Bülent ERTEKİN Selam Olsun Dağlardan Evlatlarının Dönmesini Bekleyen Diyarbakır’lı Anne Ve Babalara
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Selam Olsun Dağlardan Evlatlarının Dönmesini Bekleyen Diyarbakır’lı Anne Ve Babalara
Bülent ERTEKİN

Selam Olsun Dağlardan Evlatlarının Dönmesini Bekleyen Diyarbakır’lı Anne Ve Babalara

Savaş ve Barış.

Bir kitap ismi değil.

Bir Hollywood yapımı ne film nede bir dizi. Lâkin bu filmin aynısını yıllardır bu milletin gözlerinin içine baka bakaaaa oynatıyorlar. Bir Allah'ını seven çıkıp, bir de bizdekilerin çocuklarını bir yazsanız, haberlere, Tv'lerde, açık oturumlara getirseniz de bu milletin aklı ile özelliklede Kürt kardeşlerimizin aklı ile nasıl dalga geçtiğinizi görsek.

Rusya ve Ukrayna Savaşı'ndan sonra Batı Medyasının ikiyüzlü yayınlarla nasıl bir hava ortaya çıkardığını anlamamak mümkün değil.

Yandaş ve yoldaş gazete Sözcü'de çıkan habere göre

Lavrov’un üvey kızının İngiltere’de lüks yaşamı ortaya çıkmış. (SÖZCÜ 11 Mart 2022)

Çok mu şaşırdık. Yooo. Zira ülkemizde Kürt kökenli kardeşlerimizin sözde haklarını sırtlarını Kandile dayadıklarını söylemekten imtina etmeyen partinin milletvekillerinin de çocuklarının bir elleri yağda bir elleri balda yurtiçinde ve yurt dışında yaşadıklarını, ne zaman ve nasıl öğreneceğiz veya bu millete ülkenin tüm ulusal kanalların da veya gazetelerinde ne zaman yayınlayacaklar?

Yakın bir zamanda Akit Gazetesi terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’lilerin gerçek yaşamlarını deşifre eden fotoğrafları ele geçirdi.

Kürtlerin sefalete mahkûm edildiğini iddia eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın oğlu Neçirvan’ın Maldivler’de rüya gibi hayat yaşadığı, egzotik adada milyarlarca lira harcadığı ortaya çıkarmıştı.

Daha önce de Pervin Buldan’ın oğlu Neçirvan’ın değeri 200 bin liradan fazla üstü açık BMW model lüks bir otomobile bindiği, boşta kalan zamanlarında ise havuzlu villasında keyif çattığını ortaya çıkarmışlardı.

Londra’da eğitim gören Zelal’in de Royal Holloway Üniversitesi’nde 150 bin lirayı aşkın ücret ödediğini haberleştirmişler idi.

Sadece bu kadar mı?

Elbette hayır!!!

HDP’nin eski Urfa Milletvekili İbrahim Binici’nin oğlu Cihan Binici ABD’de Cuny Kingsborough Koleji’nde, HDP’li Hüsamettin Zenderlioğlu kızı Beyzar Özel Kervan Akşam Lisesi’nde, HDP’li Demir Çelik’in oğlu Özgür Çelik Özel Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Hasip Kaplan’ın kızı Işıl Kaplan İstanbul Fatih Pertevniyal Anadolu Lisesi’sinden, diğer kızı Güneş Ruken Kaplan ise özel bir kolejden mezun oldu.

 

HDP’li Murat Bozlak’ın oğlu Rukan Bozlak’ın yanı sıra Akın Birdal’ın kızı Evren de Sharma Ankara Özel Arı Lisesi’sinde eğitim gördü. HDP’li Ahmet Türk’ün oğlu Umut Ejder Türk ise 1995-1999 yılları arasında Ankara’da Özel Yükseliş Lisesi’nde okudu.

 

Görüldüğü gibi sadece Lavrov’un üvey kızı İngiltere’de lüks yaşamıyor.

Şimdi sadece Lavrov'un kızını değil bizimkileri de yazın,  BUNLARIDA YAZIN.

 

Makalenin başlığı biraz farklı idi. Lakin Yusuf Aktaş abimiz ile bir telefon konuşmasında bir önceki yazım ile konuşurken okuduğunuz makalenin başlığını yazmama vesile oldu. Teşekkür ederim.

 

Bu arada Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti 900'üncü gününde evlatlarını bekleyen anne ve babalara yürekten selamlarımızı gönderiyorum.

 

Rabbim en kısa zamanda kokularına hasret kaldıkları evlatlarına kavuşmayı nasip etsin.

 

Selâm ve dua ile.

Bülent Ertekin

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı