Eyüphan KAYA Olmuyor reisim olmuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Olmuyor reisim olmuyor!
Eyüphan KAYA

Olmuyor reisim olmuyor!

Evet siz Ankara’dan nutuk çekiyorsunuz; halkın ayağına gidin, onlarla hem hal olun, tevazu sizde tecelli etsin ama nerdeee..!

Geçen hafta Kayın annem vefat etmişti, bu vesileyle taziye için üç gün köydeydim, hasbelkader ilim erbabı olmam hasebiyle dua kürsüsünü bana vermişlerdi, elhemdu lillah gücümüz nisbetinde gelen gideni selamlıyor, taziyeye sabır ve metanet atmosferinde bir değer katmaya çalışıyordum.

İlk gün siyasilerin gelmeyişi hoşuma gitti, ama ikinci gün HDP’nin taziye heyeti geldi, fatihasını okudu taziyelerini iletti. O esnada iki dönem önce Diyarbakır’da kayyum olarak belediye başkan vekilliğini yapan Cumali Atilla bey telefonla bir fatiha okumamı istedi bir az teselli oldum. Cumali bey belediye başkan vekiliyken köyümüze imam lojmanı ve cami müştemiletının yapılması için katkıda da bulunmuştu, ama o babayiğit yanı başınızda Altındağ kaymakamıdır ve hala valiler kararnamesinde bir türlü ismi geçmedi, o da bizi Diyarbakır’lılar için ayrı bir dert.

Neyse geldik taziyesinin üçüncü gününe;

Ne Kaymakam/kayyumdan bir selam,

Ne müftülükten bir dua,

Ne de Ak parti ilçe teşlikilatından bir ses geldi.

Kayyum belediyeyi iki memura teslim etmiş, “gel keyfim gel”  işiniz yok siz kaymakamlara halkın dertleriyle dertlenin deyin.

Şimdi bu mudur halk ile hem hal olmak, ama savcının eşini avukat olarak belediyeye almasını biliyor. Hatta Ak aprti ilçe başkanına dahi sıkıntı çıkarıyor.

Kayyum/kaymakamlar mahiyetindeki köylerden haberdar olmak durumunda değiller mi?

Muhtarlara “Bir taziye oldu mu muhakkak beni aramalısınız, gelmeye çalışırım, olmasa ekibi gönderirim, en azında adıma bir fatiha okunmasını talep ederim” diyemez mi? Başka bir ifade ile demek zorunda değil mi?

Heleki müftülük, özellikle taziye söz konusu olunca muhakkak bir şekilde taziyeye iştirak etmesi gerekmiyor mu? İnsan kalbinin en çok yumuşatan ölüm olduğuna göre müftünün yarım saat taziye yerinde bulunması isabetli olmaz mı?

Ya Ak parti ilçe başkanına ne demeli? üstelik bizim köyümüzden bir Ak parti encümeni var, ama nasıl encümen? oynaştığı kız tarafından çıplak fotoğrafı sosyal medyadan paylaşılan biri, hele bir sosrsaydınız hangi çakkal bu adamı encümen olarak gösterdi? Referansı kimdir?

İşte Diyarbakır’nın  hali budur.

17 ilçe teşkilatlarıyla bir ilçede bir araya gelip sosyal medyada fotograflar paylaşmak kolay. Ama benim gibi nitelikli Ak partililerden kaçmalarına ne dersiniz?

Ben 2015-2017 yılları arasında mecanen iki yıl il başkan danışmanlığını yaptım,

17.dönem Siyaset Akademisi Koordinatörlüğünü yaptım,

SKM’de,  Ar-Ge de çalıştım,

Parti adına Sosyal Heyet içinde yer aldım,

Referandum çalışmaları için yetişkin grubunda “parti hatibi” oldum, bunun dışında,

Milletvekilliği adaylığı için muracaat ettim,

Belediye başkan adaylığı için müracaat ettim,

İl başkanlığı için mürcaat ettim,

İlçe başkanlığına müracaat ettim,

Üstelik ulusal ve uluslar arası düzeyde Ak partiyi “bir umut” içinde destekliyoruz, ama bu haliyle partiye katkı vermem çok zor, ne olacak bu partinin hali? Size soruyorum.

Olmuyor Reisim olmuyor!

Böyle mülki amir olmaz!

Müftülük böyle idare edilmez!

Böyle ilçe teşkilatı olmaz!

Benden söylemesi.

Ak partililer diyor ki, “alternatifsizlikten yine oylar bize gelecek”, peki bu oylar hak edilerek alınsa, vatandaşlara huzur ve güven verilerek, dularını alarak almak evla değil mi?

Vesselam.

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert