Adnan ÖZ Samsunspor kötü yönetiliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Samsunspor kötü yönetiliyor!
Adnan ÖZ

Samsunspor kötü yönetiliyor!

  Samsunspor maalesef kötü yönetiliyor. Peki bu bizi neden ilgilendiriyor? Samsun’da binlerce şirket var. Bunların bazıları iyi yönetilir, iyi yönetilen şirketler gelişir, üretim ve istihdam yapar katma değer yaratır. Bazıları da kötü yönetilir bundan dolayı ya güdük kalır ya da yok olup giderler.

 Peki, Yılport şirketinin yönetimi ya da herhangi bir şirketin yönetimi bizleri hiç ilgilendirmezken Samsunspor şirketi bizi neden ilgilendirir? Çünkü Samsunspor bir şirket olsa bile, Samsunspor’un bir sahibi olsa bile ve sahibi sürekli “Bu şirket benim,” diye açıklamalar yapıp bizi incitse bile bizim Samsunspor ile gönül bağımız ve aidiyetimiz var mecburen ilgileniyoruz.

Samsunspor kötü yönetiliyor diyoruz. Peki bunu nereden çıkarıyoruz? Çünkü her şey ve gelinen durum ortada, görünen köy kılavuz ister mi? Size göre de başkanın dili incitici ve ötekileştiren bir dil değil mi? Başkanın sözlerine bazıları kırıldı ve gönül koymalarına sebebiyet verdi. Bazıları da bizim gibi düzelir beklentisiyle ümidini korumaya çalışıyor.

Kötü yönetime bir örnek gösterelim. Samsunspor hocasını göndermiş ve tecrübeli diyebileceğimiz Samsunlu ve altyapımızın başındaki isim Yücel Uyar ile anlaşmış. Sürekli “Sezon sonuna kadar,” diye açıklama yapılıp hocanın ve ekibinin konsantresi bozuldu.

Her hoca süper lig ya da birinci ligde bir takım çalıştırma hayali kurabilir. Bunu dillendirmese bile kurabilir. Yücel hocaya “Al takımı süper lige çıkar durumu tekrar değerlendirelim,” denseydi durum ne olurdu acaba?

Play-off şansı sürerken oyunculara “Bu takımda çok az oyuncu kalacak. Artık seneyi planlıyoruz,” diyerek bu seneden ümitsiz oldukları algısını oluşturarak oyuncuların konsantrasyonunu bozdular. Oysa “Seneye bu takımda kalacak oyunculara kalan maçlardaki performanslarına bakarak karar vereceğiz,” deseler belki de Play-off’a kalabilecektik.

Samsunlular futboldan soğudular. Çarşambaspor göz göre göre küme düştü. Samsunspor çok basit hatalar yaparak hedeften uzaklaştı. Ve tabii ki istifa eden Samsunspor divan kurulu üyelerinin tespitleri ve önerileri de Samsunspor’un kötü yönetildiğini yani iddialarımızı teyit etmektedir. Ayrıca Ender Gür beyde istifa etmiş şimdilik bu konuyu yorumsuz bırakalım…

Hülasa; Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım sözleriyle önce Samsunspor’da başkanlık ve yöneticilik yapanları küstürdü. Sonra da Samsunspor’a mal ve ürün tedarik edenleri küstürdü ve en sonunda da taraftar küstürülüyor. Taraftarın maçlara gelmemesi boşuna değil. Umarız yapılan yanlışlar görülür de her şey rayına girer.

Bu kadar karamsarlıktan sonra güzel bir haber verelim. Samsun’dan doğan ve bütün dünyaya ihracat yapan ve liglerimizde birçok takımın formalarını hazırlayan METS SPOR Diadora markasıyla önümüzdeki sezon Samsunspor’u giydirecekmiş. Aklın yolu bir Samsunlu olup bizleri gururlandıran METS SPOR ile anlaşılması yanlışlardan dönülüyor mu? Sorusunu akıllara getirdi ve bu anlaşma bizleri sevindirdi. Süper lig hayalimiz için İnşallah seneye diyelim.

Adnan ÖZ

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert