Bülent ERTEKİN SON DAKİKA (!)
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SON DAKİKA (!)
Bülent ERTEKİN

SON DAKİKA (!)

Sevindirici, mutlu edici hatta ve hatta siyasi düşüncesi, etnik kökeni, inancı ve inançsızlığı ne olursa olsun milletimizi sevince, mutluluğa, birlik ve beraberliğe gark edici bir haber duyduk.

Duyduk ki; yüzyılın felaketi olarak tarihe kayıt olarak düşen ve 50.000 ne yakın insanımızın manevi şehit hükmüne geçtiği, maddi zararın akla ziyan olduğu, insanların evsiz, barksız kaldığı, her evden mukakkak cenazelerin olduğu bu felakette yaraların sarılması için seçime giren tüm siyasi partiler yapılacak olan Başkanlık seçiminde devletten alacakları seçim yardımını deprem bölgesine vakf edecekler imiş.

Bu manada, Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan bütçe TBMM'de görüşülerek oylanacak. Bu kapsamda bütçe içerisinde siyasi partilerin 2023'te alacakları Hazine yardımları da belli oldu.

   Toplam Hazine yardımı 4.5 milyar lira olacak. Buna göre 2023'te siyasi partilere toplam 4.5 milyar lira hazine yardımı yapılacak.

   Bunun 1.5 milyar liralık kısmı ocak ayında partilerin hesaplarına yatırılacaktı.

   Ocak ayında:

AK Parti’ye 653.8 milyon, CHP’ye 348 milyon,

HDP’ye 179.8 milyon,

MHP’ye 170.5 milyon,

İYİ Parti’ye ise 153.1 milyon lira hazine yardımı yapılacaktı. Bu yardımlar yılın ilk on günü içinde hesaplara geçecekti.

 

Seçim dönemlerinde yardımlar artıyor.

   Seçim kararının ilan edilmesiyle AK Parti’ye 1.3 milyar, CHP’ye 695.9 milyon, HDP’ye 359.7 milyon, MHP’ye 341 milyon, İYİ Parti’ye ise 306.1 milyon lira ilave hazine yardımı yapılacak.

  Alınan bu karar çerçevesinde tüm siyasi partiler merkez kurulların da yaptıkları olağanüstü toplantıların neticesinde hazineden yapılacak seçim yardımını felaket bölgesinde yapılacak olan çalışmalara aktaracakları kararını almış bulunmaktadırlar.

 

    Teşekkürler tüm siyasi partiler (!)

Teşekkürler tüm siyasi partilerin liderler(!)

   Tarih sizleri büyük bir kıvanç  ile yâd edecek(!)

Yaptığınız bu cömertlik bu milletin ve devletin şeref levhalarına yazılacak.

 

Selâm ve dua ile

Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri