazeteci Levent Gültekin’in HALK TV ekranlarındaki ifadelerinde Bayraktar SİHA’ları hedefe koyup küçümseyerek,

“Bayraktar yapmışlar diye zannediyorlar ki ‘Süper Güç’ oluyoruz. Lan yaptığın bir helikopter bir de uçak. Uçak dediğin de küçük bir şey”

İfadesi olmuş idi.

Oysa; atalarımız, dedelerimiz, büyüklerimiz derler ki: "Cevher yere düşmekle sakıt olmaz"  Yani Cevher yere düşse de değerinden hiçbir şey kaybetmez. Cevher gene kıymetlidir, cevher gene önemli ve pahalı bir madendir.

Memleketimin aslan gibi evlatları gecelerini gündüzleri ne katarak yaptıkları İHA'LAR ve SİHA'LAR Türkiye'nin güney sınırlarından Irak ve Suriye'deki operasyonlara kadar birçok alanda kendini ispatladı.

Bu bölgelerdeki başarısı ile ihracatı hız kazanan Türk SİHA'larını envanterine katan ülkelerden biri de yakın zamanda neredeyse bir ayı aşkın süredir Rus ordusuna direnen Ukrayna oldu.

Ukrayna'ya yapılan ihracatlardan sonra Dünya kamuoyunun yakından takip ettiği SİHA'lar Avrupa'da konuşulmaya devam ediyor.

Son olarak Almanya'nın önde gelen medya kuruluşlarından

Frankfurter Allgemeine

'BOĞAZ'DAN GELEN İHA GÜCÜ'

başlıklı bir analiz yayımladı. Türk SİHA'larının savunma sanayide dünyadaki birçok ülkeyi geride bıraktığına dikkat çekilen haberde, Alman ordusunun teknolojiyi yakalamak için daha fazla para alacağı belirtildi.

Yani kıyasıya bir rekabetin başladığını ifade ediyor. Bu o lan lı, manlı konuşmalar ile küçük gördüğünüz Avrupa'nın ve dünyanın büyük devletlerinin bile gıpta ile baktığı İHA'LAR ve SİHA'LAR.

Ne yaparsanız yapın...

Ne söylerseniz söyleyin...

Ne yazar, ne çizerseniz çizin geminin yelkenleri rüzgarı aldı ve büyük bir hızla belirlenen rotasına istikamet üzere inşaallah ulaşacaktır.

Sizlere düşen de her zaman olduğu gibi havanda su dövmek. Boş ve malayani sözleriniz ile günü doldurmak zamanı geçirmek.

ÖYLE DEĞİL Mİ KEÇİİİİ

Selâm ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri