Bülent ERTEKİN Eğitim Şart Abiiii
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eğitim Şart Abiiii
Bülent ERTEKİN

Eğitim Şart Abiiii

Hani şu Geziciler(!) vardı ya. Bir kaç ağaç kesiliyor diye memleketi trilyonlarca zarara sokan, zeytin ağaçları kesiliyor, maden ocaklarına yer açılıyor diye ortalığı alev topuna döndüren anlı şanlı sanatçılarımız(!)

Acaba gözümüzün içine soka soka akşam haberlerinde  ağaçlar kanser oldu diye 100 e yakın ağacı bir gece ansızın kökünden kesenlerin yaptıkları yanına kâr kalmıştı da o süper (!), süper star(!), mega star(!), kimse kılını dahi kıpırdatmamıştı ya.

Sahi nerede o Geziciler, nerede o çevreciler, nerede o zeytinciler.

Ulen köftehorlar ağaçlar iğneler ile öldürülüyor, bir gece ağaçlar ansızın herkes uykusunda iken kesilirken nerede idiniz? Ha nerede idiniz? 

Aşağıdaki haberi okuyunca "ah be savcım ahhh, sen nerelerde idin, neden bu zamana kadar ortaya çıkmadın" diyesiniz geliyor.

HABER1

Mersin Yenişehir’de 29 Haziran’da Özgecan Aslan Barış Meydanı’nın simgesi haline gelen yarım asırlık kauçuk ağacı, matkapla 9 delik açılıp içine sıvı enjekte edilerek kurutuldu.

Belediye çalışanı Yusuf Soyak, Toroslar İlçesi CHP Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek gözaltına alındı.

Cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianamede, Gökçek, Çakır ve Soyak hakkında ‘nitelikli kamu malına zarar verme’ suçundan 1’er yıldan 4’er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

HABER 2

Türk Hava Yolları 4-5 Ekim 2022 tarihleri arasında tüm yurt içi bilet alımlarını 299,99 liradan başlayan fiyatla satma kampanyası düzenledi.

Türk Hava Yolları 4-5 Ekim 2022 tarihinde alınan tüm yurt içi uçuşlarda geçerli erken rezervasyon kampanyası düzenledi. 6 Şubat-9 Nisan 2023 tarihleri arasındaki uçuşlarda biletlemeler geçerli olacak. Fiyat olarak da 299,99 lira belirlendi.

Lâkin bununda önemli bir ayrıntısı var. Sadece İstanbul Havaalanı'ndaki inişler ve gidişler için geçerli olacak.

Ne şimdi bu?

Bunun adı kampanya mı oluyor?

Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı cezalı mı?

Yoksa Haavalanı kapsamında değil mi?

Anadolu yakasındaki bir vatandaş İstanbul'dan İzmir'e gitmek için Sultanbeyli'den kalkıp şehrin bir diğer ucuna mı gidecek?

Hadi gitti diyelim.

Yaktığı benzine mi yanacak, havaalanına yetişmek için girdiği strese mi?

Yoksa ....

Millet ile ya dalga geçiyorsunuz, yada .....( Boşlukları dolduracak bir cümle kuramadım, okuyucunun tercihine bırakıyorum) geçiyorsunuz. Her ne şekilde yapıyor olsanızda ikisi de hoş bir hareket değil.

Maksadınız hizmet etmek ise bunu Anadolu yakasında hergün yüzlerce uçağın piste indiği Sabiha Gökçen Havalimanı'nda da yapın ki adı HİZMET OLSUN.

HABER 3

Hovarda bir milletiz.

Abi ne yaptın yaaa" diyebilirsiniz. Lâkin yanlış anlamalara meydan vermeme adına hemen mevzuya girelim ki konu daha net anlaşılsın.

Bahsettiğimiz hovardalık tarihi eserlere olan lâkayt davranışlarımız. Geçmiş ile gelecek arasında bir köprü mesabesinde olan tarihi eserlerimizi ne yazık ki ve maalesef hoyratça en kötü bir şekilde kullanarak rezil rüsva ediyoruz.

Bunun en güzel örneğini de bir kaç gün öncesinde gazete köşelerinde haber olarak Sümela Manastırı’nda frekslere yazılan  Nurten, Yakup ve daha nice isimler ile görmekteyiz.

Ah be kardeşim aşkını, sevgini yazacak bir başka yer bulamadında gele gele oralara mı yazdın.

Hadi bu deli oğlanlar yazdı.  Peki Kültür Bakanlığı hiç mi akıl etmez ki, kıymeti bu kadar büyük olan yerleri kameralar ile 7/24 gözetlemek, kayıt altına almaz.

Şimdi sana nasıl bir ceza verilsin, verilsin  ki, bir daha o tarihi eserlere o yazıları nasıl yazdın ise bir değil milyolarca kere düşünesin.

Diyecek son sözümüz

EĞİTİM ŞART ABİİİİ!!!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri