Adnan ÖZ Dört dörtlük galibiyet!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dört dörtlük galibiyet!
Adnan ÖZ

Dört dörtlük galibiyet!

Samsunspor lider Eyüpspor’u hem de deplasmanda 4-1 gibi farklı bir skor ile yendi. Bu galibiyet belki de bu sezon aldığımız en önemli ve en anlamlı galibiyetti.

Maçı farklı kazandık ama bir pozisyonda maç 2-1 ken Halil Akpunar müsait pozisyonda golü yapabilse maçın sonucu ne olurdu bilemeyiz.

Bir deyim var ya “Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan da vatanı kurtarabilir.” diye işte maçlarda da bir pozisyon gidişatı değiştirebiliyor.

Eyüpspor maçı Samsunspor açısından sezon boyunca en çok doğrunun yapıldığı maç oldu ve sonuç olarak maçı 4-1 gibi farklı bir sonuç ile kazandık.

2-1 öndeyken Eyüpspor top çıkaramıyor sürekli pas hatası yapıyordu. Biz, Samsunspor’dan 3. Golü beklerken sürekli yana ve geriye oynayıp rakibin toparlanmasına müsaade ettik.

Şayet 3. Golü bulamasak son dakikalar nasıl geçerdi düşünmek bile istemiyorum. Ve fakat futbol sürekli aramayı, kovalamayı ve adeta sinekten yağ çıkarmayı gerektiriyor.

Takımın genel arzusu ve mücadelesinin yanında ilk doğru Fofana’nın sıfıra inip Tangue ye çıkardığı ve Tangue’ninde doğru yerde pozisyon alıp golü yapışıydı.

İkinci doğru şişirilen bir topa Cihan’ın müdahale edip doğru zamanda Laura’yı ofsayta düşürmeden topu atışı ve Laura’nın golü yapışıydı.

Üçüncü doğru ise yine şişirilmiş bir topa Ahmet Sagat’ın baskısı ve topu Laura’ya kazandırması, Laura’nında en çok eleştirilen yönünü bırakıp çok rahat topa vurabilecekken Ahmet Sagat’a topu bırakması ve Ahmet’in golü yapışıydı.

Bu köşede sürekli atılmayan ara pasları ve zamanında atılmayıp oyuncularımızı ofsayta düşüren topları eleştirmiştim. Görüldüğü gibi biraz baskı, biraz çabuk oyun ve doğru pas zaferi getirdi. Hüseyin Eroğlu hocamın yerinde olsam bu maçın pozisyonlarını oyunculara tekrar izletirdim.

Ben daha önce de bu kadro kenetlenirse ve taraftarın desteğiyle süper lige çıkabilir ve fakat bu takımda süper lig kadrosunda bulunabilecek oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmez diye çok kez yazmıştım.

Yine dedim ki yarım sezon için katkı verebilecek ve süper ligde takımda oynayabilecek birkaç oyuncu almak hem bu sezonu garantiye aldırır hem de seneye takımın tamamını yenilememiş oluruz.

Yine aynı fikirdeyim bu takım süper lige pekala çıkabilir. Hele de sakatlar iyileşse daha da güçlü oluruz. Fakat sakatlık uzar ve yeni sakatlar olursa bir de cezalar yaşanırsa ayağımıza gelen fırsatı bu sezonda tepmiş oluruz.

Böyle bir maça deneyimsiz bir hakem atanması hataydı. Taraftarımız endişe etmekte haklıydı fakat hakem güzel bir maç yönetti.

Bu haftaki Erzurumspor maçına Eyüpspor galibi Samsunspor ve içerde Göztepe’ye yenilen Erzurumspor düşüncesiyle çıkılırsa hüsran yaşayabiliriz. Denizi geçip derede boğulmayalım. İşi baştan sıkı tutalım. Maç sahada mücadele edilerek kazanılıyor. Her maç zor maç sakın ha gevşemeyelim.

Adnan ÖZ

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri