Bülent ERTEKİN Can dündar, siz vatan haini değil misiniz?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Can dündar, siz vatan haini değil misiniz?
Bülent ERTEKİN

Can dündar, siz vatan haini değil misiniz?

07 Kasım 2017  tarihinde çıkan bir makalemizdi. Bu makaleye konu olan şahıs  ise 15 Temmuz 2016 senesinde yapılan ihtilal girişimden sonra yurtdışına kaçan dönemin meşhur kalemlerinden Can Dündar üzerine idi.

 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni iken FETÖ'cülerle devletimize Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe teşebbüsü ve en son olarak MİT kumpasıyla operasyon çekmek isteyen ve hakkında "vatana ihanet" davaları devam ederken yurt dışına kaçan vatan haini Can Dündar Almanya'nın başkenti Berlin'de görüntülenmişti.

 

Dündar'ı arabasından inerken gören gurbetçi bir vatandaş telefonuyla kameraya kaydedip,

 

"SEN VATAN HAİNİ DEĞİL MİSİN, ŞEREFSİZ"

 

diyerek tepki göstermiş idi. Can Dündar ise aşağılayıcı ifadeye rağmen alaycı tavırlarıyla karşılık verip alelacele ortamdan uzaklaşmış idi

 

Bugün gelinen noktada ise ihtilalin üzerinden 6, makalenin üzerinden de 5 sene geçmiş ve "SİZ VATAN HAİNİ CAN DÜNDAR DEĞİL MİSİNİZ?" sorusuna muhatab olan Can Dündar Terör'den arananlar listesine girdi.

 

Biraz geç olsada darısı ihanetin bizzat içerisinde olup bilfiil görev almış tüm hainlerin başına.

 

Gazeteci Can Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terörden arananlar’ listesine ‘gri’ kategoriden eklendi. Gri listedeki arananlar için 500 bin liraya kadar ödül veriliyor.

 

Bugünden sonra hayatın daha da zor Can Dündar. Zira artık arandığınız resmî kurumlar ile tescillendi. Artık nereye giderseniz sizi tanıyan, bilen herkes tarafından ihbar edilecek ve kolluk kuvvetleri ile yüzleşeceksiniz.

 

Artık kaçış yok.

Hazır olun, zira herhangibi bir vatandaş üzerinize çullanıp paket yapıp en yakın kolluk kuvvetlerine teslim edebilir.

 

Özellikle trafikte araçların sesini dinlemeli, etrafa bakmalı ve güvenli olduğu anlaşılana kadar karşıdan karşıya geçmemelisin. Yol güvenli ise; önce sola sonra sağa, sonra tekrar sola bakarak hızlı adımlarla karşıya geçmelisin. Eğer görüş alanında kuşkulu (!), şüpheli hareketler(!) sergileyenbiri veya birileri  varsa onunla göz teması kurmalısın. Aman dikkat Can...

 

Artık teslim olma zamanı gelmedi mi Can Dündar?

Bu kaçış daha nereye kadar?

 

Gel...

Türk Adaletine teslim ol. Bildiğin ve içinde olduğun bütün  tüm komploları en ince ayrıntılarına kadar anlat.

 

Hiç değilse bu saatten sonra albayrağın gölgesinde, hâlâ vatanım diyebiliyorsan, ülkeye birazcık sevgin, aşkın varsa burada bu topraklarda nefes alır ve nefes verirsin.

 

Selâm ve dua ile.

Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri