Bülent ERTEKİN Vatandaş Unutur, Arşiv Ise Asla.!!!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vatandaş Unutur, Arşiv Ise Asla.!!!
Bülent ERTEKİN

Vatandaş Unutur, Arşiv Ise Asla.!!!

Muallim Naci´ye aittir bu anlamlı özdeyiş: ‘HAFIZA-İ BEŞER NİSYAN İLE MALÜLDÜR.’

Günümüz Türkçesi ile ifade edecek olursak:

‘İnsan hafızasının eksikliği ya da sakatlığı; unutmasıdır, unutkanlıktır.’

Evet, özellikle bizim insanımızın en önemli hususiyetlerinden birisi olsa gerek, unutuyoruz, hem de öyle böyle değil. Adeta ışık hızı ile. Bu nedenle Allah'tan arşivler varda çıkarıp bakıyor, okuyor ve gösterebiliyoruz.

Malumunuz;  2013 yılında Türkiye'nin huzuruna kast eden vandallar Gezi Parkı olaylarıyla ülkeyi yangın yerine çevirmek istemişler idi.

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan dava sonunda ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala'ya haksızlık yapıldığını söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın fondaş medyada Başkan Erdoğan'ı hedef aldığı açıklamalarını gerek medyada, gerekse internet sitelerinde videolarını izledik.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın fondaş medyada Başkan Erdoğan'ı hedef aldığı açıklamaları sonrası 2013'te verdiği röportajda tam tersini söylediği sosyal medyada paylaşıldı.

Türkiye'nin bugününe ve yarınına talip olmak isteyen siyasetçilerin ekranlarda boy gösterip milletin gözünün içine baka bakaaaa yalan söylemesi akla ziyan bir durum. Buna nasıl cesaret ettiklerini anlamakta zorlanıyorum. Zira gündemde olan insanların ekran karşısında söyledikleri hatta yaptıkları her icraat aradan ne kadar zaman geçerse geçsin bir gün önüne

"Beyefendi; siz şu tarihte, şu saatte, şu yerde, şunu şunu şunu söylemiştiniz " diye amiyane bir tabir ile adeta söylediğiniz o lafı yedirirler sizi de kapak yaparlar. Elbettebu durum dadece muhalefetteki parti ve siyasilerin yanı da iktidar partisinin başkanı ve milletvekilleri içinde geçerlidir.

Biz unuturuz,  tıpkı Muallim Naci´ye ait o anlamlı ‘HAFIZA-İ BEŞER NİSYAN İLE MALÜLDÜR.’ özdeyişinde olduğu gibi.

Oysa, O dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, olayları daha da körüklediğini öne sürerek kimseyi dinlemediğini belirten Babacan,

"Arşivi tarasınlar o günkü hükümetteki bakanlar içerisinde Gezi ile ilgili ben ne söylemişim? Açsınlar baksınlar. O gün, Erdoğan'ın tamamen gözünü karartıp kimseyi dinlemeden bir şeyler yaptığı dönemde ne söylediğime bakın."

gibi oldukça iddialı ifadeler kullaniyor.

Oysa Babacan 2013 yılındaki ve bugünle çelişen açıklamasında tam olarak şunları ifade etmiş:

"Sayın Başbakanımız bizzat, çok da zaman ayırarak herkesi dinledi. Kaygıları, endişeleri, talepleri, arzuları varsa eğer korkuları farklı grupların temsilcilerinden dinledi. Yargı süreci var ve tamamlanması gerekiyor. Arkasından halkın görüşü de alınarak, nihayetinde bir sonuca gidiyor. Başbakanımızın, hükümetimizin gayretleri karşılığını bulur.

Özellikle bu illegal örgütler, dünya kamuoyunun işin görüntüsünü anlamasını zor hale getirdiler. Şiddet boyutu tırmanınca da, hükümet olarak geri atmamız Bunlar bizim yapabileceğimiz şeyler değil. Molotof kokteylleriyle çevreye zarar verilmesi, dükkanlara araçlara zarar verilmesini, polislerimize yönelik hareketler Bunları oturup seyredecek durumumuz yoktu."

Evet, biz unuttuk.

Hafımız o kadar çok bilgiyi kaldırmıyor.

Lâkin,

Google amca unutmadı...

Youtup unutmadı...

Ülkenin yazılı basılı unutmadı.

İyi ki bunlar varmış

Unutmadık

Unutmayacağız.

Sayın eski milletvekili, eski Bakan şimdilerin parti Başkanı Ali Babacana vatandaş olarak tavsiyemizdir.

VATANDAŞ UNUTUR,

ARŞİV İSE ASLA.!!!

 

Selâm ve dua ile

Bülent Ertekin

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri