Bülent ERTEKİN Gurur duyun...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gurur duyun...
Bülent ERTEKİN

Gurur duyun...

Ne kadar önemli bir husus değil mi?

Kim yaparsa yapsın.

Değil mi ki bu vatan ve gök kubbenin altında yaşayan herkes yapılandan faydalanacak, hayatını kolaylaştıracak.

Dini, dili, etnik kökeni, inancı ve inançsızlığın ne önemi var. Değil mi ki al bayrak altında herkes faydalanacak.

Yetmez mi?

O halde yapılması gereken nedir?

Teşekkür etmek... 

Dua etmek...   

Yapana ve emeği geçen herkese kendi ve ülke adına minnet duymak değil midir?

Oysa ne hikmet ise şu tarafgirlik yok mu, ahhhh şu tarafgirlik. Dostu düşman, düşmanı dost yapıyor. Heyhaaaat.

Bunun en güzel örneğini bir kaç gün öncesinde herkesin büyük bir gurur duyduğu yerli ve milli imkânlar ile yapılan TOGG'da gördük.

O öyle bir kin ve nefret ki mazisi eskilere dayanıyor.

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2019 yılında katıldığı bir programda, Türkiye'nin vizyon projesi TOGG için,

"Otomobil üreteceğiz diyorlar. Nerede kaldı bu? Hani oturdular, büyük gösteriler yaptılar, iş adamları bir araya geldi. Bakanlar, başbakanlar, Cumhurbaşkanları bir araya geldi. Otomobil üretiyoruz dediler.

Nerede?

Milleti kandırmak için, Türkiye otomobil üretir. Otomobil üretmek artık sıradan bir olay. Mesele nedir? Ürettiğin otomobili kime satacaksın?" demişti.

Nerede ise vücudlaraa metastaz yapmış olan "yapamayız, beceremeyiz, başaramayız " düşüncesinin Kemal Kılıçdaroğlu'nda tezahürü idi.

Oysa sadece yitirilmiş çaresizlik başkan da değil nerede ise tüm CHP'nin üst kadrosuna da sirayet etmiş ve   bu habis ur parti içindeki yetkili organların ağzından da eksilmiyordu.

Şehit yakınına küfretmesiyle gündem olan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TOGG üzerinden o tarihlerdeki ifadelerinde âdeta nefret kusuyordu.

Türkkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kirasını ödeyemeyen karnı togg olmayan adam neylesin TOGG'u?" ifadelerini bugün ve yarın kimse unutmayacak.

Oysa bu kin ve nefret duygusu ile söyleyen ve ünvanının önünde milleti temsil eden milletvekillerinin yanında gurur duyan milletvekili ve zaman zaman  iktidara muhalif çıkışları olan sanatçılardan da GURUR duyduğumuz çıkışlarda olmadı değil.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, doğru yapılan her işin arkasında olduklarını ve

 

"Şu kadarı millî, bu kadarı milli münakaşaları yapılıyor. Önemli olan 'bu pazarda biz var olacağız' demektir" diyerek bu konudaki safını âdeta nezih bir şekilde ifade etmiştir.

Yerli otomobil ülkemiz de ve tüm dünyada yaşayan Türkler arasında da büyük heyecan yaşatırken oyuncu ve yapımcı Şahan Gökbakar'dan dikkat çeken paylaşım geldi.

Şahan Gökbakar, Togg ile ilgili "Gurur duyuyorum. Ülkemizin insanının emek verdiği ve ürettiği her şeyle gurur duyduğum gibi.

Satışa başlansın, kullanayım, sürüş deneyimini de yazarım isteyen olursa" ifadeleri hepimiz gibi düşünen sanatçıların olması bizim de yüreğimize âdeta su serpti.

Hanımefendi ve beyefendiler!!!

Bu ülke hepimizin.

Gök kubbenin altında hepimiz aslan yürekli evlatlarımızın yaptığı güzel olan her şey için gurur duyun, mutlu olun ve övünün.  

Zira; İha'sını, Siha'sını, Atak'ını ve aklınıza gelebilecek bütün bu güzellikleri bu vatanın anaların kınalı kuzuları yaptı.

Yani hepsi bizim.. 

Yani hepsi milli

Tıpkı Recep İvedik gibi;

"Gurur duyuyorum. Ülkemizin insanının emek verdiği ve ürettiği her şeyle gurur duyduğum gibi." 

demeyi bağıra bağıra söyleyin, haykırın!!!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri