Adnan ÖZ Böyle Rezalet Görmedim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Böyle Rezalet Görmedim
Adnan ÖZ

Böyle Rezalet Görmedim

50 yaşındayım böyle rezil bir takım izlemedim. Rakibi karşısında acziyete düşen çok takım gördüm ama bu başka bir şeydi. Bu maçı izlemeyenlerin olayı anlayabilmeleri mümkün değil ben maçı izlememiş olsam olanları biri bana anlatsa mümkün değil inanmam.

Tepki olsun diye ismini zikretmeyeceğim rakip takım ve hocası ve de oyuncuları oyunu rezil ettiler. Hakem de buna çanak tuttu golümüzü önce verdi sonra iptal etti.  Yanımdaki bir taraftar golü çekmiş top direk kaleye gidiyor müdahale yok kaleci uçuyor top kollarının arasından geçiyor engelleme de yok. Eski kurallara göre gol gibi ama yeni kural değişikliği oldu ise bilmiyorum.

Maçın hakemi rakibimizin zaman çalmak için yaptığı iğrençliklere çanak tuttu daha maçın başında kaleciyi uyarmasına rağmen her topu geciktiren kaleciye ancak 90+5’inci dakika da kart gösterebildi.

Maçı 7 dakika uzatmak emeğe saygısızlıktır, hırsızlıktır normal maçların ortalama 4 dakika uzatıldığı bir durumda su molası, kaleci sakatlanması ve sayamadım 10 civarında hiç bir şey yokken yere yatıp oyunu durduran oyuncuların 1 er dakika hesaplasan maç en az 15 dakika uzaması gerekirdi. Bunu da geçsek bile topçu durup dururken yere yatıp maçı nasıl durdurur nasıl bu kadar ahlaksızlık yapabilir ve ismini tepkimden dolayı zikretmeyeceğim hakem kıyafeti giymiş o iş bilmez adam maçın katledilişine nasıl seyirci kalır. Maçın hakemi olup bitene seyirci kalarak taraftarımızı çileden çıkarmıştır taraftar yine de sabır gösterdi bir takımın hakkı ve emeği ancak bu kadar alçakça çalınır.

Bir takım, bir hoca ve futbolcular bir puan için bu şekilde davranabiliyorsa sporcu ahlakından yoksundurlar ama bu tip ahlaksızlıklara federasyon müsaade etmemelidir. Yazıklar olsun bu çirkinliği yapanlara ve müsaade edenlere.

Bizim takım benim beklentimin üzerinde istekli ve arzuluydu bir de takım oyunu oynadı.

Maçı çevirebilmek için oyunu rakip alana yıktık ama gol becerisi olan oyuncu eksikliği sonuca gitmemizi engelledi gerçi rakip takımın ayakta duracak mecali yoktu. Bizim takım onun için iyi görünmüş olabilir zaman gösterecek görünen o ki takımımız iyi hazırlanmış bize düşen bu takıma bu gençlere sahip çıkmak ama gençlerin de çok çalışması gerekir.

Ekigho’nun gittiğini de düşünürsek İvanov’a mecburuz bizim iyi bir İvanov’a ihtiyacımız var

Başka alternatifimiz de yok İnşallah iyi sonuçlar alırız ama hakemler konusunda yine canımız yanacak gibi. Daha ligin başı fakat adil bir lig olsun, hak eden kazansın istiyoruz bunu istemek hakkımız.

Bu maçtan dolayı ceza alırsak bunun hesabını kim, nasıl verecek federasyonu insafa ve adalete davet ediyoruz.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER