Kötü Düşünceleri Defetmek Ama Nasıl?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kötü Düşünceleri Defetmek Ama Nasıl?
12.10.2020 08:30:07

 

Kötü Düşünceleri Defetmek Ama Nasıl?

            İnsan et ve kemikten yaratılmış olsa da aynı zamanda psikolojik bir varlıktır. Yaşadıkları, hissettikleri, kaygıları ve korkuları istemese bile suratına yansımaktadır. Jest, mimik ve beden dili kendisini ele vermekte hatta ses tonu bile önemli bir ipucu olarak kendisini dışa vurmaktadır.

            Bu anlamda birçok insan kendisini olduğundan farklı göstermekte bir sakınca görmez. Öyle olmadığı halde kendisini sürekli üzgün, süzgün ve bedbaht olarak lanse eden insanlara rastlamışsınızdır, bunun tam tersi de mümkündür. Ortada geçerli bir sebep yokken olumsuzluklardan beslenen insanların bu durum kimliği ve karakteri halinde gelmiştir.

            Bilinçaltı dediğimiz depolama alanımız yaşadığımız her şeyin yanında korku ve kaygılarımızı da sürekli kaydetmektedir. Basit anlamı ile biriktirilen her şey gerekli olmadığı gibi aynı zamanda çöptür. Bilinçaltında bulunan gereksiz şeylerinde bir çöp misali temizlenmesi gerekir. Bunu temizlemediğimiz zaman psikolojik olarak bu durum bizi sıkıntıya sokarak yaşam kalitemizi düşürecektir. Böylece kendimiz huzursuz olduğumuz gibi çevremize yaydığımız negatif enerji ile de başkalarını da rahatsız etmemiz söz konusudur.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER