Recep YAZGAN Fatih Erbakan çok hızlı değişiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fatih Erbakan çok hızlı değişiyor!
Recep YAZGAN

Fatih Erbakan çok hızlı değişiyor!

Bir Aydın Menderes vardı, İdam edilen Başbakan Adnan Menderes’in oğlu.

“Pazara kadar değil, mezara kadar…” diyerek Refah Partisi’ne katılmıştı.

28 Şubat’ın hemen ertesi günü televizyonlara çıkıp “Ey Erbakan sakın askere direnip ülkeyi bir maceraya sürükleme! Bilesin ki seni destekleyen hiç kimse yok sen bir yalnız adamsın!” diyerek Erbakan’ı yalnız bırakanların en başında yer almıştı.

Rivayet odur ki, Aydın Menderes’i ziyaret ederek fikrinin değişmesine sebep olanların arasında emekli veyahut emeksiz askerler de bulunuyordu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın, "İkinci tura Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan'a destek veririz demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı” açıklaması bana bunları hatırlattı.

“Bu konuda rahatsızlıklar oluştu. Biz böyle bir şey olsa bile Erdoğan'a destek olmayacağız deme noktasına geldik” diyen Fatih Erbakan başına gelenleri şöyle açıkladı;

“Teşkilatlarımızdan ve üyelerimizden tepki geldi. O kadar ciddi tepkiler oldu ki… Biz de şaşırdık. Özellikle Konya teşkilatında bu sözden rahatsızlık duyanlar oldu. Her iki adayı kendi haline bırakıp hiçbirine oy vermeyeceğiz noktasına geldik. Asıl söylenmesi gereken inşallah ikinci tura biz kalırız”

Fatih Erbakan daha önce ne demişti;

“Seçimlere de gireriz. Diyelim ki ikinci turda sayın Kılıçdaroğlu ile Tayyip Bey kaldı. Biz ikinci turda kalmadığımıza göre Kimseye destek vermeyiz deme imkânımız yok. Öyle bir durumda Kılıçdaroğlu’nun olmasından Tayyip Bey’in olması bizim kitlemiz, tabanımız açısından daha anlaşılır olacaktır”

Ben daha önce, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasındansa, Tayyip Bey’in cumhurbaşkanı olmasını tabanı açışından daha makul kabul eden Fatih Erbakan’ın bu ani dönüşü(mü)nü sadece tabanı ile açıklamasını yeterli bulmuyorum.

Fatih Erbakan’ın bu açıklamasının tam da ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake'in önce HDP’yi sonra da İYİ Parti'yi ziyaretleriyle aynı zamana tekabül etmesi beni endişelendiriyor.

İhtimaller âlemi geniş…

ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake’in, “Tayyip Erdoğan’ın kazanmaması için Türkiye’deki muhalefet liderlerini desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım” diyen ABD Başkanı Joe Biden’in elçisi olduğunu hatırlayalım.

28 Şubat’ın kudretli generalleri karşısında vatanını ve davasını savunurken boncuk boncuk terleyen merhum Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın büyükelçiye randevu vermemiş olması da bir ihtimaldir ve İnşallah öyledir.

"Suriyeli kardeşlerimizin evlerine geri dönmesi kendileri için de, Türkiye için de daha hayırlı olacaktır" diyerek ümmetin gönlünü kıran Fatih Erbakan’ın bütün bu olup bitenleri yeniden düşüneceğini ve nihayetinde rotasını Cumhur İttifakı limanına doğru çevireceğini ümit ediyorum.

Milli Görüş’ün mimarı Merhum Necmettin Erbakan’ın yadigârı Fatih Erbakan’a oy vererek Cumhurbaşkanı adaylığında onu destekleyeceklerin, oylarıyla Millet İttifakı’nı ve son tahlilde Kılıçdaroğlu’nu güçlendirecek olmaları büyük bir pişmanlık ve yüzyılın hatası olacaktır zira…

Son pişmanlığın bir fayda vermeyeceğini hatırlatmanın tarihi bir vazife olduğunu düşünüyorum…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selami arpa     0000-00-00 Suriyeli kardeşlerimizin yeri kendi vatanlaridir ...vakti zamanı gelince o da olur inşallah...
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri