Bülent ERTEKİN Dostlar Asla Ümidinizi Kesmeyin
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dostlar Asla Ümidinizi Kesmeyin
Bülent ERTEKİN

Dostlar Asla Ümidinizi Kesmeyin

Hiç bir şekilde...

Ne olursa...

Nasıl olursa olsun...

Rabbimizden ümidimizi kesmeyecek bize düşen şevk ile çalışmayı ve tebliğ vazifesini her halükarda yapacak, yapmaya çalışacağız.

Hepimiz bir değil belki onlarca  gruba üyeyiz. Dışarıda şer güçler dava diye görev bildikleri hayasızlığı, imansızlığı, ahlaksızlığı fütursuzca tüm sanal ve medya ortamında 111 kuvvetinde teşhir ve pazarlar iken maalesef bizim mahallenin insanları üç maymunu; bilmem, görmem, duymamın yanına bir de söylemem ve anlatmamı ilave ederek âdeta  bir duvar durumuna düşmüşlerdir.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri

"Bâtıl şeyleri iyice tasvir, sâfi zihinleri idlâldir." diyor.

Yani; Safî zihinlerdenden maksad; derin meseleleri idrak edemeyen avam insanlardır. İnsanların ekserisi avam tabakasından olduğu için, irşad ve nasihatte, batıl şeyleri iyice tasvir edip açmak, onları şüpheye düşürür ve inkâra sürükleyebilir. Bu yüzden batıl fikirleri nazara vermeden, tafsilatına girmeden çürütmek gerekir.

Toplumda son dönemde bireyleri hiç bir şekilde ayırt etmeden genci-ihtiyari, inananı-inanmayanı, tesettürlü veya açık olanı bir başıbozukluk içinde toplumun inanç ve manevi dinamiklerine karşı utanmaz ve hayasızca yerle yeksan ediyor görüntüsü veriyor. Doğru mu?

Evet, doğrudur.

Evet;  sizin gibi, benim gibi, bizim gibi düşünmeyen milyonlarca insan elbette var ve olacak. Bize düşen  kötüyü, yanlış ve/ya hatalı fiil ve söylemleri basit ve layettayn bir şeymiş gibi konuşmamak ve yaymamak. Zira bu tür yanlış olay, fiil ve söylemleri bizlerin  ifade etmesi dahi zihinleri o safi zihinlerin bulanmasına yetecektir.

Ne yapacağız?

Yapılacak olan çok basittir. Her şeyimiz ile önce bireyler olarak hepimiz örnek olacağız.

Cemiyet içerisinde yapmış olduğumuz  tüm güzel, faziletli, ahlâklı, merhamet ve şefkat timsali söz, fiil ve eylemler toplumun gözünün içine baka baka yazılı sözlü ve sanal ortamda yazılacak ve çizilecek.

Yok mu bu tür davranışlar?Elbette içimizi ve yüreğimizi ısıtan nice görüntüler var.

-Helal olsun be adama bak...

-Görüyormusun,  iyi insanlarda var...

dediğimiz nice hadiseler var.

Netice olarak kötü olayları, ahlaksızlıkları değil, örnek olacak ve emsal teşkil edecek yüreğimizi, aklımızı ve tüm zerrelerimize kadar davranışları kendimize şiar edinip örnek olmalıyız.

"Helal olsun, işte bu,  olması gereken bizden, bizim fiillerimiz" diyecek fiillerimizi görmek, duymak okumak ve yazılması milyonları memnun edecektir.

Zor değil.

Çok basit.

Zira bu bizim özümüz...

Bizim mayamız...

Zira bu milletin insanları asildir...

Doğrudur...

Dürüsttür

Çalışkandır...

Merhametli...

Şefkatlidir.

 

Kısacası sözün özü;

BU MİLLET İSLAM İLE YOĞRULMUŞTUR.

 

Ümitsiz değiliz. Zira müjdelerin en güzeli var

“Allah’ın nurunu ağızları ile söndürmek istiyorlar. Hâlbuki Allah, kâfirler istemese bile nurunu tamamlayacaktır.”

(Saff, 8)

 

Gelin bir sonraki yazıda iyiliğin, güzelliğin, merhamet ve şefkatin bitmediğini, güzel insanların hâlâ var olduğunu anlatan dostlarımızın paylaştığı bir yazıyı paylaşalım. Sizlerinde bizzat yaşadığı bu tür hadiseler var ise lütfen bizimle paylaşın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri