Bülent ERTEKİN Şimdi tepki koymayacaksınız da ne zaman tepki koyacaksınız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şimdi tepki koymayacaksınız da ne zaman tepki koyacaksınız!
Bülent ERTEKİN

Şimdi tepki koymayacaksınız da ne zaman tepki koyacaksınız!

Bu başlık internet sitesinde makaleler yazan yazar arkadaşımızın o günkü makalesinin başlığı idi.  Yazının ana konusu yıllardır yılan hikayesine dönen Bor Madenlerinin yabancı bir ülke ve firmaya satılması üzerine kurulu idi.

Yıllardır aynı terane ile ha satıldı, ha satılacak diye gerek ulusal basın kanallarında gerekse internet sitelerinde makaleler yazanlar ne hikmetse bir türlü satamadılar. Temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp milletin önüne konuluyor. Artık yetmedi mi?

O  halde bizde ülkemizin diğer önemli problemlerinde, ABD'den, Almanya ve tüm AB ülkelerden medet uman, çare ve çözümleri konusunda bir tek alternatif rapor sunamayan zevatlara;

"ŞİMDİ TEPKİ KOYMAYACAKSINIZ DA NE ZAMAN TEPKİ KOYACAKSINIZ!!!" diyor ve o ülkenin bekasını ilgilendiren bu konulardan bir kaçını  sıralıyoruz.

HDP’li Garo Paylan’ın 24 Nisan 1915’e yönelik skandal hamlesine tepkiler art arda gelirken bir paylaşım da CHP’li Sezgin Tanrıkulu’ndan gelmiş idi. Tanrıkulu, “107 yıl önce 24 Nisan 1915’te yüzlerce Ermeni aydını İstanbul’da gözaltına alınıp, Çankırı, Ayaş, Ankara’ya sürüldü."  talihsiz açıklamasına,

Türkiye'nin ürettiği SİHA'lara düşman olan ve terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye en yakın isimlerden biri olan CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun;

"İKTİDARA GELİRLERSE SELÇUK BAYRAKTAR'I YARGILAYACAKLARINI"

Veya;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,nun İstanbul Maltepe'de düzenlenen "Yeni Dönemde AB ve Türkiye" programında tepki çeken Türkiye'nin güney sınırlarındaki terör tehdidini görmezden gelen ve Avrupa Birliği (AB) elçisi gibi konuşan Kılıçdaroğlu,na terörle mücadele yasasının uluslararası normlara göre güncelleneceğini söylemesine"

Veya

Ünal Çeviköz'ün, S-400'lerin aktif hale getirilmemesi seçeneğinin muhtemelen hükümetin gündemine geleceğini, eğer gelmezse de "CHP'nin liderlik edeceği bir sonraki hükümetin gündemine kesinlikle geleceğini" söylemesini,

Veya daha bir kaç gün öncesinde Marmaris'te çıkan yangın sonucunda;

“Yangını AK Parti çıkarttı. Villa yapacaklar”,

“Müdahale edilemedi” türü saçmalıkları söyleyenlere.

Her şeyde kötülük arayan, olayın aslını anlamadan önüne geleni söyleyenler hakkında "ŞİMDİ TEPKİ KOYMAYACAKSINIZ DA NE ZAMAN TEPKİ KOYACAKSINIZ" diliyoruz.

Bu ve benzeri birçok olayları ve ana muhalefet ve mini muhalefetin söyledikleri karşısında da tıpkı şimdilerde olduğu  ve yazdığınız gibi tepki koy(a)mayacakmısınız?

Yada soruyu şöyle sizin gibi soralım.

ŞİMDİ TEPKİ KOYMAYACAKSINIZ DA NE ZAMAN TEPKİ KOYACAKSINIZ!!!

Bekliyoruz(!)

Selâm ve dua ile

Bülent Ertekin

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı