Orhan SARIKAYA Direk Tehdit!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Direk Tehdit!
Orhan SARIKAYA

Direk Tehdit!

ABD basını, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo'nun Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ne (TÜSİAD) bir mektup gönderdiğini ve içeriğinde "Yaptırım uygulanan Ruslarla ilişkilerin Türk finans kurumlarını ve işletmelerini yaptırım riskine maruz bırakabileceğini lütfen unutmayın" ifadesine yer verildiğini duyurmuştu.

 

TÜSİAD "İlgili mektup, Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile paylaşılmıştır" diyor.

Peki Mektubun içeriğinde ne var?

DİREK TEHDİT!!!

Gönderilen mektupta “ABD tarafından yaptırım uygulanan kişilere maddi destek sağlayan her kişi veya kuruluş, ABD yaptırımları riski altındadır. Türk bankaları, Amerikan bankalarıyla bağlarını sürdürürken, yaptırım uygulanan Rus bankalarıyla muhabir banka ilişkisi kuramaz. Yaptırım uygulanan Ruslarla ilişkilerin Türk finans kurumlarını ve işletmelerini yaptırım riskine maruz bırakabileceğini lütfen unutmayın”

Hani diyorlardı ya, AB ve ABD'nin uyguladığı ambargoyu delmek için Türkiye'yi köprü olarak kullanacak Erdoğan, Haliyle hem Putin hem de Erdoğan kazanacak diyorlardı ya!

ABD sıkıysa yap diyor... Karşılığını fazla fazla alırsın diyor!

Putin ve Erdoğan'ın Türkiye'yi köprü vaziyetinde kullanıp ambargoyu delme girişimi sekteye uğradı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında boşuna dün yine vatandaşa "Altınınızı, Dövizinizi bozdurun, Faize yatırın!" diye boşuna demedi, Çünkü Ambargoyu delme projesi başlamadan bitti.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri